Zavrieť

Porady

Pestovanie hortenzií

Dobrý deň, mám modrú hortenziu veľkolistú. Kvitne síce namodralo, pôdu kyslejšiu má. Ale to, čo ma zarazilo je skladba kvetov. Nie sú to veľké kvietky v celej ploche kvetu, ale stred je vyplnený drobnými kvietkami, ktoré opadávajú. Keďže som to nikde zatiaľ nenašla a nevidela, chcela by som sa opýtať, či ste sa s tým niekto stretli a ak áno, čo to znamená? Bude mať niekedy kvety plné - veľké?
Ďakujem.
Usporiadat
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Ako mnozite hortenzie? Prave som si kupila modru.
Dobre som pochopila, ze modre maju radi kyslu podu a ruzove naopak alkalicku? je to zvlastne, ze ph pody upravuje ich farbu a ze vlastne hortenzia ako taka znasa vsetky vykyvy ph, hm.
0 0
Luky89 Luky89

Luky89 je offline (nepripojený) Luky89

1, potápaním
2, odrezok do vody kým nepustí korienky a potom šups do zeme
3,odrezok len tak do kvetináča a na vrch sáčok (nemám skúsenosť)
4 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Mam dobru skusenost s mnozenim podla bodu 1. Ostatne som neskusala.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

ak je staršia a rozrastená dá sa aj delením,já som tak dostala od brata,ked vykopal a rozdelil na viacej častí
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

beba13 Pozri príspevok
ak je staršia a rozrastená dá sa aj delením,já som tak dostala od brata,ked vykopal a rozdelil na viacej častí
Bebi, rastu dalej obe rastlinky?

Mam 2 velike korene hortenzii,korene maju priemer asi pol metra.Doteraz byvali obsypane obrovskymi kvetmi, minuly rok ich bolo pomenej, tento rok mam uz iba jediny kvet
Chcela som ich rozsadit a omladit delenim,len sa bojim ci to preziju, bolo by mi ich luto.
Mate niekto skusenosti? Kedy je najlepsie ich presadit?
0 0
Luanna Luanna

Luanna je offline (nepripojený) Luanna

Mám potopených niekoľko halúzok hortenzií, v mieste potopenia už zapustili korienky. Kedy ich mám presadiť alebo aspoň odstrihnúť od materskej rastliny? Ďakujem
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Ako zazimovať hortenziu, ktorú pestujem v kvetináči na balkóne? Čo je potrebné urobiť? Nemám skúsenosti nakoľko ich pestujem prvý raz. A ešte ma zaujíma, ako obnoviť modrú farbu hortenzií, nakoľko zozeleneli. Ďakujem za rady
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Modrá farba - musí byť kyslá zemina do 4,5 ph a hliník, taký babský recept vystlať črepník alumíniovou fóliou na pečenie, alebo čokoľvek staré z hliníka lyžice a podobné nepotrebné veci dať do zeme k hortenzii. Hliník uvolní kyslá zemina. Je aj hnojivo na modré hortenzie, ale je dosť drahé, tento spôsob je jednoduchší.
2 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Chokma
Ako mnozite hortenzie? Prave som si kupila modru.
Dobre som pochopila, ze modre maju radi kyslu podu a ruzove naopak alkalicku? je to zvlastne, ze ph pody upravuje ich farbu a ze vlastne hortenzia ako taka znasa vsetky vykyvy ph, hm.
Všetky majú rady kyslú pôdu, ak sa dostanú k vápnu hynú. Modrá je vlastne ružová hortenzia, ktorá vo veľmi kyslej pôde dokáže uvolniť a vstrebať hliník a ten mení jej zafarbenie.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Pestovaniu hortenzií sa venuje 20 rokov: Toto je kľúč k bujarému kvitnutiu od jari až do jesene – aj staršie rastliny sa obsypú kvetmi!
https://tojenapad.dobrenoviny.sk/odb...bujaro-kvitli/
1 1

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať