Zavrieť

Porady

vypratanie domu

Akým spôsobom dostať z domu, ktorého jediným vlastníkom som ja, keď ho obýva človek, ktorý nemá ani nájomnú zmluvu, ani nie je vlastníkom domu. Mám aj právoplatné rozhodnutie súdu o vyprataní nehnuteľnosti, ktorú aj tak dotyčná osoba, ktorá nikdy nepracovala, priživovala sa na svojich rodičov a po ich smrti poberá len cca 60 € mesačne, nechce dobrovoľne opustiť. Ak si nárok uplatním cez exekútora budem musieť zaplatiť exekučný poplatok, ktorý nikdy nedostanem späť a polícia ho bez exekútora vykázať z domu. Dom chcem zbúrať a postaviť nový,ale búracie konanie bolo pozastavené na námietku "nájomníka", ktorý neviem prečo, ale je členom konania. Prosím poraďte mi ako ho čo najskôr dostať z domu.
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Skús to riešiť takto ako sa uvádza v

http://www.justice.gov.sk/kop/pk/2003/pk104-041.htm a tam § 233

§ 233

Neoprávnený zásah do práva k domu, bytu alebo k nebytovému priestoru

(1) Kto protiprávne obsadí alebo užíva dom, byt alebo nebytový priestor iného, alebo kto oprávnenej osobe v užívaní domu, bytu alebo nebytového priestoru neoprávnene bráni, hoci bol v posledných dvoch rokoch za obdobný čin odsúdený alebo postihnutý, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.
(2) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) závažnejším spôsobom konania, alebo
b) z osobitného motívu.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
soriko Pozri príspevok
Akým spôsobom dostať z domu, ktorého jediným vlastníkom som ja, keď ho obýva človek, ktorý nemá ani nájomnú zmluvu, ani nie je vlastníkom domu. Mám aj právoplatné rozhodnutie súdu o vyprataní nehnuteľnosti, ktorú aj tak dotyčná osoba, ktorá nikdy nepracovala, priživovala sa na svojich rodičov a po ich smrti poberá len cca 60 € mesačne, nechce dobrovoľne opustiť. Ak si nárok uplatním cez exekútora budem musieť zaplatiť exekučný poplatok, ktorý nikdy nedostanem späť a polícia ho bez exekútora vykázať z domu. Dom chcem zbúrať a postaviť nový,ale búracie konanie bolo pozastavené na námietku "nájomníka", ktorý neviem prečo, ale je členom konania. Prosím poraďte mi ako ho čo najskôr dostať z domu.
Dve poriadne medzi oči , keď bude málo , tak aj nášup prihoď ....

Overený spôsob , odskúšaný ....
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

buchač Pozri príspevok
Dve poriadne medzi oči , keď bude málo , tak aj nášup prihoď ....

Overený spôsob , odskúšaný ....
Hm,,, napadnutie , ublíženie na zdraví .. to je tuším trestný čin. A za to je basa na tvrdo, ak nejde o vyvolených
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

buchač Pozri príspevok
Dve poriadne medzi oči , keď bude málo , tak aj nášup prihoď ....

Overený spôsob , odskúšaný ....
Xanti Pozri príspevok
Hm,,, napadnutie , ublíženie na zdraví .. to je tuším trestný čin. A za to je basa na tvrdo, ak nejde o vyvolených
V dnešných časoch, keď súdom trvá vyjadrenie celé roky a keď naše zákony doslova nahrávajú lapajom , drzáňom a podvodníkom je to asi najrýchlejšia a najspolhlivejšia cesta
žiaľ...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

soriko Pozri príspevok
Akým spôsobom dostať z domu, ktorého jediným vlastníkom som ja, keď ho obýva človek, ktorý nemá ani nájomnú zmluvu, ani nie je vlastníkom domu. Mám aj právoplatné rozhodnutie súdu o vyprataní nehnuteľnosti, ktorú aj tak dotyčná osoba, ktorá nikdy nepracovala, priživovala sa na svojich rodičov a po ich smrti poberá len cca 60 € mesačne, nechce dobrovoľne opustiť. Ak si nárok uplatním cez exekútora budem musieť zaplatiť exekučný poplatok, ktorý nikdy nedostanem späť a polícia ho bez exekútora vykázať z domu. Dom chcem zbúrať a postaviť nový,ale búracie konanie bolo pozastavené na námietku "nájomníka", ktorý neviem prečo, ale je členom konania. Prosím poraďte mi ako ho čo najskôr dostať z domu.
Keďže si vlastníkom, odpoj vodu, elektriku, plyn. Ide zima, tak odmontuj okná, zober dvere (veď dom aj tak chceš zbúrať).

AK to nebude stačiť, tak odmontuj aj zariadenie - linku, odnes umývadlá, vaňu. Je to tvoje vlastníctvo, nikto ti v tom nezabráni. On si nebude môcť nechať pripojiť energie, lebo nie je vlastníkom. Myslím, že v decembri už tam nebude.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

soriko Pozri príspevok
Ak si nárok uplatním cez exekútora budem musieť zaplatiť exekučný poplatok, ktorý nikdy nedostanem späť a polícia ho bez exekútora vykázať z domu. .
Exekútorovi sa platí preddavok,ale tento sa následne vymáha od povinného, takže ho dostaneš späť. Možno nie hneď,ale časom určite. Rovnako ako súdne poplatky s tým spojené a príp. náklady na overovanie.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

vitamin_r Pozri príspevok
mas stary zakon, v novom je to §218. ako ti podanie trestneho oznamenia pomoze dostat ho von z bytu?



a ak tam bude a dostane zapal pluc, podla ktoreho § trestneho zakona ta moze policia stihat?
Ďakujem za opravu,
a čo navrhuješ ty, kedže si naše nápady zvozil pod zem. Buď múdry a niečo hoď do plena. Majiteľ domu má iste trpieť nevítaných "nájomníkov" v dome.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

soriko Pozri príspevok
Akým spôsobom dostať z domu, ktorého jediným vlastníkom som ja, keď ho obýva človek, ktorý nemá ani nájomnú zmluvu, ani nie je vlastníkom domu. Mám aj právoplatné rozhodnutie súdu o vyprataní nehnuteľnosti, ktorú aj tak dotyčná osoba, ktorá nikdy nepracovala, priživovala sa na svojich rodičov a po ich smrti poberá len cca 60 € mesačne, nechce dobrovoľne opustiť. Ak si nárok uplatním cez exekútora budem musieť zaplatiť exekučný poplatok, ktorý nikdy nedostanem späť a polícia ho bez exekútora vykázať z domu. Dom chcem zbúrať a postaviť nový,ale búracie konanie bolo pozastavené na námietku "nájomníka", ktorý neviem prečo, ale je členom konania. Prosím poraďte mi ako ho čo najskôr dostať z domu.
Skúste úradu právoplatným súdnym rozhodnutím zdokladovať, že tzv. nájomník nemá žiadny, ani nájomný vzťah k nehnuteľnosti, aby boli nútení námietku zamietnuť s tým, že ju podala neoprávnená osoba.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Flinstone Pozri príspevok
Skúste úradu právoplatným súdnym rozhodnutím zdokladovať, že tzv. nájomník nemá žiadny, ani nájomný vzťah k nehnuteľnosti, aby boli nútení námietku zamietnuť s tým, že ju podala neoprávnená osoba.
Ale toto nerieši, zbavenie sa neželaného nájomníka z nehnuteľnosti.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

Xanti Pozri príspevok
Ale toto nerieši, zbavenie sa neželaného nájomníka z nehnuteľnosti.
Ak je súdne rozhodnutie právoplatné a vykonateľné, nieje nájomníkom, a nemá vlastnícky vzťah k nehnuteľnosti, ani žiadne práva ohľadne zdržiavania sa v nehnuteľnosti.
Svojho času bol v televízii spot, kde majiteľ nehnuteľnosti, ktorú išiel búrať, rodinu cigánov, ktorí sa tam neoprávnene zdržiavali vyložil za asistencie polície na ulicu a domom prešiel buldozér. (tiež nerešpektovali súdne rozhodnutie o vysťahovaní)
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

soriko
ktorého jediným vlastníkom som ja, keď ho obýva človek, ktorý nemá ani nájomnú zmluvu, ani nie je vlastníkom domu. Mám aj právoplatné rozhodnutie súdu o vyprataní nehnuteľnosti, ktorú aj tak dotyčná osoba,
Choď jednoducho na políciu, nahlás vlámanie do tvojho vlastníctva, daj ho políciou jednoducho zabásnuť. Si vlastníkom, on je tam na čierno, neoprávnene užíva nehnuteľnosť, je to vlámač! Zároveň podať na neho trestné oznámenie za vlámanie, poškodzovanie cudzej veci, neoprávnenie užívanie cudzej veci a..... už si nájdi, čo chceš.
Netreba sa s nim hrať, len tvrdo na neho. Nie si ako majiteľ povinný mu zabezpečovať žiadne náhradné ubytovanie (veď on tam ani neexistuje!).
búracie konanie bolo pozastavené na námietku "nájomníka", ktorý neviem prečo, ale je členom konania.
Tu by som ja osobne podal námietku zaujatosti pre zneužitie právomoci, nakoľko prijali ako člena konania osobu, ktorá nie ani vlastníkom resp. spoluvlastníkom, ani nájomníkom, prakticky členom konania bola osoba, ktorá nemala nič spoločné s nehnuteľnosťou.. Dal by som vyčísliť všetky škody a dať ich nahradiť.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
soriko Pozri príspevok
Akým spôsobom dostať z domu, ktorého jediným vlastníkom som ja, keď ho obýva človek, ktorý nemá ani nájomnú zmluvu, ani nie je vlastníkom domu. Mám aj právoplatné rozhodnutie súdu o vyprataní nehnuteľnosti, ktorú aj tak dotyčná osoba, ktorá nikdy nepracovala, priživovala sa na svojich rodičov a po ich smrti poberá len cca 60 € mesačne, nechce dobrovoľne opustiť. Ak si nárok uplatním cez exekútora budem musieť zaplatiť exekučný poplatok, ktorý nikdy nedostanem späť a polícia ho bez exekútora vykázať z domu. Dom chcem zbúrať a postaviť nový,ale búracie konanie bolo pozastavené na námietku "nájomníka", ktorý neviem prečo, ale je členom konania. Prosím poraďte mi ako ho čo najskôr dostať z domu.
Začať neželanému nájomníkovi znepríjemňovať život
....alebo zaplatiť početnej cigánskej rodine malú zálohu a dohodnúť sa
s ňou, že sa môžu nasťahovať do domu / naoko/ na pár týždňov. Verím, že dobrovoľne spakuje pár igelitiek a opustí dom
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

alla66 Pozri príspevok
Začať neželanému nájomníkovi znepríjemňovať život
....alebo zaplatiť početnej cigánskej rodine malú zálohu a dohodnúť sa
s ňou, že sa môžu nasťahovať do domu / naoko/ na pár týždňov. Verím, že dobrovoľne spakuje pár igelitiek a opustí dom
No len aby tam potom nebol problém aj s tými počernými nájomníkmi, ktorí by tam boli skoro legálne. Kedže mali súhlas majiteľa na nasťahovanie sa do domu .
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač :Overený spôsob , odskúšaný ...
Xanti Pozri príspevok
Hm,,, napadnutie , ublíženie na zdraví .. to je tuším trestný čin. A za to je basa na tvrdo, ak nejde o vyvolených
Kto vie , ten vie ...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

buchač Pozri príspevok
Kto vie , ten vie ...
koľko berieš?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Xanti Pozri príspevok
koľko berieš?
Ja som drahý ...asi by si na to nemala .......
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Xanti Pozri príspevok
No len aby tam potom nebol problém aj s tými počernými nájomníkmi, ktorí by tam boli skoro legálne. Kedže mali súhlas majiteľa na nasťahovanie sa do domu .
To máte také zlé skúsenosti s počerným obyvateľstvom? Nemusíte všetkých hádzať do jedného mecha...už mlčím
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

vitamin_r Pozri príspevok
a ak tam bude a dostane zapal pluc, podla ktoreho § trestneho zakona ta moze policia stihat?
A za čo by ťa mali stíhať? Že si si z vlastného domu zobral vlastné zariadenie? To keby sa ti nejaký bezdomovec nasťahoval do tvojej opustenej chaty a prechladne, tak si za neho zodpovedný? Ak vieš poradiť, tak píš konkrétne.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

alla66 Pozri príspevok
To máte také zlé skúsenosti s počerným obyvateľstvom? Nemusíte všetkých hádzať do jedného mecha...už mlčím
Nepýtaj sa, ak nechceš počuť odpoveď, lebo by niekto mohol odpovedať.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alla66 Pozri príspevok
To máte také zlé skúsenosti s počerným obyvateľstvom? Nemusíte všetkých hádzať do jedného mecha...už mlčím
Flinstone Pozri príspevok
Nepýtaj sa, ak nechceš počuť odpoveď, lebo by niekto mohol odpovedať.
Pomer skúseností dobré -zlé :

0,01 - 99,99 %

To nesleduješ zprávy , aj keď sú skreslené , tendenčné a čo ja viem aké ...

alla66
Začať neželanému nájomníkovi znepríjemňovať život
....alebo zaplatiť početnej cigánskej rodine malú zálohu a dohodnúť sa
s ňou, že sa môžu nasťahovať do domu / naoko/ na pár týždňov. Verím, že dobrovoľne spakuje pár igelitiek a opustí dom
Tak toto doporučiť , veď to nie je z blata do kaluže alebo pod okap ...
To už je rovno , hm , z blata do srdca hurikánu ...
Povedz to nejakému obyvateľovi určitých oblastí , doporuč mu také niečo , vera bože asi by si slovenskú akupunktúru dostala .

Inak

Mechy sú lacnejšie ako náboje ....alebo , keby tak bol schválený tzv. farmársky zákon ...
Aj poniektorí bieli by mali po chlebe , inak by sa správali ...

P.S. :
Zároveň ale môžem potvrdiť , že poznám a mám dobré skúsenosti s určitými členmi minoritného obyvateľstva ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať