Zavrieť

Porady

Dvojsklo vs. trojsklo

Potrebujeme poradiť. Chceme meniť okná, bývame v tehlovej bytovke, momentálne máme staré drevené okná s trojsklom (pôvodne bolo dvojklo, no vlepili nám tretie sklo), okná sa nám vôbec nerosia. No susedom, či už majú pôvodné drevené okná s pôvodným dvojsklom, alebo nové plastové s dvojsklom, tak majú problém s rosením. Teraz zvažujeme výmenu okien, odhovárajú nás od trojskla, vraj do bytovky je to zbytočnosť. Vie niekto povedať PREČO? Nechceme ísť do horšieho a v zime mať zarosené do polovice výšky okien ako susedia. Zvažujeme INCON alebo SLOVAKTUAL. Nedopracovali sme sa zatiaľ, či trojsklo dávajú do takých istých rámov ako dvojsklo, ak áno, potom asi naozaj dvojsklo bude lepšie kvôli väčšej medzere medzi sklami.....
Usporiadat
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

snúbenica Pozri príspevok
Mne montážnik povedal, že ešte takú požiadavku nemali, ale vraj tie pásky sú už nainštalované na okne rovno od výrobcu (Incon) a len ich treba pri osadzovaní prichytiť o múr a zapeniť. Keďže ty osobne máš pásky na oknách, sú okná zarosené menej? Pomohlo to? Lebo zvažujeme či ich dať alebo nie. Niekedy čím viac sa špekuluje, tým je to horšie....
Mne sa okná nerosia vôbec. Mám byt s nízkou vlhkosťou.

Pásky nezabránia roseniu okien (skiel). Slúžia na to, aby sa vlhkosť nedostala do špáry medzi okenným rámom a ostením a tým bránia vzniku prípadných plesní.
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

220870 Pozri príspevok
Samozrejme ,že sa to dá uznať ako reklamácia.Alfa omega celého skla je plyn Argón a Kryptón. Ak vyfučí alebo je zle naplnený priestor medzi sklami reklamácie sa uznávajú bez problémov.
Rosenie medzi sklami ako dôvod na reklamáciu samozrejme je.
Ale predpokladám, že snúbenica vo svojich príspevkoch mala na mysli rosenie okien z interiérovej strany. Preto mi boli tie vami spomínané reklamácie divné.
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

220870 Pozri príspevok
Tieto fólie alebo tzv komprimačné pásky nieje možné použiť na krivé ostenia (špalety) .Narobí sa tým viac škody ako osohu.Prakticky je to možné použiť len v prípade novostavieb.Alebo pred výmenou okien vyrovnať špalety maltou.
V prípade komprimačných pások súhlasím. Tie sú pre krivé ostenia nevhodné, z dôvodu závislosti tesniacich hodnôt od úrovne expanzie.
Ale fólie sa dajú v pohode použiť. Je možné ich kúpiť v rôznych šírkach (bežne 50 až 150mm). S vhodne zvolenou šírkou sa dá krivosť ostenia kompenzovať.

V súvislosti s páskami, ktoré spomínam vo svojich predchádzajúcich príspevkoch, musím upresniť, že nemal som na mysli expanzné pásky, ale tesniace pásy resp. fólie.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
podľa vyššie uvedených príspevkov usudzujem, že na moju novostavbu by boli vhodné
impregnované komprimačné pásky.
Dostala som ponuku, ale cena je 11,-€/bm. Takže to pri mojich oknách vychádza plus dalších 900 EUR.
Je to skutoče taká výhoda? Alternatíva je - ak som pochopila správne - PUR? montážna pena, aký je rozdiel v dobe životnosti, resp. tesnosti ? To zníženie nasiakavosti vody - čo má pena je výrazné, resp. pásky nenasiaknú?
=====================
tak som si to naštudovala, je to výhodné pri kvalitnej montáži, ale tá cena je hrozná.
Naposledy upravil KEJKA : 16.09.09 at 08:38
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

KEJKA Pozri príspevok
...tak som si to naštudovala, je to výhodné pri kvalitnej montáži, ale tá cena je hrozná.
Je ešte možnosť znížiť cenu tým, že sa použijú pásky bez butylénového lepiaceho pruhu. Tento pruh slúži na prilepenie pásky k murivu. Cena pásky je v tomto prípade nižšia (aspoň u tých pások, s ktorými som pracoval tomu tak bolo.) Pri montáži sa na prilepenie pásky k murivu použije butylénový tmel v kartuši.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
KEJKA Pozri príspevok
podľa vyššie uvedených príspevkov usudzujem, že na moju novostavbu by boli vhodné
impregnované komprimačné pásky.
Dostala som ponuku, ale cena je 11,-€/bm. Takže to pri mojich oknách vychádza plus dalších 900 EUR.
=====================
tak som si to naštudovala, je to výhodné pri kvalitnej montáži, ale tá cena je hrozná.
ROBIN111 Pozri príspevok
Je ešte možnosť znížiť cenu tým, že sa použijú pásky bez butylénového lepiaceho pruhu. Tento pruh slúži na prilepenie pásky k murivu. Cena pásky je v tomto prípade nižšia (aspoň u tých pások, s ktorými som pracoval tomu tak bolo.) Pri montáži sa na prilepenie pásky k murivu použije butylénový tmel v kartuši.
a ešte je možnosť mať známych, takže som kupila pásku originál aj s lepiacim pruhom za cca 60% bežnej predajnej ceny. Super.
Naposledy upravil KEJKA : 18.09.09 at 08:46
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
KEJKA Pozri príspevok
a ešte je možnosť mať známych, takže som kupila pásku originál aj s lepiacim pruhom za cca 60% bežnej predajnej ceny. Super.
Ja som sa z dovodu nechceného zmenšenia okenného otvoru rozhodol že nebudem olepovať celé ostenie 2cm XPS, uvažujem tiež o páske ,ale nakoľko mám otvor vymurovaný z tehál /niekde sú na ostení aj zuby/ tak neviem či je vobec účinné tam pásku dávať /ak áno tak akú?/
0 0
Ondrej 369 Ondrej 369

Ondrej 369 je offline (nepripojený) Ondrej 369

Ake okná : plastové s dvojsklom alebo trojsklom čo odporučate viac ?
0 0
Ondrej 369 Ondrej 369

Ondrej 369 je offline (nepripojený) Ondrej 369

Ake okná : plastové s dvojsklom alebo trojsklom čo odporučate viac ? na rodinny dom ?
0 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
dvojsklo. tretie sklo je len oblbovak na ludi aby si firmy pytali viac
0 1
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
alessi Pozri príspevok
dvojsklo. tretie sklo je len oblbovak na ludi aby si firmy pytali viac
To si odkial nabral , mám 3sklo Incon , za celú zimu ani kvapka rosy na oknách a to aj pri -20 a vešiaku s prádlom v mistnosti a to nehovorím o úspore tepla. Tak že jednoznačne 3 sklo.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
pivko Pozri príspevok
To si odkial nabral , mám 3sklo Incon , za celú zimu ani kvapka rosy na oknách a to aj pri -20 a vešiaku s prádlom v mistnosti a to nehovorím o úspore tepla. Tak že jednoznačne 3 sklo.
Nemáš celkom pravdu.Trojsklo firmy propagujú ,ako zázrak ,ale je len o pár percent lepšie ,(asi o toľko koľko je drahšie),ako dvojsklo a aj to len určitý čas,pokým nevyfučí výplňový vzduch.
0 0
tom_NR tom_NR

tom_NR je offline (nepripojený) tom_NR

Dajte si naceniť oba varianty a ak bude rozdiel malý, voľte trojsklo.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

na novy dom - trojsklo
1 0
martin130w martin130w

martin130w je offline (nepripojený) martin130w

hm mne sedliacky rozum hovorí trojsklo ak nepozeram na tie ich tabuľky a podobne.... a navyše v byte mame balkonovu zostavu z trojskla a je to rozdiel.. aj moja babka ma trojsklo v celom byte a nerosia sa im okná.... treba aj vetrať si myslím... a cenovo?..vyšlo to lacnejšie ako 6komorove dvojsko... teda mame 5komorove trojsko. jednoznačne trojsklo
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

day Pozri príspevok
na novy dom - trojsklo
na starý dom - opásať výbušninou....
howgh!
0 0
hmweb hmweb

hmweb je offline (nepripojený) hmweb

Zdravím,
chcem Vás poprosiť o radu neviem sa rozhodnúť medzi dvojsklo pripadne trojsklom. Plastové okna budu osadené na RD ( cca 35rocny, tehlový). Keďže je to dvojdom, žiadna z mojich stien nieje otočená na severnú stranu. Kúrenie plánujem krb+plyn.

Podotázka: ma význam dat na balkónové dvere (terasové) trojsklo ak by bolo všade inde len dvojsklo?

Ďakujem
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
trojsklo je dobrý začiatok, časom sa dá ľahko vymeniť za kvalitnejší variant so špeciálnymi fóliami, ktoré sú zatiaľ pridrahé, normálne trojsklo s argónom a teplým rámikom by už malo byť štandard.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Pred 3 rokmi bola voľba zložitejšia, v dnešnej dobe bez výrazného rozmýšľania 3-sklo.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať