Zavrieť

Porady

Uctovnickou po kurze

Dobry den, rada by som podnikala ako samostatny uctovnik (teda aj z potrieb rodiny vyplynulo). Uctovnictvo som vsak mala na strednej skole, co je 10 rokov dozadu, preto by som musela prejst nejakym kurzom. Moja otazka-myslite si, ze clovek po takomto kurze je schopny viest kompletne uctovnictvo malej s.r.o. a par zivnostnikom? Ak mate odporucanie na nejaky dobry kurz, sem s nim. Dakujem
Usporiadat
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

m.kalivodova Pozri príspevok
Dobry den, rada by som podnikala ako samostatny uctovnik (teda aj z potrieb rodiny vyplynulo). Uctovnictvo som vsak mala na strednej skole, co je 10 rokov dozadu, preto by som musela prejst nejakym kurzom. Moja otazka-myslite si, ze clovek po takomto kurze je schopny viest kompletne uctovnictvo malej s.r.o. a par zivnostnikom? Ak mate odporucanie na nejaky dobry kurz, sem s nim. Dakujem
Nepíšeš, odkiaľ si. Skús pozrieť napr. ponuku Akadémie vzdelávania , oni zvyknú organizovať rôzne kurzy. Kúp si knihu Cenigovej Súvzťažnosti, absolvuj školenia k DPH , účtovníctvu a mzdám. Popozeraj si demoverzie programov na účtovanie, ktorý by Ti vyhovoval. Skús oprášiť školské vedomosti, zober doklady, pokús sa ich zaúčtovať a prekonzultuj svoje účtovanie s nejakou skúsenou účtovníčkou. A preštuduj témy na Porade, je tu temer všetko, niečo dokonca aj viackrát. Prajem veľa úspechov.
A odpoveď na Tvoju otázku - áno, myslím, že človek po kurze je schopný viesť účtovníctvo. Nesmie však zabudnúť na to, že kurz dá len základy a zákony sa dopĺňajú a menia.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

m.kalivodova Pozri príspevok
Dobry den, rada by som podnikala ako samostatny uctovnik (teda aj z potrieb rodiny vyplynulo). Uctovnictvo som vsak mala na strednej skole, co je 10 rokov dozadu, preto by som musela prejst nejakym kurzom. Moja otazka-myslite si, ze clovek po takomto kurze je schopny viest kompletne uctovnictvo malej s.r.o. a par zivnostnikom? Ak mate odporucanie na nejaky dobry kurz, sem s nim. Dakujem
skús začať tu :


http://www.porada.sk/t8703-svokrina-...rina+kuchy%F2a
0 0
m.kalivodova m.kalivodova

m.kalivodova je offline (nepripojený) m.kalivodova

takze, prihlasila som sa na kurz, pozeram veci zo strednej skoly...Vacsina znamych ma ale v poslednom case velmi vystrasila, ze to co robim, je zbytocne, ze bez praxe uctovnictvo sama robit nemozem a do prace ma nikto bez praxe nevezme...
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

m.kalivodova Pozri príspevok
takze, prihlasila som sa na kurz, pozeram veci zo strednej skoly...Vacsina znamych ma ale v poslednom case velmi vystrasila, ze to co robim, je zbytocne, ze bez praxe uctovnictvo sama robit nemozem a do prace ma nikto bez praxe nevezme...
To je pravda, že každá firma chce hotového účtovníka, ale každý raz začínal. Ak niektorá známa robí účto a nebude ochotná ťa vziať k sebe "trošku na výpomoc" aby si si to "ohmatala", nech ti aspoň ukáže šanony ako čo a kde zakladá, prípadne nech to doplní nejakým slovným doprovodom. Ak nebude niktko z tvojich známych ochotný, tak sa pýtaj tu, postupy JU a PU stanovujú čo a ako sa má robiť = len to pretaviť do praxe. Pretože každý účtovník ma svoj stýl práce ale každý musí ctiť postupy účtovania a zákon.
0 0
m.kalivodova m.kalivodova

m.kalivodova je offline (nepripojený) m.kalivodova

tak som to nejako mala naplanovane, ze by som sa po kurze "upratala" k nejakej skusenej uctovnicke na vypomoc (zo zaciatku kludne aj zadarmo) len aby som ziskala skusenost a rozhlad. Len zatial sa stretavam len s odmietanim. Kazdy sa vyhovara na krizu a ze ma malo prace a tak.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
m.kalivodova Pozri príspevok
tak som to nejako mala naplanovane, ze by som sa po kurze "upratala" k nejakej skusenej uctovnicke na vypomoc (zo zaciatku kludne aj zadarmo) len aby som ziskala skusenost a rozhlad. Len zatial sa stretavam len s odmietanim. Kazdy sa vyhovara na krizu a ze ma malo prace a tak.
Ja nikdy neuverím, že účtovníkom sa môže stať ktokoľvek po kurze. Môže sa stať operátorom, ktorý nahadzuje účtovné súvzťažnosti do PC. A nečuduj sa, v zjednodušenom daňovom režime si už účtovníctvo v tomto ponímaní urobí drobný živnostník sám, a ušetrí. Klientov bude ubúdať. A trh nepustí, každý účtovník si ponechá svoje výrobné tajomstvo. S.r.o. a akciovky chcú účtovníkov, nie operátorov. A tu prax nepustí. Po kurze účtovníctvo iba ak pre svoje vlastné potreby. Lebo účtovať cez Poradu môže priniesť otlaky na zadnej časti tela. Porada je o poradení, nie o učení.

P.S. Neukrižujte ma, prosím, účtovníctvo je privysoko na piedestály mojich hodnôt!
Naposledy upravil Danila : 27.10.09 at 20:40
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

Danila Pozri príspevok
Ja nikdy neuverím, že účtovníkom sa môže stať ktokoľvek po kurze. Môže sa stať operátorom, ktorý nahadzuje účtovné súvzťažnosti do PC. A nečuduj sa, v zjednodušenom daňovom režime si už účtovníctvo v tomto ponímaní urobí drobný živnostník sám, a ušetrí. Klientov bude ubúdať. A trh nepustí, každý účtovník si ponechá svoje výrobné tajomstvo. S.r.o. a akciovky chcú účtovníkov, nie operátorov. A tu prax nepustí. Po kurze účtovníctvo iba ak pre svoje vlastné potreby. Lebo účtovať cez Poradu môže priniesť otlaky na zadnej časti tela. Porada je o poradení, nie o učení.

P.S. Neukrižujte ma, prosím, účtovníctvo je privysoko na piedestály mojich hodnôt!

Neukrizujem, iba plne suhlasim
ja sa len cudujem, ze uctovnictvo je este stale volna zivnost
sa mi to zda troska odvazne po kurze na zaklade certifikatu si zalozit zivnost a uctovat klientelu
asi mam dost velky respekt co sa uctovnictva tyka

teraz pre zmenu ukrizuju mna
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

vysoko odmietavy postoj poslednych prispevkov ma zaraza. chcete ju odradit? ako ste zacinali? po statnici z uctovnictva a po 5 rocnej praxi? a tu ste kde ziskali?

zaraza ma, ze ucto robia i ludia bez kurzov a bez toho, aby ho mali aspon v skole.

podla mna sa da hned po kurze a kratkom zaskoleni zvladnut uctovnictvo mensej sro. lektorovala som kurzy PU pre akademiu a zadarmo sa hocikto moze prist zaskolit. dohoda cez sukromne spravy.
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Z mojej skúsenosti: Keď po roku 1989 začali ľudia podnikať, začala som robiť účtovníctvo sestre. Predtým som robila mzdy a personalistiku. V začiatkoch nebola ani DPH, ani nič, bolo to jednoduché, ale aj tak mi pomáhala mamka, ktorá účtovala celý život a mala obchodnú akadémiu - absol. v roku 1942 - možno je tu niekto, kto si tieto účtovníčky pamätá. Boli dobré. Vymetala som školenia aké boli, postupne sme mali niekoľko kontrol, ktoré dopadli dobre. Aj daňové, aj zo sociálky, aj všelijaké. Trúfam si povedať, že jednoduché účtovníctvo robiť viem celkom obstojne. Lenže začala som sa pasovať aj s PÚ a to je iné kafé. Mám pritom sesternicu - účtovníčku na dôchodku, švagrinú s auditorskými skúškami, takže pomoc by bola. Aj ochota. Ale pretože už trošku viem o čom účtovníctvo je, nedovolila som si do profilu napísať že účtovník - lebo to sú iní odborníci ako ja. Učím sa tretí rok - pod dohľadom a až teraz začínam chápať súvislosti - nie základy, ale lízingy, odpisy atď. atď. Hádam sa to dá naučiť, ale určite to chce buldočiu povahu, trpezlivosť a hlavne niekoho, kto pomôže. Po rokoch môže byť z človeka, ktorý to robiť chce, účtovník, ale môj prípad to už asi nebude, už mám na to veľa rokov. Aj tak držím všetkým začínajúcim palce, ale musia byť nenormálne trpezliví a venovať tomu všetok čas a aj dosť peňazí.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Vevey Pozri príspevok
vysoko odmietavy postoj poslednych prispevkov ma zaraza. chcete ju odradit? ako ste zacinali? po statnici z uctovnictva a po 5 rocnej praxi? a tu ste kde ziskali?

zaraza ma, ze ucto robia i ludia bez kurzov a bez toho, aby ho mali aspon v skole.

podla mna sa da hned po kurze a kratkom zaskoleni zvladnut uctovnictvo mensej sro. lektorovala som kurzy PU pre akademiu a zadarmo sa hocikto moze prist zaskolit. dohoda cez sukromne spravy.
A čo Ťa tak veľmi zaráža? Ja som robila účto po štátnici, a sedela som niekoľko rokov pri fundovanej účtovníčke a čumela a učila sa. To, že Ťa zaráža, že to robia ľudia bez kurzov je chvályhodné. Aj preto je dnes stav v ekonomike, štatistike etc. taký, aký je. Ja som tiež lektorovala kurzy. Keď som dávala osvedčenie, stáli mi na hlave vlasy dupkom. Vo viere, že účtovať nikdy absolventi, až na výnimky nebudú. Vieš, pre koho sú tieto kurzy výhodné? Pre lektora. Sú celkom slušne zaplatené. A akadémia sa tiež slušne zahojí. Takže práve som si urobila názor o Tebe.
Podľa Teba by sme mohli vypustiť advokáciu, veď Ty na kurze naučíš paragrafy z práva rovnako, ako z účta. A potom sa čuduješ, že optimalizácia daní znamená pre účtovníka za 100 litrov cesťáky a finíto?
Devalvácia a dehonestácia účtovníctva je zločin na ekonómii. Baťa by Ti o tom niečo vedel povedať.

P.S. Si na Porade toľko, ako ja, ale v ochote poradiť si sa nepretrhla. Ja mám tiež akreditované školenie pre JÚ a PÚ, ale ver, nikdy by som neklesla, aby som k tomu využila moje pôsobenie na Porade. Určite dostaneš veľa ss. Aspoň k niečomu Ti porada poslúžila .
Naposledy upravil Danila : 28.10.09 at 08:05
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..múdre, dobré, rozumné rady..ak sa dievča chce pasovať s účtovaním, baví ju to, tak nech to skúsi..iste jej nikto, ako začiatočníčke bez praxe nedá do rúk hneď na začiatku kopec podkladov- a ty rob..bola by sama proti sebe, ak by to prijala..ale začať sa učiť účtovať--netreba ju hneď odrádzať..nech skúsi..možno je šikovná a pomaličky to pôjde..myslím, že tu ide aj o pocit užitočnosti, veď nebude hneď viesť štátny rozpočet..myslím, že ak sa niečo veľmi chce, treba to skúsiť..čas ukáže..a skúsenosti treba brať odtiaľ, kde sú a dajú sa použiť..aj s otlačkami na zadku..to, že konkurencia je veľká a účtovníci sú panstvo (a ja sa skláňam pred ich vedomosťami), si dievča musí uvedomiť na začiatku boja..ale vždy poviem- skús a uvidíš..a múdre kamošky na porade ti určite radi pomôžu,len sa neboj...


..ľudia s ľuďmi sa stretávajú preto, aby si pomáhali..myslím si..
Naposledy upravil pepsikova : 28.10.09 at 08:44
0 0
m.kalivodova m.kalivodova

m.kalivodova je offline (nepripojený) m.kalivodova

je fakt, ze aj tu, potom, co som si toto precitala, mam skor hlavu v smutku. Kurz som uz zaplatila, co nebola mala polozka, takze sa napriek vsetkemu zucastnim a budem dufat, ze ma tam ti ludia zase motivuju. Neviem, ale ja som skor na zaciatku mala pocit, ze ked ma clovek chut a volu tak to zvladne. Na skole som so vsetkou skromnoustou bola najlepsia...Boli taki, co s odrenymi usami ledvaj z uctovnictva zmaturovali, a teraz su to "velke hviezdy"v audite... Nemyslim, ze len vysoka skola opravnuje ludi vykonavat taketo povolanie
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
m.kalivodova Pozri príspevok
je fakt, ze aj tu, potom, co som si toto precitala, mam skor hlavu v smutku. Kurz som uz zaplatila, co nebola mala polozka, takze sa napriek vsetkemu zucastnim a budem dufat, ze ma tam ti ludia zase motivuju. Neviem, ale ja som skor na zaciatku mala pocit, ze ked ma clovek chut a volu tak to zvladne. Na skole som so vsetkou skromnoustou bola najlepsia...Boli taki, co s odrenymi usami ledvaj z uctovnictva zmaturovali, a teraz su to "velke hviezdy"v audite... Nemyslim, ze len vysoka skola opravnuje ludi vykonavat taketo povolanie

Ja Ti držím palce, a prajem, aby si to zvládla. Je to zložitý postup... prejsť všetkým, od najjednoduchší účtovných zápisov k tým najzložitejším...a neposlednom rade k uzávierke a daňovému priznaniu... ale ak ŤA to baví... prečo nie?... prečo neskúsiť? Ak ŤA to pohltí tak, ako to pohltilo mňa... tak je super a máš na polovicu vyhrané. Okrem toho, je tu veľmi veľa ochotných ľudí pomôcť, nájdeš si tu množstvo priateľov... a nie je nič lepšie ako mať kontakty a priateľstvá,ktoré pomôžu a nezradia.

Tak držím palce... a daj sa do toho.. nič nie je zo začiatku ružové, ale ak chceš robiť, naučiť sa musíš, ináč to nejde.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ja som zacala uctovat uz pocas skoly... mala som tu moznost pochopit system dph v praxi, lebo teoria mi absolutne nic nehovorila... robila som JU pre rodinu, a dph rucne, tabulky vypisat, spocitat, vypisat priznanie... chodila som na OA...

az neskor si rodinny prislusnik zalozil sro, kt. uctujem doteraz... medzitym som presla roznymi pracovnymi poziciami a na kazdej som sa naucila nieco nove... a stale neviem vsetko, ale viem toho uz pomerne dost...

jedine co mne vadi na tom, ze pomaly kazdy druhy slovak je uctovnik, je to, ze v podstate kvoli vseliakym "tiez uctovnikokm" (nevravim, ze je to pripad vsetkych, len zovseobecnujem), kt. podlezu cenu za uctovanie, len aby zakazku dostali, beru robotu nam, a potom im este aj radime a ZADARMO! ... a mame nato dost casu, kedze klienti poodchadzaju k lacnejsim...

m.kalivodova: nedaj sa odradit, skolenie absolvuj, isto ti vela veci bude znamych, len ich treba oprasit... aspon sa snazis hladat informacie drzim palce aby si nasla aj dobrych klientov, lebo tych je v poslednej dobe coraz menej a hlavne sa nezabudni ocenit...
0 0
MikiJJ MikiJJ

MikiJJ je offline (nepripojený) MikiJJ

ahoj m.kalivodova,
presne tu istu dilemu riesim i ja. Ale uz si idem robit kurz jednoducheho uctovnictva a buduci rok dam podvojne. Rozmyslam o zalozeni vlastneho busineesu, tak ak to nevinde, skusim uctovncitvo na zivnost. Tiez mam pochybnosti ohladom uplatnenia sa, ale ked neskusim, nebudem vediet.....a ked nie aspon sa moje CV oprasi o dalsi element :-))
Vevey vazne sa u teba da zadarmo preskolit? No tak budem urcite po kurzoch kontaktovat, ak ti to nebude vadit.

Vela stastia zaciatocnikom!
0 0
m.kalivodova m.kalivodova

m.kalivodova je offline (nepripojený) m.kalivodova

nuž tak uvidime. Mozno zase raz motyka vystreli a vezme si ma k sebe dobry uctovnik aj bez praxe - urcite neolutuje :-) Myslim, ze vsetko je len o prilezitosti.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Ja Ti M.kalivodova držím tiež palce. Ja verím tomu, že patríš medzi ľudí, čo vedia zvážiť svoje možnosti. Na Poradu chodia celkom určite aj podnikatelia. A občas majú možnosť sledovať nás, účtovníkov. Predstav si situáciu, keď príde na Poradu nick, v profile má uvedené, že je účtovník a spýta sa, aký je rozdiel medzi účtovaním zásob spôsobom A a spôsobom B. Mňa ide za monitorom šľak trafiť, že mu nemôžem vynadať, lebo ja bez Porady mesiac nevydržím. A to som spomenula ten vévévévévévľmi zložitý prípad. Lebo pýtajú sa tu páni účtovníci aj na oveľa väčšie faciny, ktoré tu ani z úcty k účtovníkom neuvádzam. Ale ak už fakt sa nedá v tejto spoločnosti zamestnať, tak vytiahnúť záchranné lano s účtovníckym biľagom posväteným živnostenským úradom je prinajmenšom neschopnosť tých veľavážených v laviciach, kde sa konštruujú zákony. Ale náš čas, keď naša práca bude vážená a spoločensky primerane akceptovaná určite príde. Ja v to verím a dúfam. Lebo ak nie, tak si urobím rekvalifikačný kurz na gynekológa. Tam to ovládam už teraz.
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
Danila Pozri príspevok
Ja Ti M.kalivodova držím tiež palce. Ja verím tomu, že patríš medzi ľudí, čo vedia zvážiť svoje možnosti. Na Poradu chodia celkom určite aj podnikatelia. A občas majú možnosť sledovať nás, účtovníkov. Predstav si situáciu, keď príde na Poradu nick, v profile má uvedené, že je účtovník a spýta sa, aký je rozdiel medzi účtovaním zásob spôsobom A a spôsobom B. Mňa ide za monitorom šľak trafiť, že mu nemôžem vynadať, lebo ja bez Porady mesiac nevydržím. A to som spomenula ten vévévévévévľmi zložitý prípad. Lebo pýtajú sa tu páni účtovníci aj na oveľa väčšie faciny, ktoré tu ani z úcty k účtovníkom neuvádzam. Ale ak už fakt sa nedá v tejto spoločnosti zamestnať, tak vytiahnúť záchranné lano s účtovníckym biľagom posväteným živnostenským úradom je prinajmenšom neschopnosť tých veľavážených v laviciach, kde sa konštruujú zákony. Ale náš čas, keď naša práca bude vážená a spoločensky primerane akceptovaná určite príde. Ja v to verím a dúfam. Lebo ak nie, tak si urobím rekvalifikačný kurz na gynekológa. Tam to ovládam už teraz.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
m.kalivodova Pozri príspevok
nuž tak uvidime. Mozno zase raz motyka vystreli a vezme si ma k sebe dobry uctovnik aj bez praxe - urcite neolutuje :-) Myslim, ze vsetko je len o prilezitosti.
m.kalivodová, nečuduj sa, že Ťa k sebe nechce zobrať žiadny účtovník - účtovníčka. Moja skúsenosť /a nie len moja/, so začínajúcimi je veľmi zlá. Zobrala som k sebe a podotýkam, že nie raz začíanjúceho, zo začiatku bol pracovitý, chápavý, ústretový a všetko fungovalo jedna radosť a ja som učila a učila. Až prišiel deň D a dostala som na stôl výpoveď. No čo už dievčina tvrdila, že si našla výhodnejšie zamestnanie a ešte aj za lepšie peniaze. Nakoniec som sa od druhých dozvedela, že začala podnikať - samozrejme ako účtovníčka. Keď sa Ti to stane 3x, pochopíš, že to takto ďalej nemôže ísť.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
mysimis Pozri príspevok
m.kalivodová, nečuduj sa, že Ťa k sebe nechce zobrať žiadny účtovník - účtovníčka. Moja skúsenosť /a nie len moja/, so začínajúcimi je veľmi zlá. Zobrala som k sebe a podotýkam, že nie raz začíanjúceho, zo začiatku bol pracovitý, chápavý, ústretový a všetko fungovalo jedna radosť a ja som učila a učila. Až prišiel deň D a dostala som na stôl výpoveď. No čo už dievčina tvrdila, že si našla výhodnejšie zamestnanie a ešte aj za lepšie peniaze. Nakoniec som sa od druhých dozvedela, že začala podnikať - samozrejme ako účtovníčka. Keď sa Ti to stane 3x, pochopíš, že to takto ďalej nemôže ísť.
..

..no ja si myslím, že takto to funguje všade..aj murársky učeň sa podučí, po čase zistí, že vie niečo viac a podˇho- ide robiť majstra..a keď si myslí, že vie dosť, ide stavať dom..síce potom, keď náhodou príde do niečoho, čomu nerozumie, snorí po Porade (už čoby veľký majster) a pýta rady (napr. ako a čo použiť, aby bolo dobré, kvalitné, lacné a neplesnelo...)ale holt- je to majster, lebo stavia dom...a v podstate tiež účtuje a kalkuluje..len inak..keď to neskúsiš a nepodučíš sa , nevieš nič..
..presne tak je aj to tvoje 3x poučenie sa..ale nech ťa aspoň teší, že sa tvoji učni nebáli a že si ich naučila dosť na to, aby šli sami po účtovníckom chodníčku... a ty si zo svojej múdrosti rozdala, koľko si mohla...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať