Zavrieť

Porady

zalozenie zivnotsi-zaciatocnik

Potrebovala by som poradit,ze ak si pojdem vybavit zivnost,ci treba aj vypis z registra trestov?A ci musim mat aj nejaky suhlas od majitela,ktory mi bude miestnost prenajima,myslim ci treba doniest potvrdenie?Mam si kupit uz vopred aj inspekcnu knihu,ktoru si necham autorizovat na zivnostenskom urade?Ako to je s hygienou?Treba ju zavolat na kontrolu,este predtym kym otvorim obchod,aka je cakacia doba?Vopred dakujem za odpoved a dufam,ze tie otazky nie su moc chaoticke?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    nana134 Pozri príspevok
    Potrebovala by som poradit,ze ak si pojdem vybavit zivnost,ci treba aj vypis z registra trestov?nie, ten už vybavuje ŽU, A ci musim mat aj nejaky suhlas od majitela,ktory mi bude miestnost prenajima,myslim ci treba doniest potvrdenie?K zaregistrovaniu prevádzky potrebuješ nájomnú zmluvuMam si kupit uz vopred aj inspekcnu knihu,ktoru si necham autorizovat na zivnostenskom urade?Nie, táto povinnosť už bola zrušenáAko to je s hygienou?Treba ju zavolat na kontrolu,este predtym kym otvorim obchod,aka je cakacia doba?Pred otvorením prevádzky potrebuješ súhlas hygieny Vopred dakujem za odpoved a dufam,ze tie otazky nie su moc chaoticke?
    odpoveď v texte

    nana134 je offline (nepripojený) nana134

    nana134
    Veronika dakujem Ti velmi pekne za odpoved.chcem sa este spytat,zen napr.miestnost kde budem predavat,tak budem mat az od 1sept. a ja si pojdem zalozit zivnost,tak odkedy sa da dava ta zivnotst.Zivnostnik mozem byt az od 1.septembra,odkedy budem mat k dispziici priestor na predaj,alebo mozem si zalozit zivnost aj o 2 tyzdne,aby som si mohla uz zriadit podnikatelsky ucet a postupne mohla nakupit veci do predajne?Asi sa pytam blbosti,informovat som sa nebola este na zivnostenskom,mozno preto sa takto jednoduch pytam.Zatial zbieram iba info na nete a potom si to obeham.Dakujem este raz

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    nana134 Pozri príspevok
    Veronika dakujem Ti velmi pekne za odpoved.chcem sa este spytat,zen napr.miestnost kde budem predavat,tak budem mat az od 1sept. a ja si pojdem zalozit zivnost,tak odkedy sa da dava ta zivnotst.Zivnostnik mozem byt az od 1.septembra,odkedy budem mat k dispziici priestor na predaj,alebo mozem si zalozit zivnost aj o 2 tyzdne,aby som si mohla uz zriadit podnikatelsky ucet a postupne mohla nakupit veci do predajne?Asi sa pytam blbosti,informovat som sa nebola este na zivnostenskom,mozno preto sa takto jednoduch pytam.Zatial zbieram iba info na nete a potom si to obeham.Dakujem este raz
    Živnosť si môžeš vybaviť v priebehu augusta, ale začiatok podnikania si uveď od 1.9.2009 - od tohto dátumu ti potom začína plynúť oznamovacia povinnosť SZČO - do 8 dní zdr.poisťovňa, do 30 dní daňový úrad /pridelenie DIČ/. Ak si to vyznačíš v žiadosti, tieto povinnosti za teba vybaví živnostenský úrad. Ak si to chceš vybaviť sama, bude to podstatne skôr. Ak budeš mať v ruke živnostenský list, môžeš si zriadiť podnikatelský účet a začať nakupovať na faktúru. Pred nákupom na fa by bolo dobre keby si už mala "v ruke" aj DIČ z DU, aby si ho oznámila dodávatelovi. Pri platbách v hotovosti cez reg. pokladňu to nie je potrebné.

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    K ohláseniu prevádzkarne sa na ŽÚ už nepredkladá nájomná zmluva k priestorom, tá sa predkladá na hygienu ( RÚVZ ), keď žiadaš o vydanie súhlasného rozhodnutia ku prevádzkarni. Prevádzkareň môžeš ohlásiť pri ohlásení živnosti ale aj neskôr, najneskôr však v deň, keď v prevádzkarni začneš vykonávať činnosť.

    zalozenie zivnotsi-zaciatocnik

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.