Zavrieť

Porady

Štiepiace nechty

Kedže robím s elektroištal. a káblmi stále si ruky umývam a trpia nielen ruky ale aj nechty.Ruky si ošetrujem neutrogena kremom, lebo sa mi lúpe koža,ale nechty sa mi neskutočne štiepia viete mi poradiť prosím.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    rozum Pozri príspevok
    Kedže robím s elektroištal. a káblmi stále si ruky umývam a trpia nielen ruky ale aj nechty.Ruky si ošetrujem neutrogena kremom, lebo sa mi lúpe koža,ale nechty sa mi neskutočne štiepia viete mi poradiť prosím.Ďakujem
    http://www.porada.sk/t56312-nehty.html
    Lámavosť nechtov spôsobuje nedostatok zinku a železa.
    Štiepiace sa nechty svedčia o dehydratácii organizmu.

    Čo nám prezradia nechty:

    Mäkké nechty - prezrádzajú únavu, zníženie prahu vôle v extrémnom prípade pasivitu

    Lámavé nechty - ľahko štiepiace nechty prezrádzajú endorkrinné ťažkosti a často i prechodne nervové problémy

    Pozdĺžne ryhy - spojené s chronicky chorobnými stavmi (močové cesty, koliky, zažívacie ťažkosti, akútny reumatizmus)

    Príliš tenké nechty, ohybné - krehká telesná stavba / riedke kosti

    Lunula - (biely oblúčik na nechte) - ukazovateľ vitality

    Absencia lunuly na :

    malíčku - znamená súvis so žlčníkom

    prsteník - ľadvinový systém

    prostredník - tráviaci systém /žalúdok/

    ukazovák - obehový systém

    palec - ukazuje celkový stav

    LUNULY - široké, neprimerané - prezrádzajú zvýšenú činnosť štítnej žľazy, zvýšený krvný tlak, srdcová porucha

    Za normálneho stavu by mali lunuly zaberať 1/5 nechtu. Ich vzhľad je priamo viazaný na prekrvenie, srdečný a vaskulárny systém.

    NECHT - prezrádza fyziologické a psychické poruchy - BAROMETER CELKOVÉHO STAVU
    Aj farba nechtov nám napovie veľa o našom zdraví :

    Modrastý nádych nechtov - známka nedostatku kyslíka v organizme – napríklad pri vode v pľúcach

    Bledé do biela sfarbené nechtové lôžka - nízky počet červených krviniek – anémia

    Červené nechtové lôžko - choroba srdca

    Biele nechty – choroba pečene - hepatitis

    Nažltlé, žlté zhrubnuté nechty – choroba pľúc

    Polovička ružová a polovička biele nechty – choroba obličiek

    rozum je offline (nepripojený) rozum

    rozum
    S tou dehydratáciou môže mať niečo do seba teraz keď som mala týždeň dovolenky tak to trošku ustúpilo.No viete ako to je niekedy sa človek v robote nemá kedy ani vody napiť.Polepším sa.A ozaj ďakuje pekne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.