Zavrieť

Porady

potrebujem poradiť ohladom socialnej poisťovne

ahojte,
poslala som si výpis z daňoveho priznania do sociálnej poisťovne a ohľadom tých výpočtov odvodov ako je to teraz ďalej mam si to vyrátať sama alebo mam čakať kym sa mi ozve poisťovna, prosím poraddte. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Sama si vyrataj a sama plat, pokial si nie si ista, zavolaj si prislusnu damu a pokial bude mat dobry den, tak ti tu sumu aj oznami, je to jednoduche, staci jej pozriet do pocitaca.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Kate.Iv Pozri príspevok
    ahojte,
    poslala som si výpis z daňoveho priznania do sociálnej poisťovne a ohľadom tých výpočtov odvodov ako je to teraz ďalej mam si to vyrátať sama alebo mam čakať kym sa mi ozve poisťovna, prosím poraddte. Dakujem
    Mne vždy do pár dní odo dňa odovzdania výpisu z DP do SP poslali papier, že mám poslať prihlášku na povinné poistenie v SP a, že mám platiť odvody v takej a takej výške na účet číslo xxxx... a tiež ako VS že mám uvádzať také a také číslo.
    Resp. mi prišiel papier, že mám odniesť odhlášku z povinného poistenia v SP. Ale také veci som riešila kedysi v máji.
    Asi Ti treba ísť pozrieť na SP, pokiaľ Ti nič nedôjde do 31.07.

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Musim povedat, ze mne este v zivote neprisiel vypocet so socialnej poistovne, ja by som na to necakala.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    tetrisss Pozri príspevok
    Musim povedat, ze mne este v zivote neprisiel vypocet so socialnej poistovne, ja by som na to necakala.
    Výpisy z DP za seba aj svojich klientov nosím osobne na pobočku na odd. registra SZČO. Pracovníčka SP mi skontroluje platbu predchádzajúcich odvodov a vypočíta odvody od 1.7.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Kate.Iv Pozri príspevok
    ahojte,
    poslala som si výpis z daňoveho priznania do sociálnej poisťovne a ohľadom tých výpočtov odvodov ako je to teraz ďalej mam si to vyrátať sama alebo mam čakať kym sa mi ozve poisťovna, prosím poraddte. Dakujem
    Výšku odvodov si môžeš vypočítať na kalkulačke SP

    http://www.socpoist.sk/kalkulacka-na...na-2009/24059s

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    veronikasad Pozri príspevok
    Výpisy z DP za seba aj svojich klientov nosím osobne na pobočku na odd. registra SZČO. Pracovníčka SP mi skontroluje platbu predchádzajúcich odvodov a vypočíta odvody od 1.7.
    Tu by sa žiadal bodík pre SP a odmena pre pracovníčku.

    igor1234 je offline (nepripojený) igor1234

    igor1234
    takže:
    -ak si odniesla výpis z DP za rok 2008 a doteraz si NEBOLA prihlásená ako SZČO a tvoj príjem zo živnosti (poprípade iných zárobkových činností, kt. sú spomínané v DP) presiahol 106 826,- Sk hrubého príjmu tak je tvojou povinnosťou ešte zaniesť aj registračný list FO, ktorý je potrebné vypísať ako prihlášku SZČO.
    -ak už si prihlásená ako SZČO tak tvojou povinnosťou je vypočítať si koľko budeš platiť od 1.7.2009, resp. prvýkrát do 8. augusta 2009 za júl. SP totiž nie je povinná vypočítavať odvody podnikateľom
    a ako už bolo spomínané na socpoist.sk je kalkulačka na výpočet poistného pre SZČO

    potrebujem poradiť ohladom socialnej poisťovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.