Zavrieť

Porady

Platca verzus neplatca DPH???

Zdravim

Chcem nakupit tovar od platcu DPH ja som neplatca DPH... A dalej ho chcem predat platcovi DPH ??

Ako to treba spravit aby to bolo spravne ? prosim vysvetlite ...

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Veľmi jednoduché vysvetlenie - funguje to, ako keď nakupuješ v ktoromkoľvek obchode ako občan , napríklad potraviny. Zaujíma Ťa len to, koľko máš zaplatiť, nie či je obchodník plátca, alebo neplatca DPH.
    Taktiež v podnikaní : Ak si neplatca, zaujíma Ťa len konečná cena za nakúpený tovar. K tomu si prirátaš svoju prirážku - v takej výške, aby si na nákupe zarobil, a zároveň v takej výške, aby Tvoja cena bola pre Tvojich zákazníkov prijateľná. Teba "nezaujíma" , či predávaš plátcovi DPH, alebo neplátcovi. Stanovíš si cenu, predáš tovar. V žiadnom prípade neuvádzaj DPH na faktúre plátcovi dane, ak si sa Ty sám za plátcu neprihlásil na DÚ a nemáš pridelené IČ DPH.

    nana134 je offline (nepripojený) nana134

    nana134
    ahojte,mam tiez otazku,aky je rozdiel ked som platcom DPH a ked nie?citala som nejake prispevky,ale nejak nemam v tom jasno.Myslim,ze ak som platcom DPH musim robit kazde 3 mesiace danove priznanie,je aj urcena nejaka suma ,ktoru ked prekrocim, rocne,tak som potom povinna sa prihlasit ako platca DPH.Aky je rozdiel pri danovom priznani ktore sa robi raz rocne?Nejak tomu nechapem a ospravedlnujem sa ak pisem blbosti.Budem rada ak sa niekto skuseny ozve.Dobru zelam

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    medvedov Pozri príspevok
    Zdravim

    Chcem nakupit tovar od platcu DPH ja som neplatca DPH... A dalej ho chcem predat platcovi DPH ??

    Ako to treba spravit aby to bolo spravne ? prosim vysvetlite ...

    Dakujem
    1. Nákup: (od kohokoľvek)
    Kúpiš tovar od platcu DPH v hotovosti, dostaneš blok z registračnej pokladne,
    alebo na faktúru. Dostaneš faktúru a tú uhradíš napr. bankovým prevodom
    2. Predaj: (komukoľvek)Ty ako neplatca DPH neuvádzaš.
    predáš tovar za hotovosť cez registračnú pokladňu
    alebo vystavíš faktúru, a odberateľ ti ju zaplatí v hotovosti, alebo bankovým prevodom (alebo nezaplatí vôbec?)

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Nana 134 :
    Každé 3 mesiace, alebo mesiac, daňové priznanie k DPH.
    Platiteľ DPH , zaregistrovaný na DÚ, s prideleným IČ DPH, odvádza pri plnení v tuzemsku 19 % DPH, je to jeho povinnosť. Od tejto sumy odpočíta DPH zo všetkých nákupov, použitých v súvislosti s podnikaním, od platiteľov DPH v tuzemsku. Tieto výpočty sú v 1/4 ročnom alebo mesačnom daňovom priznaní DPH.
    Raz ročne podáva daňovník daňové priznanie k dani z príjmov. Pri výpočte daňovej povinnosti dane z príjmu bude počítať do príjmov všetky tržby bez DPH, a do výdavkov všetky nákupy nakúpené od platiteľa DPH bez DPH, a nakúpené od neplatiteľa DPH v tej sume, ktorú za ne zaplatil.
    Pri jednoduchom účtovníctve sa berú podklady pre DPH z evidencie pohľadávok a záväzkov a z peňažného denníka,a pre daň z príjmu údaje z peňažného denníka, alebo účtovnej evidencie.
    Zjednodušene vysvetlené tuzemsko. pri nákupe/predaji z členských a tretích štátov je to iné - samozdanenie, oslobodené plnenie.
    Naposledy upravil Dav : 07.07.09 at 04:39

    nana134 je offline (nepripojený) nana134

    nana134
    Dakujem velmi pekne,tak teraz tomu uz chapem.Prosim a ak planujem otvorti second hand,tiez si mozem vybrat,ci bude platitlelom DPH,alebo tam to je povinnost byt platitelom ak predavam spotrebitelovi cash?Zelam pekny den

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    nana134 Pozri príspevok
    Dakujem velmi pekne,tak teraz tomu uz chapem.Prosim a ak planujem otvorti second hand,tiez si mozem vybrat,ci bude platitlelom DPH,alebo tam to je povinnost byt platitelom ak predavam spotrebitelovi cash?Zelam pekny den
    V tomto prípade podľa môjho názoru nie je potrebné byť dobrovoľným plátcom DPH, povinnosť byť plátcom vyplýva zo zákona o DPH a závisí od výšky obratu za 12 mesiacov.

    Platca verzus neplatca DPH???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.