Zavrieť

Porady

Chudnúť, prečo a ako ?

Verím sebe a každému iba raz ...viac
Zdravím všetkých poraďákov.
Rád by som Vás poprosil o radu v nasledujúcej veci. Nikdy v živote som nepatril medzi štíhlych. Ako pribúdali roky, pribúdali aj kilá. Po dvoch operáciách a poldruharočnom liečení som ešte viac pribral a pri výške 165 cm som dosiahol pekných 107 kg. Samozrejme som celý život skúšal všetky dostupné možnosti chudnutia cez rôzne diéty až po všetky dostupné tabletky. Nič v podstate nepomohlo. Po dosiahnutí rekordnej váhy som sa odhodlal vyhľadať pomoc odborníkov . Pomohlo mi a verte alebo nie, chudnutie a udržiavanie váhy sa stalo koníčkom. Ako prejav svojej spokojnosti som vytvoril web stránku a tomto spôsobe chudnutia pod názvom Nová línia na adrese www.chudnutie.aloeinfo.sk.
Zaujímal by ma Váš názor:
1.Či toto téma je vôbec prínosom na internete a zaujme niekoho
2.Či má význam ďalej to rozvádzať...t.z. pridávať ďalšie informácie
3.Či to niekomu pomôže
Budem vďačný za každý názor, radu a pomoc
Usporiadat
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Tak ja si myslim, ze tato tema v hociakej podobe vzdy zaujme. Kedze chudnutie = zdravie, je to za kazdych okolnosti zaujimave. O to lepsie, ze informacie su podlozene vlastnou skusenostou, co je nesmierne cenne. Mna osobne by to velmi zaujimalo a rada si precitam dalsie informacie.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Borský Borský

Borský je offline (nepripojený) Borský

Verím sebe a každému iba raz ...viac
Ďakujem wegamizi, dnes som pridal článok o inzulínovej teórii vzniku obezity. Z tejto teórie vychádza aj ten spôsob chudnutia, ktorý práve absolvujem. Možno Ťa to zaujme.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Je to zaujimave vysvetlenie a urcite pravdive. Zaujimalo by ma, ako sa to u teba prenasa do denneho rezimu. Ako a co jedavas. A co pohyb?
0 0
Borský Borský

Borský je offline (nepripojený) Borský

Verím sebe a každému iba raz ...viac
Denný režim to neovplyvňuje. Čo sa týka stravy tak som vynechal všetko mastné a sladké.Obmedzil chleba a múčne výrobky.Jem viac rýb a hydiny.Vypijem denne až 3 l vody. Nepijem nič iné než vodu / okrem kávy /. Pohyb je taký istý ako pred tým. Cvičiť som doteraz nejak zvlášť necvičil. Pri tej váhe sa mi nechcelo ani chodiť .
Ja som totiž pribral po dvoch operáciách, ked som sa 16 meciacov liečil. Teraz už mám často úplnné nutkanie ísť na prechádzku. Zvýšený pohyb zaradím až teraz, najprv chôdzu, potom ked zhodím viac ľahký beh. Neskôr aj ľahké cviky na jednotlivé svaly.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Vyštartoval si výborne, stránka má dosť informácií, len by nebolo od veci pridať na ňu viac osobných skúseností, Tvoj jedálny lístok, proste Tvoje osobné pocity a Tvoj osobný postup chudnutia od začiatku, až do teraz.
Držím Ti palce, ako v zhadzovaní kilogramov, tak i zveľaďovaní stránky.
0 0
Borský Borský

Borský je offline (nepripojený) Borský

Verím sebe a každému iba raz ...viac
Ďakujem Ti za nápady. Ja som začal túto problematiku trošku viac študovať...širšie o tom píše Dr. Detlef Pape. Najprv mienim napísať viac informácií o chudnutí v spánku , aby čitatelia lepšie pochopili podstatu. Potom tam dám aj osobné skúsenosti. Nielen moje, lebo tento spôsob životosprávy už využíva viac ľudí...aj ich skúsenosti sem chcem dať. Len to robím popri práci a chce to viac času. Jedálny lístok tam určite dám... aj vzorové.
0 0
Anull11 Anull11

Anull11 je offline (nepripojený) Anull11

no ja vzdy odporucam Editu Sipeky a jej pristup k chudnutiu.
0 0
Borský Borský

Borský je offline (nepripojený) Borský

Verím sebe a každému iba raz ...viac
Samozrejme, že Edita Sipeky v tejto oblasti dosiahla a aj stále dosahuje nespochybniteľné výsledky.Ale aj jej metóda a prístupy vychádzajú z toho istého princípu...znížiť kalorický príjem a zvýšiť výdaj energie. Táto stránkla nemá za cieľ konkurovať alebo spochybňovať iné spôsoby redukcie váhy .Ide skôr o to, aby tí čo ešte nepochopili ako im nadváha škodí a čom im škodí, aby sa zamysleli. Či to už budú realizobať individuálne, alebo skupinovými cvičeniami je to na každom jednom.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Pokiaľ má niekto vysokú nadváhu, zo začiatku, pokiaľ sa váha aspoň trochu nezníži, nie je práve moc vhodné cvičenie podľa Edity Sipeky.

Mám od nej knihu Vysoká škola chudnutia, samozrejme som ju prečítala. Ona tvrdí, že chudnutie bez tabletiek, diét a namáhavých cvikov. No ale ona cvičí stále. Je zdravá, takže jej to nerobí problémy.

Podľa Edity Sipeky by som začala chudnúť vtedy, keď by som chcela zhodiť z 80 kg na 60 kg a bola by som zdravá. Aspoň tak, aby to moja chrbtica vydržala. To sa musí každý rozhodnúť a za pomoci lekára a fyzioterapeuta začať po svojom, tak ako to oni doporučia.
1 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Borský Pozri príspevok
Samozrejme, že Edita Sipeky v tejto oblasti dosiahla a aj stále dosahuje nespochybniteľné výsledky.Ale aj jej metóda a prístupy vychádzajú z toho istého princípu...znížiť kalorický príjem a zvýšiť výdaj energie. Táto stránkla nemá za cieľ konkurovať alebo spochybňovať iné spôsoby redukcie váhy .Ide skôr o to, aby tí čo ešte nepochopili ako im nadváha škodí a čom im škodí, aby sa zamysleli. Či to už budú realizobať individuálne, alebo skupinovými cvičeniami je to na každom jednom.
Mne sa týmto spôsobom podarilo schudnúť za 4 mesiace 7 kg. Viem nie je to veľa.... necvicim, ale koncom mája som začala pracovať fyzicky, menej jem. Prvé 2 mesiace ani deko a potom to išlo - na začiatku augusta som sa odvážila a boli to 2 kg. Odvtedy to pekne pomaly postupuje...
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Je nás tu určite mnoho takých, čo nevedia dolu s váhou zo zdravotných dôvodov. Napríklad taká štítna žľaza, spomalený metabolizmus, problémy s vyprázdňovaním a únava s tým súvisiaca.
Ako sa dá skĺbiť takýto zdravotný problém s pokusom o redukciu váhy. Po roku márnej snahy aspoň udržať váhu sa mi to nedarí, naopak váha pomalinky narastá a pritom som nezmenila spôsob práce, stravovacie zvyklosti. Ide o to, že momentálne nedokážem pre únavu vydať zo seba žiadnu energiu navyše.
Dokáže sa rozumne aj stravou naštartovať metabolizmus?
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

danushka Pozri príspevok
Je nás tu určite mnoho takých, čo nevedia dolu s váhou zo zdravotných dôvodov. Napríklad taká štítna žľaza, spomalený metabolizmus, problémy s vyprázdňovaním a únava s tým súvisiaca.
Ako sa dá skĺbiť takýto zdravotný problém s pokusom o redukciu váhy. Po roku márnej snahy aspoň udržať váhu sa mi to nedarí, naopak váha pomalinky narastá a pritom som nezmenila spôsob práce, stravovacie zvyklosti. Ide o to, že momentálne nedokážem pre únavu vydať zo seba žiadnu energiu navyše.
Dokáže sa rozumne aj stravou naštartovať metabolizmus?
ja mám tie problémy so štítnou žľazou - zníženú činnosť. Ale čím viac pracujem, tým mám viac energie. Kolegyňa vraví, že mám vrtuľu v zadku
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Nika Pozri príspevok
ja mám tie problémy so štítnou žľazou - zníženú činnosť. Ale čím viac pracujem, tým mám viac energie. Kolegyňa vraví, že mám vrtuľu v zadku
Daj z tej vrtuľky trošku.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

danushka Pozri príspevok
Daj z tej vrtuľky trošku.
...keby to šlo... rada ....
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

danushka Pozri príspevok
Je nás tu určite mnoho takých, čo nevedia dolu s váhou zo zdravotných dôvodov. Napríklad taká štítna žľaza, spomalený metabolizmus, problémy s vyprázdňovaním a únava s tým súvisiaca.
Ako sa dá skĺbiť takýto zdravotný problém s pokusom o redukciu váhy. Po roku márnej snahy aspoň udržať váhu sa mi to nedarí, naopak váha pomalinky narastá a pritom som nezmenila spôsob práce, stravovacie zvyklosti. Ide o to, že momentálne nedokážem pre únavu vydať zo seba žiadnu energiu navyše.
Dokáže sa rozumne aj stravou naštartovať metabolizmus?
Zakladne pravidla:

Pravidelná strava metabolizmus zrýchli.
Pravidelné pitie metabolizmus zrýchli.
Pohyb metabolizmus zrýchli.
UPREDNOSTŇUJTE PRIRODZENÉ ZDROJE POTRAVÍN.
CHUŤ NA SLADKOSTI POTLÁČAJTE.
0 0
58vlasta 58vlasta

58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

Danushka., skús namiesto večere si dať jogurt s ovsenými vločkami, ochutený medom alebo hrozienkami, aj nízkotučný tvaroh je dobrý namiesto jogurtu. Prípadne nejaké ovocie do toho. Na vyprázdňovanie
0 0
Borský Borský

Borský je offline (nepripojený) Borský

Verím sebe a každému iba raz ...viac
Terezamaria má veľkú pravdu. Sú ľudia s vysokou nadváhou, ktorí majú už aj problémy s pohybovým aparátom a začať hudnúť nasadením intenzívneho cvičenia by im skôr poškodilo. Naozaj až keď primerane schudnú pomocou úpravy stravy a v priebehu toho postupne si zvýšia pohybovú aktivitu / chôddzu, jednoduché cviky /, až potom sa dá u nich začať s metódou p.Sipeki.
0 0
Borský Borský

Borský je offline (nepripojený) Borský

Verím sebe a každému iba raz ...viac
Skús si upraviť stravu tak, aby si ráno mala stravu zameranú na sacharidy, obed normálny a večera aby bola tvorená väčšinou bielkovinovou stravou. Pohyb sa doporučuje nie nejak namáhyvý, ale predovšetkým večer, najprv prechádzky neskôr aj namáhavejší. Nebude sa chudnúť 5 kg za týždeň, ale aj 1 -2 kg potešia, najmä ked to pôjde dlhšiu dobu
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

danushka Pozri príspevok
Je nás tu určite mnoho takých, čo nevedia dolu s váhou zo zdravotných dôvodov. Napríklad taká štítna žľaza, spomalený metabolizmus, problémy s vyprázdňovaním a únava s tým súvisiaca.
Ako sa dá skĺbiť takýto zdravotný problém s pokusom o redukciu váhy. Po roku márnej snahy aspoň udržať váhu sa mi to nedarí, naopak váha pomalinky narastá a pritom som nezmenila spôsob práce, stravovacie zvyklosti. Ide o to, že momentálne nedokážem pre únavu vydať zo seba žiadnu energiu navyše.
Dokáže sa rozumne aj stravou naštartovať metabolizmus?
Dokáže a mám to vyskúšané prakticky na sebe, kilá idú dole ako "po masle",
únava cez deň žiadna, energia na rozdávanie. Upravil sa mi tlak až natoľko, že som vysadila tabletky. Zlepšil sa spánok a koncentrácia. Len toto všetko nie je o diéte, je to o zmene stravovania. Keď vojdeš do starých kolají, tie kilá, tak ako rýchlo odišli, ešte rýchlejšie sú nazad. A nabehnúť naspäť na systém stravovania je nesmierne ťažké.
1 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
ludmilla Pozri príspevok
Dokáže a mám to vyskúšané prakticky na sebe, kilá idú dole ako "po masle",
únava cez deň žiadna, energia na rozdávanie. Upravil sa mi tlak až natoľko, že som vysadila tabletky. Zlepšil sa spánok a koncentrácia. Len toto všetko nie je o diéte, je to o zmene stravovania. Keď vojdeš do starých kolají, tie kilá, tak ako rýchlo odišli, ešte rýchlejšie sú nazad. A nabehnúť naspäť na systém stravovania je nesmierne ťažké.
Môžeš prosím napísať viac? Budem rada a určite i ostatní, ktorých to zaujíma. Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať