Zavrieť

Porady

Pestovanie byliniek v byte

Dobrý deň,

máte nejaké skúsenosti s pestovaním byliniek v kvetináčoch v byte?

Ďakujem.
Usporiadat
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Mám. Žiaľ nie celkom najlepšie. Darí sa mi bazalka, zelér, petržlen, mäta, kôpor. Teraz v lete na balkóne pestujem aj paradajky, príp. štipľavú papriku. Inak nedarí sa mi levanduľa, už som skúšala viackrát, ani medovka, či pažítka.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Bobkovému listu sa veľmi dobre darí v črepníku, u mňa aj oregánu a tiež medovke, pažítke, tymiánu ( tiež vonku a tiež v kvetináči) . S tým chili teiž súhlasím- v črepníku sa mu páči, len hnojiť netreba zabudnúť a jasné dobrú zálevku v podvečer všetkým.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Terézia Mihálková Pozri príspevok
Dobrý deň,

máte nejaké skúsenosti s pestovaním byliniek v kvetináčoch v byte?

Ďakujem.
O aké "bylinky" sa jedná?

My pestujeme na balkóne bazalku a darí sa jej dobre.

Mali sme už aj tymián a medovku a taktiež pekne vyrástli.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Ja nemám dobré skúsenosti s bylinkami v črepníku, ale asi sa neviem o ne starať, vždy keď ich kdesi v obchode vidím tak kúpim, ale dlho mi nevydržia, už sa mi zdá že ich asi prepolievam, nedávno som kúpila ligurček a presne tak to zase dopadlo, skončil v smetiaku, tak som si teraz kúpila nový a aj levandulu, budem ich menej polievať a uvidím, a tiež mi ich vedia napadnúť aj nejaké potvory a neviem ako sa voči nim chrániť, keďže to nechcem polievať chémiou, ak niekto viete poraďte prosím. Iba musím povedať že sa mi darí rozmarínu, ten mám dnu na okennej parapete už asi 3 roky a ten sa drží, ťuk ťuk ťuk :-)
0 0
Emwa Emwa

Emwa je offline (nepripojený) Emwa

Pekny den,
skusam pestovat bylinky. Rozmarin som kupila v obch.dome, krásny, este bol super cca styri mesiace, a teraz je to ... ó ... na figu, ako keby zhorelo, od prostriedku.. , tak som smutna..
0 0
Terézia Mihálková Terézia Mihálková
Dobrý deň,


ďakujem za odpovede. Aj ja mám negatívne skúsenosti s pestovaním byliniek v kvetináčoch v byte.

Chystám sa kúpiť špeciálnu zeminu na bylinky a zasadiť chili papričky.

Čo sa týka hnojenia - existuje nejaké špeciálne hnojivo na bylinky pestované v kvetináčoch?

Ďakujem.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Skúste si bylinky vypestovať doma zo semienok. Tie zakúpené v tescách, to sú iba na rýchle použitie, zväčša rýchlo vyhynú. Niekedy pomôže presadenie
4 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

a dať ich von na svetlo, nie za okno
2 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Ja pestujem bazalku z Lídlu, ale som ju rozdvojila a presadila do truhlíku. Na balkóne sa jej darí, nestačím lístky zberať. Mám aj rozmarín, ten sa po zime krásne pozviechal a rozkonáril sa tým, že som ho uštipovala a uštipnuté kúsky sadila vedľa. Teraz už mám krásny kríček. Pestovala som aj mätu, medovku a tiež fakt dobré, len mi ich zničili maliari. Teraz mám aj paradajky, sú tak zarodené, že mám strach, že sa stonky zlomia. Mám v kvetináči aj petržlen, vydržal aj zimu.
To všetko v lete na balkóne. Plus muškáty.
Je to môj malý raj.
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 30.07.09 at 07:23
1 0
kargo kargo

kargo je offline (nepripojený) kargo

technický typ
Dá sa bazalka pestovať v byte počas zimy ? Niekde robím chybu alebo to nejde ?
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

kargo Pozri príspevok
Dá sa bazalka pestovať v byte počas zimy ? Niekde robím chybu alebo to nejde ?
Ide, ale ťažko Niektoré odrody (veľkolisté) sú problematické. Aj malolistá "grécka" bazalka potrebuje vyššiu vzdušnú vlhkosť, veľa svetla - a to je hlavný problém. Okrem toho, že je to prirodzene letnička.
0 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

Poraďte mi, aká zeleninka sa dá pestovať na okne v byte? Rada by som niečo pestovať, ale neviem aký druh sa vôbec dá, čo prežije.
Ďakujem.
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Mám vyskúšanú pažítku, ale len krátkodobo, v zime na pár mesiacov, inokedy berieme pažítku zo záhrady. Tiež mám vyskúšané paradajky v kvetináčoch, ale tie boli vonku, na terase. V byte by sa mohlo dariť rastlinám, ktoré sa pestujú v skleníkoch, je to asi otázka osvetlenia a pomeru náklady/výnosy. Nemám to vyskúšané, stačia nám tie zo záhrady a v zime z obchodu.
Som zvedavý, čím prispejú ostatní.
Držím palce.
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

My sme kúpili bazalku v črepníku, no na kuchynskom okne ledva prežívala, tak som ju presadila do takej starožitnej plechovej "misy" spolu s pažítkou a petržlenom... Bazalka ožila, bola náádherná do neskorej jesene, ale pažítka s petržlenom vyhynuli a nepodarilo sa mi ani ich opakované vysadenie. Tak tam ostala sama, ale užívala si to- žiada si veľa, veľa vody. Na záhrade sa krásne darí levanduli, medovke, pažítke, majoránke.
0 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

Vďaka za odpovede Aviator a Avonka1, tá pažítka keď bola v izbe nerobila v izbe arómu?
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

Spomínali ste tu ozdobné papričky... Pred rokom sme kúpili v hypermerkete balíček so semienkami : "Zmes ozdobných feferóniek" , vysiali sme ( všetkých asi 25 semienok ) a zarodili nám všetky rovnako!

P.S. : Minule som zabudla uviesť, že bylinky v mise som umiestnila na južný balkón, neostali mi v kuchyni.
Naposledy upravil avonka1 : 15.02.10 at 08:34 Dôvod: korekcia textu
0 0
ascari ascari

ascari je offline (nepripojený) ascari



Ja mám takýto bylinkáčik už pár rokov, mám ho na balkóne. V zime ho mám stále vonku a črepníku sa nič nestalo. Bylinkám dám na jar krátky zostrih a rastú dalej.
0 0
cinia cinia

cinia je offline (nepripojený) cinia

Vyborny napad,skusim si urobit podobny "bylinkacik".
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
zltalienka Pozri príspevok
Vďaka za odpovede Aviator a Avonka1, tá pažítka keď bola v izbe nerobila v izbe arómu?
Nie, neboj, možno len veľmi zblízka.
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Inšpirácia s cudziny - bylinky na zvislej zeleni:
http://brownturtlenecksweater.typepa...al-garden.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať