Zavrieť

Porady

tvorba webu

Ahoj, teraz by ma zaujímalo...už mám vytvorenú stránku, beží na wordpresse...ak by som tam chcela niečo vytvoriť ako napr špeciálnejšiu rubriku také nejaké okienko s názvom do ktorého budem pridávať fotky to musím spraviť v control peneli webhostingu alebo to ide aj v redakčnom systéme wordpressu? No vlastne celý ten vzhľad stránky sa robí asi v tom webhostingovom control paneli?
DIK.DIK.DIK.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    Uuuu, tak to je zlozite ti radit. V prvom rade treba pochopit principy redakcnych systemov (napr. WordPress) a nasledne potom v nich robit. Urcite by to malo ist vo Wordpresse, len potrebujes v nom mat nainstalovany prislusny modul. Teda zalezi aj ako ich chces pridavat a zobrazovat. Hovorim, treba to nastudovat, na par riadkoch sa neda normalne poradit.

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    dakujem vsetkym za odpovede, uz idu obidve.
    asi v danom momente na ne islo vela poradakov a tak sa zasekli :>)D

    know-how je offline (nepripojený) know-how

    know-how
    Čaute, chcel by som sa vás spýtať niečo ohľadom tvorby web-stránky. Firma v ktorej pracujem si dala vytvoriť web stránku v inej firme....Stránku nám vytvorili, no pýtajú za to nehorázne vysokú čiastku. Za tvorbu sme zaplatili, no za aktualizáciu stránky si vypýtali tiež dosť veľkú sumu (nemyslím že je to adekvátna suma za prepísanie dvoch dátumov) Tak sa chcem spýtať či sa dá s tou firmou dá vypovedať zmluva s tým aby stránka zostala nám a mohli by sme si ju ďalej spravovať sami. A že koho tá stránka vôbec je.

    Díky moc za všetky odpovede.

    MurphYnko je offline (nepripojený) MurphYnko

    Predavame ready made firmy. Platca dph alebo neplatca dph ...viac MurphYnko
    Urcite je to vasa stranka ! Pokial to neni v prenajme. Stránka ak je na jednoduchom principe da sa upravovat aj bez neakych velkych skusenosti totiz nie je problem tam zmenit par riadkov textu. Inak seriozna firma by mala pokial spravila ten web spravovat do urcitych mesiacov zadarmo !!

    Urcite da sa vypovedat zmluvu . Pokial neaku mate. Najst si niekoho kto sa tomu rozumie a vie zato pytat neaku normalnu cenu..

    Firiem ktore sa zaoberaju s web dizajnom je vela a ceny isli rapidne dole.. Nechapem preco Vas zdieraju.

    Mozem sa spytat na cenu ? A aka to je stranka ? Ja vam ju mozem ohodnotit ci si vypytali spravnu cenu.Ak nechcete byt na ociach tak SS..

    DJsnoopy je offline (nepripojený) DJsnoopy

    DJsnoopy
    Ja som vyskúšala už veľa stránok blog, estranky, wbl.. najlepšie je estranky.sk skus tie

    know-how je offline (nepripojený) know-how

    know-how
    MurphYnko Pozri príspevok
    Urcite je to vasa stranka ! Pokial to neni v prenajme. Stránka ak je na jednoduchom principe da sa upravovat aj bez neakych velkych skusenosti totiz nie je problem tam zmenit par riadkov textu. Inak seriozna firma by mala pokial spravila ten web spravovat do urcitych mesiacov zadarmo !!

    Urcite da sa vypovedat zmluvu . Pokial neaku mate. Najst si niekoho kto sa tomu rozumie a vie zato pytat neaku normalnu cenu..

    Firiem ktore sa zaoberaju s web dizajnom je vela a ceny isli rapidne dole.. Nechapem preco Vas zdieraju.

    Mozem sa spytat na cenu ? A aka to je stranka ? Ja vam ju mozem ohodnotit ci si vypytali spravnu cenu.Ak nechcete byt na ociach tak SS..

    No cena za aktualizáciu termínov školenia (t.j. nahodenie 4-och dátumov) bola 25 EUR. Meno firmy radšej nezverejním.

    A konkrétne ide o to že daná osoba, ktorá nám to robila (živnostník), sa ohradzuje že to je jeho stránka (nejaké zdrojové kódy)....že mi si tú stránku nemôžeme nechať, po vypovedaní zmluvy s ním......a nenašiel som nič ani v autorskom zákone a ani v obchodnom zákonníku ohľadom takého niečoho.

    Zatiaľ díky za info.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    know-how Pozri príspevok
    No cena za aktualizáciu termínov školenia (t.j. nahodenie 4-och dátumov) bola 25 EUR. Meno firmy radšej nezverejním.

    A konkrétne ide o to že daná osoba, ktorá nám to robila (živnostník), sa ohradzuje že to je jeho stránka (nejaké zdrojové kódy)....že mi si tú stránku nemôžeme nechať, po vypovedaní zmluvy s ním......a nenašiel som nič ani v autorskom zákone a ani v obchodnom zákonníku ohľadom takého niečoho.

    Zatiaľ díky za info.
    to je potom dobry magor (ale ak bola stanovena taka cena za aktualizaciu, tak sorry)
    Mozno tak autorske prava na tie zdrojaky, ale stranka je tvoja ved si ju kupil
    Uz si videl niekomu vracat vzduch to ako keby prisiel k tebe povedal ti nejake know how a potom by ti povedal, ale nikomu to nehovor

    matus-x1 je offline (nepripojený) matus-x1

    matus-x1
    To v zákonoch nenájdeš. Ak bol solídny, tak by mal mať obchodné podmienky v ktorých je spomenuté čo jeho služby zahŕňajú.

    Jednoduchý príklad:
    Firma tvoriaca weby ti ponúkne dve varianty.

    a.) Budú ti prenajímať svoj vlastný webový redakčný systém (CMS) ktorý si naprogramovali.
    Výhodou - malé počiatočné náklady a záruka (väčšinou platenej) podpory, platí sa mesačný paušál od cca 300 až do 1600 Sk.
    Nevýhoda - nevlastníš webku a nemôže ti hu upraviť nikto iný ako firma u ktorej ju máš.

    b.) Predajú ti licenciu svojho CMS a tým pádom si ho môžeš (webku) hocikde skopírovať a akokoľvek upraviť. Proste môžeš ísť webu ,,pod kapotu".
    Výhoda - Je to tvoje, môžeš si s tým robiť čo chceš a upraviť ti ju môže hoci kto komu dôveruješ.
    Nevýhoda - veľké počiatočné náklady cca od 16 000 do 40 000.

    Alebo:
    Nájdeš si nejakého webmástra (študenta alebo živnostník).

    Je mnoho ľudí (ako aj ja), ktorý nevyvíjali vlastný CMS ale využívajú k tvorbe CMS ktoré sú zadarmo a účtujú si len za ich úpravu a prípadné zaučenie zákazníka do administrácie.

    Výhody - jednorazové náklady od cca 2000 - 10 000 Sk, web je tvoj, upraviť si ho z veľkej časti môžeš sama ako u webov od lepších firiem, neplatíš licenciu alebo vývoj CMS lebo ten je ZADARMO.
    Nevýhody - treba byť trocha viac obozretnejší pri výbere ako u firiem.

    MurphYnko je offline (nepripojený) MurphYnko

    Predavame ready made firmy. Platca dph alebo neplatca dph ...viac MurphYnko
    matus-x1 Pozri príspevok
    To v zákonoch nenájdeš. Ak bol solídny, tak by mal mať obchodné podmienky v ktorých je spomenuté čo jeho služby zahŕňajú.

    Jednoduchý príklad:
    Firma tvoriaca weby ti ponúkne dve varianty.

    a.) Budú ti prenajímať svoj vlastný webový redakčný systém (CMS) ktorý si naprogramovali.
    Výhodou - malé počiatočné náklady a záruka (väčšinou platenej) podpory, platí sa mesačný paušál od cca 300 až do 1600 Sk.
    Nevýhoda - nevlastníš webku a nemôže ti hu upraviť nikto iný ako firma u ktorej ju máš.

    b.) Predajú ti licenciu svojho CMS a tým pádom si ho môžeš (webku) hocikde skopírovať a akokoľvek upraviť. Proste môžeš ísť webu ,,pod kapotu".
    Výhoda - Je to tvoje, môžeš si s tým robiť čo chceš a upraviť ti ju môže hoci kto komu dôveruješ.
    Nevýhoda - veľké počiatočné náklady cca od 16 000 do 40 000.

    Alebo:
    Nájdeš si nejakého webmástra (študenta alebo živnostník).

    Je mnoho ľudí (ako aj ja), ktorý nevyvíjali vlastný CMS ale využívajú k tvorbe CMS ktoré sú zadarmo a účtujú si len za ich úpravu a prípadné zaučenie zákazníka do administrácie.

    Výhody - jednorazové náklady od cca 2000 - 10 000 Sk, web je tvoj, upraviť si ho z veľkej časti môžeš sama ako u webov od lepších firiem, neplatíš licenciu alebo vývoj CMS lebo ten je ZADARMO.
    Nevýhody - treba byť trocha viac obozretnejší pri výbere ako u firiem.

    Feri..Takze ti v podstate predavas CMS niekoho cudzieho zato ze to upravis a nahradis ? Viem ze to robi vela ludi pytaju si zato velke peniaze. Som student robil som uz par stranok.Ale ber to tak ze CMS ktore su free sa nemaju pouzivat na komercne pouzitie a nemal by si ich ti predavat tretej strane..V podstate sa to nikdo nedozvie.Vela ludi to robi s tymi eshopami ze maju ecommerce skript.Upravia ho , vymazu copyright co je najvacsia drzost a pytaju za par dni prace take peniaze ze jak keby to robil roky..

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    tak vydavat ho za vlastny je vyslovene podvod, ale ked ho niekomu nahodis, naplnis udajmi podla poziadaviek, tak preco si to nenechat zaplatit.
    mna by skor trapila spolahlivost takychto sluzieb, uz som parkrat riesil aktualizaciu udajov na strankach, lebo povodny tvorcovia nejako nemali zaujem dalej spravovat svoj vytvor...

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    MurphYnko Pozri príspevok
    Feri..Takze ti v podstate predavas CMS niekoho cudzieho zato ze to upravis a nahradis ? Viem ze to robi vela ludi pytaju si zato velke peniaze. Som student robil som uz par stranok.Ale ber to tak ze CMS ktore su free sa nemaju pouzivat na komercne pouzitie a nemal by si ich ti predavat tretej strane..V podstate sa to nikdo nedozvie.Vela ludi to robi s tymi eshopami ze maju ecommerce skript.Upravia ho , vymazu copyright co je najvacsia drzost a pytaju za par dni prace take peniaze ze jak keby to robil roky..
    A toto som kde a kedy napisal ??
    Mozno tak za instalaciu a zakladnu konfiguraciu by som pytal par euri

    matus-x1 je offline (nepripojený) matus-x1

    matus-x1
    MurphYnko a mecky kde som napísal že predávam to čo je zadarmo??? A viem aké majú licencie...

    Ak by ste pozornejišie čítali, tak viete, že som napísal že si účtujem za úpravu a zaučenie.

    To jest.: inštalácia, úprava šablon, inštalácia - úprava - preklad doplnokv zaučenie (niekedy aj výjazdy) alebo rovno aj správa, lebo mnohý nemajú záujem ani si to spravovať a rovno mi posielajú na mail texty a obrázky čo chcú aktualizovať...
    + SEO, registracia do katalogov a bla bla... každý má iné požiadavky....

    A ako som písal v poslednom riadku: treba byť trocha viac obozretnejší pri výbere ako u firiem.
    Lebo môže platiť to čo ste napísali, že niekto bude GPL skripty predávať a tváriť sa že ich naprogramoval on.

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    matus-x1 Pozri príspevok
    MurphYnko a mecky kde som napísal že predávam to čo je zadarmo???
    ja som pochopil co si pisal, to bola len reakcia na MurphYnkovo tvrdenie ze niekto to robi aj tak.
    si precitaj tn moj prispevok bez vztahovania na tvoju osobu a zistis ze s tebou vlastne plne suhlasim. no offence man

    FrantišekK je offline (nepripojený) FrantišekK

    Pomáham lídrom v rôznych oblastiach šíriť ich hodnotné posolstvá do sveta, vďaka on-line videu, aby mohli efektívnejšie meniť tento svet k lepšiemu. ...viac FrantišekK
    Ahoj, ak si chceš prácu s wordpressom výrazne uľahčiť, tak ti skvele dokáže pomôcť MioWeb. Mioweb je totiž nástroj na tvorbu webu, vďaka ktorému si viete vytvoriť pekný web bez programátora a aj bez grafika. Pozri, ako sa v ňom pracuje v tomto videu. Je to krok číslo 3.:
    misoft Celkom dobrá rada, ale....... za sedem a pol roka už je to možno dávno vyriešené... pozri sa na dátum príspevkov...........................

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.