Zavrieť

Porady

Uctovnickou po kurze

Dobry den, rada by som podnikala ako samostatny uctovnik (teda aj z potrieb rodiny vyplynulo). Uctovnictvo som vsak mala na strednej skole, co je 10 rokov dozadu, preto by som musela prejst nejakym kurzom. Moja otazka-myslite si, ze clovek po takomto kurze je schopny viest kompletne uctovnictvo malej s.r.o. a par zivnostnikom? Ak mate odporucanie na nejaky dobry kurz, sem s nim. Dakujem
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
pepsikova Pozri príspevok
..

..máš pravdu, účtovníctvo nerobím..ale ja tu o účtovníctve ani nehovorím, ani doňho nekafrem..snažím sa o to, aby som podporila aspoň psychicky niekoho, kto chce začať niečo nové vo svojom živote,kto sa chce niekam posunúť a dúfa, že s podporou účtovníkov na tejto stránke sa mu to bude pomaličky dariť Znova som prečítal diskusiu, ale ani v jednom príspevku som sa nedopátral toho, že by niekto odoprel pomoc začínajúcej účtovníčke..ja tu nevyvyšujem účtovníkov na bohov, lebo oni sú naj kasta Prečítaj si svoje príspevky ešte raz. Ak nie priamo, tak nepriamo si naznačovala, že účtovníci si to o sebe myslia..aj oni niekde začínali a ja mám dojem, že na to už zabudli Nezabudli, bohu žiaľ, keby zabudli, tak by to nerobili, čo robia. Ale len tak jedným mávnutím ruky zahodiť tie roky driny by bola najväčšia "sprostosť" v ich živote. ...že tu nebudú sypať hrozby na človeka Aké hrozby?, ktorý sa iba spýtal, či môže byť dobrou účtovníčkou Nikto netvrdil, že by z nej nemohla stať dobrá účtovníčka ..jasné, že môže, ak bude usilovný, bude sa vzdelávať a účtovníctvo bude jeho život..toto som chcela ja..a myslím, že z mojich príspevkov je to dosť jasné a že sa mi nepáčil prístup tých, ktorí si myslia, že sú páni účtovníci Ani z jedného príspevku nemám ten pocit, že by niekto z nás sa cítil pánom/pani svojho remesla, ba naopak uvedomujeme si aj my starší členovia s viacerými bodmi (VIP členovia), že sami máme čo ešte doháňať. Učtovníctvo sa nedá na 100% ovládať - nuž, opravím si názor na nich..lebo ja si ešte stále myslím, že ľudia si majú a musia pomáhať..asi toľko.. Myslím si, že práve porada.sk je toho príkladom, že ľudia dobrej vôle, a ochoty poradiť nevymreli


..(..ale zas nechcem hádzať všetky príspevky do jedného vreca,ale ďakujem tým, ktorí tú budúcu účtovníčku podporili a pripojili svoje skúsenosti..)

postrehy v citáte
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
pepsikova Pozri príspevok
..

..myslím, že ty by si sa mala zo všetkého najskôr naučiť čítať..a potom, keď to zvládneš, si prečítaj, čo máš pod čiarou..lebo ľudia s ľuďmi sa stretávajú na to, aby si pomáhali..ale to ty nevieš..vieš!..

..a len tak mimoreč- nie som učiteľka..a mám dnes výnimočne krásny deň..slniečkový..
Potešila si ma. Ak mám problém niečo zvládnuť, tak na Porade jediný. Naučiť sa obísť Tvoj nick. Aj som tak robila, pokiaľ si sa nestala recenzentkou debaty o účtovníctve. Ja viem, čo mám pod čiarou. A viem presne aj to, čo tam máš Ty osobne. Skús to prečítať. Účtovník je v prvom rade človek, ktorý vyžaduje presnosť. Logiku. Predstavivosť. Práve som si presne, logicky predstavila, ako sa na mňa mračíš. Tak sa nemrač, účtovník je taký terč, ktorý sa naučil odrážať nepriaznivé pokusy ovplyvniť ho. Ako vidíš, stále nie som .

P.S. Ak máš potrebu psychicky ovplyvňovať, v téme zdravie tak môžeš robiť 24 hodín.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
pepsikova Pozri príspevok
..

..myslím, že ty by si sa mala zo všetkého najskôr naučiť čítať..a potom, keď to zvládneš, si prečítaj, čo máš pod čiarou..lebo ľudia s ľuďmi sa stretávajú na to, aby si pomáhali..ale to ty nevieš..vieš!..

..a len tak mimoreč- nie som učiteľka..a mám dnes výnimočne krásny deň..slniečkový..

Z tohto príspevku srší nenávisť ako hrom.....
0 0
m.kalivodova m.kalivodova

m.kalivodova je offline (nepripojený) m.kalivodova

Dobry den, mrzi ma, ze som svojou otazkou vyvolala az takuto konfliktnu debatu. Islo mi v podstate len o to, aby mi tí, ktorí s účtovníctvom robia povedali pravdivý, nenadnesený názor a možno dali odporúčanie ako postupovať, čo študovať atď. Napriek vsetkemu sa do toho z viacerych dovodov pustim. Pustila by som sa do toho aj bez tychto nazorov, len viete, myslela som si, ze dostat radu od skusenejsieho... No nič, dakujem a prajem vsetkym vela uspechov.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..nemyslím, že je tu niekto, koho by som nenávidela..ale ak by som potrebovala pomoc od človeka, o ktorom viem, že je múdry a mohol by mi nejako pomôcť a tento človek by mi pri mojej prosbe najskôr vysypal , čo všetko sa on musel naučiť, čím všetkým musel prejsť, pokiaľ nadobudol svoju múdrosť, tak ma veru prejde chuť žiadať od neho niečo..a čo si budem myslieť, to už je moja vec..

..nechápeme sa, ale je aj možné, že ja som ešte zo sveta, kde si ľudia pomáhali len tak a ten svet už skončil..tak, ako ja končím v tejto téme...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
m.kalivodova Pozri príspevok
Dobry den, mrzi ma, ze som svojou otazkou vyvolala az takuto konfliktnu debatu. Islo mi v podstate len o to, aby mi tí, ktorí s účtovníctvom robia povedali pravdivý, nenadnesený názor a možno dali odporúčanie ako postupovať, čo študovať atď. Napriek vsetkemu sa do toho z viacerych dovodov pustim. Pustila by som sa do toho aj bez tychto nazorov, len viete, myslela som si, ze dostat radu od skusenejsieho... No nič, dakujem a prajem vsetkym vela uspechov.
Myslím si,že dôvodom ostrejšej debaty nebolo tvoje zadanie, ale komentár niekoho iného.
Radu ako začať tiež ti dali prispievajúci. A na hľadanie pomoci si myslím, že si na správnom mieste, teda na porada.sk
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
pepsikova Pozri príspevok
..nechápeme sa, ale je aj možné, že ja som ešte zo sveta, kde si ľudia pomáhali len tak a ten svet už skončil..tak, ako ja končím v tejto téme...
Podľa teba by mohla existovať táto stánka s viac ako 1,1 milionmi príspevkami, keby tebou spomínaný svet už neexistoval?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

pepsikova Pozri príspevok
..nemyslím, že je tu niekto, koho by som nenávidela..ale ak by som potrebovala pomoc od človeka, o ktorom viem, že je múdry a mohol by mi nejako pomôcť a tento človek by mi pri mojej prosbe najskôr vysypal , čo všetko sa on musel naučiť, čím všetkým musel prejsť, pokiaľ nadobudol svoju múdrosť, tak ma veru prejde chuť žiadať od neho niečo..a čo si budem myslieť, to už je moja vec..

..nechápeme sa, ale je aj možné, že ja som ešte zo sveta, kde si ľudia pomáhali len tak a ten svet už skončil..tak, ako ja končím v tejto téme...
Pepsikova, ja problem vidím v tom, že ty sa nerozumieš účtovníctvu (čo si aj v niektorom príspevku potvrdila) a práve preto nechápeš postoj iných príspevkov.
Skoro každý, kto je tu zaregistrovaný, je tu preto, aby nejako pomohol. Hoci aj v téme recepty, alebo srandičky.
Body sa dávajú už nejakú dobu iba v odborných témach. A ty práve útočích na tých, ktorí majú "pár" bodov.
Zadávateľka témy (ako tiež sama písala) si pýtala nestranný a skutočný názor, či sa to dá zvládnuť po kurze.
Áno, dá, ale s veľkou námahou. A keď nebude nikto, kto by jej poradil, asi by robila viac tých chýb. Ale už len tým, že je tu zaregistrovaná, je predpoklad, že tie chyby budú sporadické.

Ešte raz zdôrazňujem. Nikto ju nechcel odradiť, iba predostrieť skutočnosť. A to, že práca účtovníka je nedocenená. (Dôvody už nebudem rozpisovať.)

hawk
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Milá m.kalivodova,
som jedna z tých, čo začali viesť účtovníctvo po kurze. Je to už dáááávno 18 rokov. Keď som absolvovala kurz, tak som si povedala, že jedine keď budem umierať hladom. Ale človek mieni, život mení. Robím už 15 rokov účtovníčku. Začiatky boli ťažké, musela som som sledovať všetko, kedy sa čo zmenilo...a bez internetu. Teraz je viac literatúry ( Cenigová na nezaplatenie) a porada. Som jej členom od 2004, prispievam veľmi málo, netrúfam si radiť, len sa tíško učím. Našla som tu všetky odpovede na moje otázky a problémy, rannú kávu bez porady si ani neviem predstaviť.
Držím Ti palce a nedaj sa odradiť, ak sa raz rozhodneš. A takýchto nepekných debát je na tajto porade veľa, ale to neznamená, že tu nenájdeš pomoc, ktorú budeš potrebovať. Je tu veľa výnimočných ľudí, ktorí pomôžu.
Maja
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

m.kalivodova Pozri príspevok
Dobry den, mrzi ma, ze som svojou otazkou vyvolala az takuto konfliktnu debatu. Islo mi v podstate len o to, aby mi tí, ktorí s účtovníctvom robia povedali pravdivý, nenadnesený názor a možno dali odporúčanie ako postupovať, čo študovať atď. Napriek vsetkemu sa do toho z viacerych dovodov pustim. Pustila by som sa do toho aj bez tychto nazorov, len viete, myslela som si, ze dostat radu od skusenejsieho... No nič, dakujem a prajem vsetkym vela uspechov.
Gabi03 Pozri príspevok
Pepsikova, ja problem vidím v tom, že ty sa nerozumieš účtovníctvu (čo si aj v niektorom príspevku potvrdila) a práve preto nechápeš postoj iných príspevkov.
Skoro každý, kto je tu zaregistrovaný, je tu preto, aby nejako pomohol. Hoci aj v téme recepty, alebo srandičky.
Body sa dávajú už nejakú dobu iba v odborných témach. A ty práve útočích na tých, ktorí majú "pár" bodov.
Zadávateľka témy (ako tiež sama písala) si pýtala nestranný a skutočný názor, či sa to dá zvládnuť po kurze.
Áno, dá, ale s veľkou námahou. A keď nebude nikto, kto by jej poradil, asi by robila viac tých chýb. Ale už len tým, že je tu zaregistrovaná, je predpoklad, že tie chyby budú sporadické.

Ešte raz zdôrazňujem. Nikto ju nechcel odradiť, iba predostrieť skutočnosť. A to, že práca účtovníka je nedocenená. (Dôvody už nebudem rozpisovať.)

hawk
Tak, Gabika Ti napísala odpoveď za nás všetkých. Ak si presvedčená, že to chceš robiť, rob to. Tu na Porade začni Svokrinou kuchyňou - téma par excellens, v nej pochopíš, čo to je podvojné účto.
Inak, takmer každá problematika účta (samozrejme, s výnimkou najnovších noviel zákonov), už bola na Porade prebraná. Čiže nauč sa tu poriadne hľadať a určite nájdeš odpovede na svoje otázky. Ak nie, položíš otázku.

Nechceli sme Ťa strašiť, ale my, čo už odrastlejšie 17-tky, vieme, aké sú začiatky v tejto profesii ťažké. Nehovoriac o tom, že trh je už účtovníčkami a účtovníkmi nasýtený a "tiežúčtovníkmi" priam presýtený.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
m.kalivodova Pozri príspevok
Dobry den, mrzi ma, ze som svojou otazkou vyvolala az takuto konfliktnu debatu. Islo mi v podstate len o to, aby mi tí, ktorí s účtovníctvom robia povedali pravdivý, nenadnesený názor a možno dali odporúčanie ako postupovať, čo študovať atď. Napriek vsetkemu sa do toho z viacerych dovodov pustim. Pustila by som sa do toho aj bez tychto nazorov, len viete, myslela som si, ze dostat radu od skusenejsieho... No nič, dakujem a prajem vsetkym vela uspechov.
Ja naopak som úprimne rada, že sa tu táto debata objavila. A preto pridám niečo z mojej praxe ako memento účtovníka. Ak by som bola ľahostajná k tejto profesii, tak sa budem len z narastania počtu tiežúčtovníkov tešiť. Vtedy, keď dovržú účtovníctvo, štatutár,ktorý za jeho správnosť zodpovedá, vyhľadá "nás" postarších funkčne. Lebom vekom sme 17-tky do poslednej. Robila som niekoľko takých firiem, a nemala som čas ani na oči pre plač.Roboty ako na kostole, a radšej by som zaúčtovala od začiatku desať iných firiem. ALE!!!!!!!! Tiežčtovníčka, občas aj účtovníčka prišla o stoličku rovnako rýchlo, ako si na ňu sadla. A ja som bola zahojená finančne. Štatutár vie oceniť. Po funuse. Často. Dnes už do hnoja prúserov pri súdnych konaniach účtovníka nenechávajú bokom. Vcelku úspešne ho vtiahnu do spoluzodpovednosti. Aj o tom je účtovníctvo.
0 0
milenia milenia

milenia je offline (nepripojený) milenia

Čo je tiežúčtovník? Nie je to náhodou tak, že každý z Vás bol najprv tiežúčtovník a potom účtovník? Alebo ste boli hneď po skončení maturity z daného predmetu ťažkí profíci? Netreba jej brať elán, ide aj o to, či na to má alebo nie.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

tiezuctovnik je ten, kt. o uctovnictve len kdesi pocul, nesnazi sa dako extra hladat vedomosti, nesnazi sa hladat v temach na porade, radsej napise "nechce sa mi citat" a zada novu temu, kt. je tu xy-krat zadana... a este ma v profile uvedene "hlavny uctovnik" alebo "samostatny uctovnik" a pyta sa tolkokrat na uplne zaklady, ze nad tym rozum stoji...

skolenie je pre neho zbytocne, nevyhladava novinky, len co kde pocul, co povedal sused, kamarat, SAMO a SATO ...

a navyse nemaju v sebe odvahu priznat, ze uctovnikmi nie su, vsetko beru na styl "zivot gombicka"... sak ked nieco dovrzem, nevadi, ja zato vinny nebudem, hlavne ze mi dobre zaplatia...

aspon takto to chapem ja...
0 0
137Cs 137Cs

137Cs je offline (nepripojený) 137Cs


Profesia účtovník nemá tú spoločenskú prestíž, akú by si zaslúžila..
Ak by ste si zadali anketu o spoločenskom uznaní na domovskej stránke akejkoľvek profesie, výsledok bude predpokladám rovnaký - každý sa bude cítiť nedocenený . Vždy je tam subjektívny pohľad. A objektívne je každá profesia uznávaná tak, aká je úroveň spoločnosti. A spoločenská objednávka. Momentálne sú zrejme najuznávanejší tí, ktorí vedia prispieť k čo najrýchlejšiemu nadobudnutiu a udržaniu čo najväčšieho majetku. Alebo k zábave pracujúceho ľudu . (Profesie radšej menovať nebudem, aby to niekto nevzal osobne).
Našťastie, aj spoločenská objednávka sa občas mení. Niekedy bol aj felčiar a ránhojič na predposlednom stupni (nasledoval už len kat ), treťotriedni speváci a komedianti tiež neboli celebritami. Dôležitejšie ako celospoločenské uznanie je konkrétne uznanie konkrétnej osoby. A to "image" - aj účtovnícke - si buduje každý sám...
K téme: pani Kalivodová zrejme neplánuje po ukončení kurzu a osviežení stredoškolských vedomostí nastúpiť za hlavnú účtovníčku nadnárodného konzorcia s desiatkami dcérskych spoločností. Absolventi kurzov väčšinou začínajú v menších firmách s účtovníctvom, ktoré nie je zložité. Pokiaľ má potrebný kus "účtovníckej inteligencie", "vzťah k papierom" a snahu osvojiť si prooblematiku, určite účtovanie zvládne. Aj preto, že účtovať za pomoci dnešných softvérov, ich hot-line zabezpečenia a dostupnosti informácií je predsa len niečo iné, ako bolo ručné účtovníctvo z konca minulého tisícročia....
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
tiež som opravovala účtovanie v nejednej firme, zopár perličiek, čím krmila "účtovníčka" majiteľa
- hospodársky výsledok sa nerozdeľuje, pokiaľ firma nefungovala celý rok /novovzniknutá v priebehu roka/
- účtovná závierka sa ukladá do zbierky listín raz za 2 roky
- samozdanenie služieb zo zahraničia ide mimo DPH
- ak mi niečo nesedí, šup na 395
- odsúhlasenie záväzkov, pohľadávok, inventarizácia účtov to netreba
- kurzové rozdiely z pohľadávok a záväzkov v cudzej mene k 31.12. ani netušila čo je
- namiesto kurzových ziskov zaúčtovala kurzové straty
- v mzdách nebolo zúčtovaných cca 300 tis.
prosím pekne za 20 tis. sk mesačne
toto je slušne platený tiežúčtovník
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

optimistka Pozri príspevok
tiež som opravovala účtovanie v nejednej firme, zopár perličiek, čím krmila "účtovníčka" majiteľa
- hospodársky výsledok sa nerozdeľuje, pokiaľ firma nefungovala celý rok /novovzniknutá v priebehu roka/
- účtovná závierka sa ukladá do zbierky listín raz za 2 roky
- samozdanenie služieb zo zahraničia ide mimo DPH
- ak mi niečo nesedí, šup na 395
- odsúhlasenie záväzkov, pohľadávok, inventarizácia účtov to netreba
- kurzové rozdiely z pohľadávok a záväzkov v cudzej mene k 31.12. ani netušila čo je
- namiesto kurzových ziskov zaúčtovala kurzové straty
- v mzdách nebolo zúčtovaných cca 300 tis.
prosím pekne za 20 tis. sk mesačne
toto je slušne platený tiežúčtovník
k tomu sa da len jedine:
0 0
137Cs 137Cs

137Cs je offline (nepripojený) 137Cs

tiež som opravovala účtovanie v nejednej firme, zopár perličiek, čím krmila "účtovníčka" majiteľa..
Každá firma má takú účtovníčku, akú si zaslúži...
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
137Cs Pozri príspevok


Ak by ste si zadali anketu o spoločenskom uznaní na domovskej stránke akejkoľvek profesie, výsledok bude predpokladám rovnaký - každý sa bude cítiť nedocenený . Vždy je tam subjektívny pohľad. A objektívne je každá profesia uznávaná tak, aká je úroveň spoločnosti. A spoločenská objednávka. Momentálne sú zrejme najuznávanejší tí, ktorí vedia prispieť k čo najrýchlejšiemu nadobudnutiu a udržaniu čo najväčšieho majetku. Alebo k zábave pracujúceho ľudu . (Profesie radšej menovať nebudem, aby to niekto nevzal osobne).
Našťastie, aj spoločenská objednávka sa občas mení. Niekedy bol aj felčiar a ránhojič na predposlednom stupni (nasledoval už len kat ), treťotriedni speváci a komedianti tiež neboli celebritami. Dôležitejšie ako celospoločenské uznanie je konkrétne uznanie konkrétnej osoby. A to "image" - aj účtovnícke - si buduje každý sám...
K téme: pani Kalivodová zrejme neplánuje po ukončení kurzu a osviežení stredoškolských vedomostí nastúpiť za hlavnú účtovníčku nadnárodného konzorcia s desiatkami dcérskych spoločností. Absolventi kurzov väčšinou začínajú v menších firmách s účtovníctvom, ktoré nie je zložité. Pokiaľ má potrebný kus "účtovníckej inteligencie", "vzťah k papierom" a snahu osvojiť si prooblematiku, určite účtovanie zvládne. Aj preto, že účtovať za pomoci dnešných softvérov, ich hot-line zabezpečenia a dostupnosti informácií je predsa len niečo iné, ako bolo ručné účtovníctvo z konca minulého tisícročia....
Tak toto je zlatý kliniec dnešného programu. Pri umývaní okna som si lámala pol hodinu hlavu nad jednou hospodárskou operáciou. Oprava? Rekonštrukcia? A to som ekonóm - investičiar. Mrkla som na príspevky od betky//, preštudovala ešte kde čo. Okno je neumyté a ten program nie a nie mi to vyriešiť. Aj dnešný softvér musím niečim najskôr nakŕmiť, aby mi mohol niečo vyčariť. To moje ručné mi pretrvalo dodnes.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Danila Pozri príspevok
Tak toto je zlatý kliniec dnešného programu. Pri umývaní okna som si lámala pol hodinu hlavu nad jednou hospodárskou operáciou. Oprava? Rekonštrukcia? A to som ekonóm - investičiar. Mrkla som na príspevky od betky//, preštudovala ešte kde čo. Okno je neumyté a ten program nie a nie mi to vyriešiť. Aj dnešný softvér musím niečim najskôr nakŕmiť, aby mi mohol niečo vyčariť. To moje ručné mi pretrvalo dodnes.
Presne toto ma napadlo pri čítaní toho príspevku.

Ďalšia charakteristika tiežúčtovníka: ktorý vie nahrať do softvéru (kde sú už preddefinované predkontácie), ale nerozumie, prečo nahralo to či ono práve tam a tam. A v konečnom dôsledku si nevie skontrolovať, či to vôbec dobre nahralo.
0 0
137Cs 137Cs

137Cs je offline (nepripojený) 137Cs

Gabi03 Pozri príspevok
Ďalšia charakteristika tiežúčtovníka: ktorý vie nahrať do softvéru (kde sú už preddefinované predkontácie), ale nerozumie, prečo nahralo to či ono práve tam a tam. A v konečnom dôsledku si nevie skontrolovať, či to vôbec dobre nahralo.
Môj príspevok sa týkal p. Kalivodovej.
Prečo apriori predpokladáte, že niekto so stredoškolským (pravdepodobne ekonomickým) vzdelaním po absolvovaní účtovníckeho kurzu nebude nerozumieť preddefinovaným predkontáciám a nebude schopný skontrolovať, čo nahral ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať