Zavrieť

Porady

domáce resanky

Už niekoľkokrát som robila domáce resanky, podľa receptu, ktorý som našla na nete... Vždy sa mi však praskli a všetka kakaová plnka mi vytiekla. Neviete čo robím zle?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Skus nahodit aj recept, podla toho ake je cesto, mozno nieco vymyslime.
    Lebo vseobecne sa radi tazko - ine je to pre kysnute, ine pre listkove cesto.

    Stebielko je offline (nepripojený) Stebielko

    Stebielko
    Cesto:90dkg hladkej múky,9dkg kvasníc/2bal./10dkgpráškového cukru,
    3PL oleja,4-5dcl mlieka,sneh z 3 bielkov
    Spracujeme cesto/nerobíme kvások-kvasnice rozdrvíme len medzi múku/ zo všetkých surovín a rozdelíme ho na 8 častí,necháme vykysnúť. Uvaríme plnku.
    Plnka:1Hera,25dkg kryštál.cukru,5dcl mlieka,2 čok. pudingy,2PL kakaa
    Zo všetkého okrem hery uvaríme puding,potom do horúceho vmiešame heru a dáme vychladnúť.
    Vy mastíme si plech,berieme kúsky cestá rozvaľkáme natrieme vychladnutou plnkou,vždy ked mame 2 dáme na plech a spletieme akokorbáč.Potom necháme ešte 15 min. kysnúť,natrieme povrch žltkami zmiešanými s olejom.
    Na povrch:3žltka+trošku oleja/2lyžice/ Pečieme 15 min. pri 180st.C na vymastenom plechu

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    Mate niekto prosim obrazok, co je resanka? A ani nechapem, ako sa to staca, vie mi to niekto lepsie vysvetlit? Pocujem to prvykrat, ze je aj "resanka". Dakujem.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lorelei Pozri príspevok
    Mate niekto prosim obrazok, co je resanka? A ani nechapem, ako sa to staca, vie mi to niekto lepsie vysvetlit? Pocujem to prvykrat, ze je aj "resanka". Dakujem.
    http://www.najmama.sk/clanok/1157/resanka/

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    ak sa to robí podľa toho popisu tak potom ten koláč po rozkrojení vyzerá ako osmička

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Tento recept ma aj moja mama, len sa to nevola Resanka
    a tiez jej vzdy popraska, hoci ine kysnute kolace jej nepraskaju.

    Ale dobry je aj taky popraskany a rozteceny

    Mne to pripada, ze je tam vela kvasnic /1 kocka je urcena na 1 kg muky standardne/ a aj ta Hera v plnke vela robi.

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Možno by bolo dobre pred pečením ich popichať vidličkou, tak ako keď sa pečie závin, vraj vtedy sa cez dierky, ktoré vzniknú odparuje tekutina z plnky a potom by to nemalo praskať

    ingah je offline (nepripojený) ingah

    ingah
    Ahojte, ja nestáčam do osmičky ale robím klasické rohlíčky, vyvaľkám kruh, pokrájam, naplním a stočím od hrubšieho konca do tenšieho. Plnku mám tú istú ako je v recepte a robím kysnuté cesto. Nikdy sa mi nepraskli a keď aj, plnka zostala vnútri.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    lorelei Pozri príspevok
    Mate niekto prosim obrazok, co je resanka? A ani nechapem, ako sa to staca, vie mi to niekto lepsie vysvetlit? Pocujem to prvykrat, ze je aj "resanka". Dakujem.
    ja tiež nie,

    no keď som klikol na spomínaný link

    zistil som, že je to vlastne croissant .

    Keď tu budeme vešať krajové a regionalne a ľudové nazvy , tak nebudeme vedieť o čom sa hovorí...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.