Zavrieť

Porady

Uctovnickou po kurze

Dobry den, rada by som podnikala ako samostatny uctovnik (teda aj z potrieb rodiny vyplynulo). Uctovnictvo som vsak mala na strednej skole, co je 10 rokov dozadu, preto by som musela prejst nejakym kurzom. Moja otazka-myslite si, ze clovek po takomto kurze je schopny viest kompletne uctovnictvo malej s.r.o. a par zivnostnikom? Ak mate odporucanie na nejaky dobry kurz, sem s nim. Dakujem
Usporiadat
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

m.kalivodova Pozri príspevok
je fakt, ze aj tu, potom, co som si toto precitala, mam skor hlavu v smutku. Kurz som uz zaplatila, co nebola mala polozka, takze sa napriek vsetkemu zucastnim a budem dufat, ze ma tam ti ludia zase motivuju. Neviem, ale ja som skor na zaciatku mala pocit, ze ked ma clovek chut a volu tak to zvladne. Na skole som so vsetkou skromnoustou bola najlepsia...Boli taki, co s odrenymi usami ledvaj z uctovnictva zmaturovali, a teraz su to "velke hviezdy"v audite... Nemyslim, ze len vysoka skola opravnuje ludi vykonavat taketo povolanie

hlavu v smutku, a preco? nikto ta neodradzal, dostala si velmi realne, pravdive odpovede, ziadne medove motuzy typu" to je pohoda, to sa zvladne" a tak.
Preco by ta mali ini motivovat? Ak si presvedcena, ze to chces robit, netreba , aby ti ini vraveli, ze to zvladnes, musis to vediet sama
" chut a vola" - to je to prvotne nadsenie, ocarenie, ruzove okuliare a neviem co este. Vtedy este nevies co ta caka Ja to prirovnavam k manzelstvu, clovek do toho ide s nadsenim a s presvedcenim, ze vsetko zdola, ale vacsinou ono zdola jeho
A zapis si doma na papierik mena: Monika Kovacova, Danila, Veronikasad, Dav, Zoltan Kovacs, Rozalka a tak dalej - oni su " pani uctovnici" - vedia vsetko
ostatni, tzv. " uctovnici" - vieme dost, ale stale potrebujeme " panov uctovnikov" a" kukame im na chrbat" a nebojim sa to priznat
takze hlavu hore, zahodit ruzove okuliare a prehnane ocakavania, postahovat z netu zakony, popozerat usmernenia DRSR, kupit Cenigovu, zadavat otazky danovemu riaditelstvu a na poradu, vsetko sa naucit a modlit sa, aby boli kazde dalsie legislativne zmeny vzdy iba " kozmeticke"
a nechodit k danile na zdravotne prehliadky
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
m.kalivodova Pozri príspevok
je fakt, ze aj tu, potom, co som si toto precitala, mam skor hlavu v smutku. Kurz som uz zaplatila, co nebola mala polozka, takze sa napriek vsetkemu zucastnim a budem dufat, ze ma tam ti ludia zase motivuju. Neviem, ale ja som skor na zaciatku mala pocit, ze ked ma clovek chut a volu tak to zvladne. Na skole som so vsetkou skromnoustou bola najlepsia...Boli taki, co s odrenymi usami ledvaj z uctovnictva zmaturovali, a teraz su to "velke hviezdy"v audite... Nemyslim, ze len vysoka skola opravnuje ludi vykonavat taketo povolanie
No vidíš, a sme doma. My skromnejšie, čo sme boli najlepšie účtujeme, hravo zvládame tých veľkých z auditu, čo sa občas od nás učia. A Ty si bola tou poslednou, ktorú by som odrádzala od účtovníctva. Vzdelanie máš a prax môžeš teda sledovať aj na Porade.
ALE :

účtujú už zdravotné sestry
účtujú už krajčírky
účtujú už kaderníčky
účtujú už cukrárky

Takže:

Môžem ja pichať, keď neviem?
Môžem vyšívať, keď neviem?
Môžem ondulovať, keď neviem?
Môžem cukrovať, keď neviem ?
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

Danila Pozri príspevok
No vidíš, a sme doma. My skromnejšie, čo sme boli najlepšie účtujeme, hravo zvládame tých veľkých z auditu, čo sa občas od nás učia. A Ty si bola tou poslednou, ktorú by som odrádzala od účtovníctva. Vzdelanie máš a prax môžeš teda sledovať aj na Porade.
ALE :

účtujú už zdravotné sestry
účtujú už krajčírky
účtujú už kaderníčky
účtujú už cukrárky

Takže:

Môžem ja pichať, keď neviem?
Môžem vyšívať, keď neviem?
Môžem ondulovať, keď neviem?
Môžem cukrovať, keď neviem ?
danilka, kludne mozes co len chces, len nikto nevie ako to dopadne
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

marina8 Pozri príspevok
hlavu v smutku, a preco? nikto ta neodradzal, dostala si velmi realne, pravdive odpovede, ziadne medove motuzy typu" to je pohoda, to sa zvladne" a tak.
Preco by ta mali ini motivovat? Ak si presvedcena, ze to chces robit, netreba , aby ti ini vraveli, ze to zvladnes, musis to vediet sama
" chut a vola" - to je to prvotne nadsenie, ocarenie, ruzove okuliare a neviem co este. Vtedy este nevies co ta caka Ja to prirovnavam k manzelstvu, clovek do toho ide s nadsenim a s presvedcenim, ze vsetko zdola, ale vacsinou ono zdola jeho
A zapis si doma na papierik mena: Monika Kovacova, Danila, Veronikasad, Dav, Zoltan Kovacs, Rozalka a tak dalej - oni su " pani uctovnici" - vedia vsetko
ostatni, tzv. " uctovnici" - vieme dost, ale stale potrebujeme " panov uctovnikov" a" kukame im na chrbat" a nebojim sa to priznat
takze hlavu hore, zahodit ruzove okuliare a prehnane ocakavania, postahovat z netu zakony, popozerat usmernenia DRSR, kupit Cenigovu, zadavat otazky danovemu riaditelstvu a na poradu, vsetko sa naucit a modlit sa, aby boli kazde dalsie legislativne zmeny vzdy iba " kozmeticke"
a nechodit k danile na zdravotne prehliadky
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
marina8 Pozri príspevok
hlavu v smutku, a preco? nikto ta neodradzal, dostala si velmi realne, pravdive odpovede, ziadne medove motuzy typu" to je pohoda, to sa zvladne" a tak.
Preco by ta mali ini motivovat? Ak si presvedcena, ze to chces robit, netreba , aby ti ini vraveli, ze to zvladnes, musis to vediet sama
" chut a vola" - to je to prvotne nadsenie, ocarenie, ruzove okuliare a neviem co este. Vtedy este nevies co ta caka Ja to prirovnavam k manzelstvu, clovek do toho ide s nadsenim a s presvedcenim, ze vsetko zdola, ale vacsinou ono zdola jeho
A zapis si doma na papierik mena: Monika Kovacova, Danila, Veronikasad, Dav, Zoltan Kovacs, Rozalka a tak dalej - oni su " pani uctovnici" - vedia vsetko
ostatni, tzv. " uctovnici" - vieme dost, ale stale potrebujeme " panov uctovnikov" a" kukame im na chrbat" a nebojim sa to priznat
takze hlavu hore, zahodit ruzove okuliare a prehnane ocakavania, postahovat z netu zakony, popozerat usmernenia DRSR, kupit Cenigovu, zadavat otazky danovemu riaditelstvu a na poradu, vsetko sa naucit a modlit sa, aby boli kazde dalsie legislativne zmeny vzdy iba " kozmeticke"
a nechodit k danile na zdravotne prehliadky
Nič krajšie a vtipnejšie som už dávno nečítala. Viem, že nič neviem. Ale aj tak do toho rýpnem. Bola som dnes u lekára pre výsledky. Mala som stiahnutú prdelku na fest. Ale osud chcel, aby som na Porade ešte nejaký čas poblbla, a teda aj pobudla. Pri Tvojm príspevku som však nestihla pampersku. A v jednote je sila. Komunita účtovníkov je čarovná. Každý si občas a rád melie svoje. Ako ja. Ja sa na Poradu tiež chodím učiť. A často. A rada. A najradšej mám protinázory. Lebo ma posunú. Občas dopredu, občas opačným smerom. Hlavne, že sa hýbem. A táto téma mi dala veľa. Neuveriteľne veľa. Poopravila som si názor na niektoré nicky. A to je viac ako dosť. Aj keď mýliť sa je ľudské, až taký veľký človek byť nemusím.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
pepsikova Pozri príspevok
..

..no ja si myslím, že takto to funguje všade..aj murársky učeň sa podučí, po čase zistí, že vie niečo viac a podˇho- ide robiť majstra..a keď si myslí, že vie dosť, ide stavať dom..síce potom, keď náhodou príde do niečoho, čomu nerozumie, snorí po Porade (už čoby veľký majster) a pýta rady (napr. ako a čo použiť, aby bolo dobré, kvalitné, lacné a neplesnelo...)ale holt- je to majster, lebo stavia dom...a v podstate tiež účtuje a kalkuluje..len inak..keď to neskúsiš a nepodučíš sa , nevieš nič..
..presne tak je aj to tvoje 3x poučenie sa..ale nech ťa aspoň teší, že sa tvoji učni nebáli a že si ich naučila dosť na to, aby šli sami po účtovníckom chodníčku... a ty si zo svojej múdrosti rozdala, koľko si mohla...
áno, som veľmi rada, že som mohla odovzdať čo-to zo svojich skúseností, ale čo ma neteší, že keď sa klient vrátil po roku od takejto "účtovníčky", našla som kopu nedostatkov a to čo od nej priniesol sa nedalo nazvať spracovaným účtovníctvom, ale len kopou rozhádzaných papierov. No ale bola lacnejšia......
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
marina8 Pozri príspevok
hlavu v smutku, a preco? nikto ta neodradzal, dostala si velmi realne, pravdive odpovede, ziadne medove motuzy typu" to je pohoda, to sa zvladne" a tak.
Preco by ta mali ini motivovat? Ak si presvedcena, ze to chces robit, netreba , aby ti ini vraveli, ze to zvladnes, musis to vediet sama
" chut a vola" - to je to prvotne nadsenie, ocarenie, ruzove okuliare a neviem co este. Vtedy este nevies co ta caka Ja to prirovnavam k manzelstvu, clovek do toho ide s nadsenim a s presvedcenim, ze vsetko zdola, ale vacsinou ono zdola jeho
A zapis si doma na papierik mena: Monika Kovacova, Danila, Veronikasad, Dav, Zoltan Kovacs, Rozalka a tak dalej - oni su " pani uctovnici" - vedia vsetko
ostatni, tzv. " uctovnici" - vieme dost, ale stale potrebujeme " panov uctovnikov" a" kukame im na chrbat" a nebojim sa to priznat
takze hlavu hore, zahodit ruzove okuliare a prehnane ocakavania, postahovat z netu zakony, popozerat usmernenia DRSR, kupit Cenigovu, zadavat otazky danovemu riaditelstvu a na poradu, vsetko sa naucit a modlit sa, aby boli kazde dalsie legislativne zmeny vzdy iba " kozmeticke"
a nechodit k danile na zdravotne prehliadky
No cítím sa poctený, keď si čítam svoje meno v takom zozname. Totiž sám seba nepovažujem za "pána účtovníka" (citát od marina8), ale len za takého malého účtovníčka.... Raz ma dokonca prirovnali k Fantocci-mu, čo vtedy som považoval za urážku, ale dnes už viem, že nie som od neho až tak ďaleko... (mám s ním veľa spoločného, až na tú jeho nešikovnosť v skutočnom živote )
Na poradu chodím (s asi 1/2 ročnou prestávkou nanovo) učiť sa, a prípadne poradiť ak viem.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

marina8, ďakujem ti, ale pri všetkej prehnanosti a sebadôvere vôbec sa nepovažujem za "pani účtovníčku". Stále sa učím, a dennodenne sa presvedčujem, že toho viem stále veľmi málo na to, aby som bola spokojná so svojimi vedomosťami a aplikovala ich do praxe bezchybne a pohotovo. Momentálne mám napríklad husiu kožu zo zmien v zákone o DPH od 1.1.2010.
A Cenigová je dobrý typ, má svoje miesto v pravom hornom rohu môjho stola.
0 0
Ignac84 Ignac84

Ignac84 je offline (nepripojený) Ignac84

Prosím vás neviete mi dakto poradiť zakladám firmu na "spracovanie a konzervovanie zeleniny a ovocia" neviem s čím mam začať ake dokumenty potrebujem na hygienu a ostatne úrady už som sa dopočul že potrebujem nejake HCCP neviete my dakto pomoct kde by som to stiahol
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Ignac84 Pozri príspevok
Prosím vás neviete mi dakto poradiť zakladám firmu na "spracovanie a konzervovanie zeleniny a ovocia" neviem s čím mam začať ake dokumenty potrebujem na hygienu a ostatne úrady už som sa dopočul že potrebujem nejake HCCP neviete my dakto pomoct kde by som to stiahol
Pozri si toto http://www.porada.sk/t7104-obchod-s-...i-a-haccp.html

Ak potrebuješ viac informácii daj do vyhľadávača HCCP a nájde ti všetky témy ktoré sa tu na Porade o tom vyskytli
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Monika Kováčová Pozri príspevok
marina8, ďakujem ti, ale pri všetkej prehnanosti a sebadôvere vôbec sa nepovažujem za "pani účtovníčku". Stále sa učím, a dennodenne sa presvedčujem, že toho viem stále veľmi málo na to, aby som bola spokojná so svojimi vedomosťami a aplikovala ich do praxe bezchybne a pohotovo. Momentálne mám napríklad husiu kožu zo zmien v zákone o DPH od 1.1.2010.
A Cenigová je dobrý typ, má svoje miesto v pravom hornom rohu môjho stola.
Tvoja a Zoliho skromnosť je bezhraničná. A ja ani nedýcham, lebo od Vás občas opisujem. Alebo s Vami konzultujem. Potichu, aby som veľmi ťažkými otázkami nerušila. Nič sa nedá robiť, lepší učeň ako majster. A len nech táto múdrosť nikdy nezostárne.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Danila Pozri príspevok
Tvoja a Zoliho skromnosť je bezhraničná. A ja ani nedýcham, lebo od Vás občas opisujem. Alebo s Vami konzultujem. Potichu, aby som veľmi ťažkými otázkami nerušila. Nič sa nedá robiť, lepší učeň ako majster. A len nech táto múdrosť nikdy nezostárne.
Danilka... tak to si ma povzbudila...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

m.kalivodova Pozri príspevok
tak som to nejako mala naplanovane, ze by som sa po kurze "upratala" k nejakej skusenej uctovnicke na vypomoc (zo zaciatku kludne aj zadarmo) len aby som ziskala skusenost a rozhlad. Len zatial sa stretavam len s odmietanim. Kazdy sa vyhovara na krizu a ze ma malo prace a tak.
Neviem či už máš po kurze, ale tí, čo chodili na kurz JU a PU z ÚP mali na konci kurzu povinnú prax. Samozrejme tam, kde si kto našiel. Kamarátka bola na praxi na Mestskom úrade. Robiť jej nedali, ale aspoň videla, čo sa ako robí. Aj keď tam v podstate len dva týždne"očumovala", ale aj to jej niečo dalo-teda aspoň tak sa vyjadrila. Tiež má živnosť a robí účtovníčku. Iba neviem,. prečo tu niekto odsudzuje človeka, ktorý chce začať robiť účtovníctvo po kurze. Veď všetci sme museli začínať, nikto učený z neba nespadol. Tí múdrejší nech sa obzrú späť, či aj oni hneď všetko vedeli. A keď ju pri začiatkoch podnikania nemienite "podržať", tak ju aspoň nekopte. Veď ešte ani nezačala a žiadne rady od Vás nepýtala.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Monika Kováčová Pozri príspevok
marina8, ďakujem ti, ale pri všetkej prehnanosti a sebadôvere vôbec sa nepovažujem za "pani účtovníčku". Stále sa učím, a dennodenne sa presvedčujem, že toho viem stále veľmi málo na to, aby som bola spokojná so svojimi vedomosťami a aplikovala ich do praxe bezchybne a pohotovo. Momentálne mám napríklad husiu kožu zo zmien v zákone o DPH od 1.1.2010.
A Cenigová je dobrý typ, má svoje miesto v pravom hornom rohu môjho stola.
nie si sama. Dnešný seminár Janky Acsovej k novele zákona o DPH v hoteli KASKÁDY stál za to ...
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

veronikasad Pozri príspevok
nie si sama. Dnešný seminár Janky Acsovej k novele zákona o DPH v hoteli KASKÁDY stál za to ...
Dúfam, že bude z toho aj vidoškolenie, aby som aj ja bola múdrejšia.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Monika Kováčová Pozri príspevok
A Cenigová je dobrý typ, má svoje miesto v pravom hornom rohu môjho stola.
U mňa pani Cenigová sedí na poličke nad radiátorom, aby neprechladla...
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

marina8 Pozri príspevok
hlavu v smutku, a preco? nikto ta neodradzal, dostala si velmi realne, pravdive odpovede, ziadne medove motuzy typu" to je pohoda, to sa zvladne" a tak.
Preco by ta mali ini motivovat? Ak si presvedcena, ze to chces robit, netreba , aby ti ini vraveli, ze to zvladnes, musis to vediet sama
" chut a vola" - to je to prvotne nadsenie, ocarenie, ruzove okuliare a neviem co este. Vtedy este nevies co ta caka Ja to prirovnavam k manzelstvu, clovek do toho ide s nadsenim a s presvedcenim, ze vsetko zdola, ale vacsinou ono zdola jeho
A zapis si doma na papierik mena: Monika Kovacova, Danila, Veronikasad, Dav, Zoltan Kovacs, Rozalka a tak dalej - oni su " pani uctovnici" - vedia vsetko
ostatni, tzv. " uctovnici" - vieme dost, ale stale potrebujeme " panov uctovnikov" a" kukame im na chrbat" a nebojim sa to priznat
takze hlavu hore, zahodit ruzove okuliare a prehnane ocakavania, postahovat z netu zakony, popozerat usmernenia DRSR, kupit Cenigovu, zadavat otazky danovemu riaditelstvu a na poradu, vsetko sa naucit a modlit sa, aby boli kazde dalsie legislativne zmeny vzdy iba " kozmeticke"
a nechodit k danile na zdravotne prehliadky
Ďakujem za zaradenie medzi "pánov účtovníkov",veľmi ma to potešilo, ale na vedomosti tých ďalších vymenovaných pozerám aj ja s hlavou hore, aby som dovidela, ako vysoko siahajú ich vedomosti.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
wagner Pozri príspevok
Neviem či už máš po kurze, ale tí, čo chodili na kurz JU a PU z ÚP mali na konci kurzu povinnú prax. Samozrejme tam, kde si kto našiel. Kamarátka bola na praxi na Mestskom úrade. Robiť jej nedali, ale aspoň videla, čo sa ako robí. Aj keď tam v podstate len dva týždne"očumovala", ale aj to jej niečo dalo-teda aspoň tak sa vyjadrila. Tiež má živnosť a robí účtovníčku. Iba neviem,. prečo tu niekto odsudzuje človeka, ktorý chce začať robiť účtovníctvo po kurze. Veď všetci sme museli začínať, nikto učený z neba nespadol. Tí múdrejší nech sa obzrú späť, či aj oni hneď všetko vedeli. A keď ju pri začiatkoch podnikania nemienite "podržať", tak ju aspoň nekopte. Veď ešte ani nezačala a žiadne rady od Vás nepýtala.
wagner, tu nikto nikoho neodsudzuje a dokonca ani nikto nikomu nebráni podnikať. My sme tu len vyjadrili na jednej strane svoj názor a na strane druhej stav slovenského účtovníctva. Áno, my všetci sme niekde začínali, nikto nepadol z neba múdry, ale keď sme my začínali v deväťdesiatych rokoch podnikať ako účtovníci, účtovníctvo bola živnosťou viazanou, museli sme preukazovať vzdelanie, viacročnú prax a čo potrebuješ k živnosti účtovníctva dnes? - ja Ti to poviem veľmi jednoducho - ukončenú povinnú školskú dochádzku a vek 18 rokov- no je to na zaplakanie.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
m.kalivodova Pozri príspevok
Dobry den, rada by som podnikala ako samostatny uctovnik (teda aj z potrieb rodiny vyplynulo). Uctovnictvo som vsak mala na strednej skole, co je 10 rokov dozadu, preto by som musela prejst nejakym kurzom. Moja otazka-myslite si, ze clovek po takomto kurze je schopny viest kompletne uctovnictvo malej s.r.o. a par zivnostnikom? Ak mate odporucanie na nejaky dobry kurz, sem s nim. Dakujem
M. Kalivodová, neviem, kde si absolvovala strednú školu.
Ak bolo len do polovice taká skvelá, ako moja, tak si aj po 10 rokoch určite veľa pamätáš, dovolím si tvrdiť, že ti tvoja škola dala viac, ako kurz.
Je iné s mladou hlavou mať 4-6 hodín účta týždenne - a ešte aj maturovať z tohto predmetu, keď rozum nasáva ako špongia, než potom pri starostiach o rodinu a prácu ešte po večeroch sedieť nad učebnicami.
Treba nabrať odvahu, kurz ti "opráši" mozgové závity, prečítaj si tu už spomínaný "minikurz PÚ" od ayye (ver mi, je skvelý) a uvidíš, ako rýchlo sa do toho dostaneš.
Nezabúdaj, sme tu aj my, ktorí ti ochotne poradíme, ak budeš mať nejaké pochybnosti.
Prajem veľa úspechova pevné nervy so zákazníkmi.

marina8 Pozri príspevok
A zapis si doma na papierik mena: Monika Kovacova, Danila, Veronikasad, Dav, Zoltan Kovacs, Rozalka a tak dalej - oni su " pani uctovnici" - vedia vsetko ...........
Ďakujem, že som bola zaradená k "pánom účtovníkom", no myslím si, že sa tu nájdu aj iné mená a nicky, patriace šikuľkám a šikuľkom.
Bolo by to na dlhý zoznam.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
mysimis Pozri príspevok
wagner, tu nikto nikoho neodsudzuje a dokonca ani nikto nikomu nebráni podnikať. My sme tu len vyjadrili na jednej strane svoj názor a na strane druhej stav slovenského účtovníctva. Áno, my všetci sme niekde začínali, nikto nepadol z neba múdry, ale keď sme my začínali v deväťdesiatych rokoch podnikať ako účtovníci, účtovníctvo bola živnosťou viazanou, museli sme preukazovať vzdelanie, viacročnú prax a čo potrebuješ k živnosti účtovníctva dnes? - ja Ti to poviem veľmi jednoducho - ukončenú povinnú školskú dochádzku a vek 18 rokov- no je to na zaplakanie.
..


..mišimiška, dovoľ, budem ti oponovať otázkou..ktorý podnikateľ, čo potrebuje účtovníka, zverí svoje financie do rúk niekoho, kto má ukončenú ZŠ a 18 rokov?..aj dnes účtovník potrebuje nejaké preferencie,fáma o ňom sa nesie ako vírus, ak je zlý, nemá veľa práce, ak je dobrý, ide sa potrhať..
..táto dievčina tu chce začať niečo, v čom ste vy tu dobrí..ale nie ste prví po bohu na zem spadnutí najmúdrejší a tiež ste sa učili, učili a furt dokola sa učíte..ona sa chce učiť a byť dobrá účtovníčka, možno sa jej to podarí, možno to vzdá, ale vy namiesto toho, aby ste ju podporili, sypete jej popol do očí a vyvyšujete seba niekde, kde možno aj ona po čase dosiahne, ale nie hneď..ani vy všetci múdri ste sa tam nedostali hneď..tak prečo toľko skepticizmu?..
..poznám panie účtovníčky, ktoré o Porade nemajú ani paru, nevedia ani, čo to je za stránka,účtujú pre firmy, čo majú cveng a milionové obraty, ale ani jedna mi na otázku o začínajúcich účtovníkoch nepovedala toľko negatívnych slov, ako vy tu..už mi z toho vychádza len váš strach z konkurencie..lebo dobrá účtovníčka nepotrebuje o sebe trúbiť do sveta, že je dobrá a aká je ona dobrá...asi toľko..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať