Zavrieť

Porady

Deptanie žiaka zo strany učiteľa.

Syn je prváčik treba s ním sedieť trošku viac.Dosť je citlivý a potrebuje povzbudiť a aj od učiteľky.Učiteľka mi jeden deň povedala že sa nechcel prezliekať na telesnú ale potom na druhý deň mi hovorila že to ona mu to nedovolila lebo mu išla krv z nošteka.Od začiatku roka ho ešte nepochválila vytrháva mu strany v zošite. To čo napísal doma lebo myslela že to nepísal on a my sme doma najprv cvičili do cvičného a potom písal do školského.Máte nejaké skúsenosti alebo rady?V triede je ešte jedno dieťa ku ktorému sa správa podobne.
Usporiadat
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Skús si pozrieť aj túto tému (hoci sa to týkalo žiaka na 2. stupni).

http://www.porada.sk/t119706-sikanov...-pedagoga.html
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Pozerala som na to ale chcem vedieť aj názor nejaký nový.Ďakujem
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Nechápem ako môže učiteľ vytrhnúť prváčikovi strany zo zošita? Je to absurdné!
Asi by si sa mala osobne porozprávať so synovou učiteľkou a navrhnúť jej trošku jemnejšie zaobchádzanie a naznačiť, že nie karhanie, ale povzbudenie žiačika je motivujúce.
Takto ho len vystraší a demotivuje. Niektorí prváčikovia si až okolo Vianoc uvedomujú, čo sa to od nich vlastne očakáva a že škola nie je škôlka.
Bohužiaľ, zas len musím konštatovať, že v školstve pracujú ľudia, ktorí by tam vôbec nemali byť. A obzvlášť u prváčikov, kde treba more trpezlivosti a láskavosti.
0 0
Beella Beella

Beella je offline (nepripojený) Beella

Podľa mňa Váš problém vyrieši len otvorený a kľudný rozhovor s učiteľkou.
Treba ju osloviť, v čom vidíte problém, nechať si vysvetliť prečo tak robí a koná voči Vášmu synovi. Uvidíte ako zareaguje. Už len podľa gestikulácie, mimiky sa dá veľa odsledovať (či sa priamo na Vás pozerá, či uhýba pohľadom). Tak uvidíte, či jej Váš chlapček "nesadol", nie je jej sympatický a preto je aká je alebo sa mu snaží pomôcť, snaží sa i keď zvláštnymi metódami niečo docieliť.

Zažívala som to so sestrou. Jej dcérka bola nesympatická pani učiteľke, prišlo k nepríjemným stretom a malá bola v permanentnom strese. Sestra sa snažila situáciu pol roka nejako riešiť a pani učiteľka nespolupracovala. Až to vyriešili prestupom na inú školu. Podotýkam, že musela ísť do iného mesta.... "Pani učiteľka" bez hanby sestre v potravinách po prestupe malej povedala "Viete, ona je taká dobrá, že je až blbá. A ja to na deťoch neznášam." Sestra sa nezmohla na slovo.
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Je to fakt nie dobre.Mal učiteľku v škôlke ktorá ho mala rada ale tú skosila rakovina príliš skoro jednak mala len 49 rokov.A potom dostal učiteľku ktorej bol fuk.Učiteľka v škole má cez 50 rokov a je slobodná chce mať perfektnú triedu vzorných žiakov.Na nič nenarážam lebo nie všetci sme rovnaký.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Z vlastných skúseností viem, že mladšie učiteľky majú viac trpezlivosti s deťmi ako staršie, ktoré by už akoby mali nervy vybičované za tie odučené roky. Ďaľšou mojou skúsenosťou je, že v mestách sú pani učiteľky oveľa opatrnejšie, pretože tam sú rodičia viac otvorení oproti obecným školám, kde je málo detí a rodičia sú ,,krotkejší".
Jednoznačne sa treba porozprávať v kľude a vecne s vyučujúcou, navrhnúť riešenie bez emócií a brať na zreteľ aj nedostatky svojho dieťaťa.
Ešte Vás tých rôčkov v škole čaká veľa a ajajáj, čo všetko ešte zažijete.
Ver mi, niet nad diplomaciu, ostrosť použiť v krajných situáciách.
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Tak to aj chcem riešiť rázne ale s taktom.Ďakujem všetkým za skúsenosti a rady.Stránka kde sú ľudia pre ľudí.
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Tak je to vyriešené syna sme preložili do inej školy.Pani učiteľka po mesiaci povedala manželovi že nasadila rýchle tempo na prvákov. A dnes som počula že zbila po rukách jedno dievčatko s triedy a ďalší deň mu dala facku. A rozdávanie pätoriek u pani učiteľky samozrejmosťou.To je motivácia čo?
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Želám pohodový deň. Veľmi ma mrzí prístup učiteľky k malému prváčikovi. Takéto malé deti si vyžadujú veľmi citlivý a láskavý prístup. Každé dieťa spraví niečo v škole , za čo ho možno pochváliť a zvýšiť tým jeho sebavedomie a povzbudiť ho do ďalšej práce. S trhaním listov zo zošita tiež nesúhlasím. Pretože prváčik to môže vnímať tak, že urobil niečo veľmi zlé, čo treba odstrániť.
Naposledy upravil zdenka131 : 15.11.09 at 09:44
0 0
fulmaja fulmaja

fulmaja je offline (nepripojený) fulmaja

Dobre ste urobili, keď ste syna preložili do inej školy.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

rozum Pozri príspevok
Tak je to vyriešené syna sme preložili do inej školy.Pani učiteľka po mesiaci povedala manželovi že nasadila rýchle tempo na prvákov. A dnes som počula že zbila po rukách jedno dievčatko s triedy a ďalší deň mu dala facku. A rozdávanie pätoriek u pani učiteľky samozrejmosťou.To je motivácia čo?
Tak nech sa mu dari, nech je jeho novy start do skolskeho zivota o 1000000 % lepsi ako ten nepodareny prvy
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
rozum Pozri príspevok
Tak je to vyriešené syna sme preložili do inej školy.Pani učiteľka po mesiaci povedala manželovi že nasadila rýchle tempo na prvákov. A dnes som počula že zbila po rukách jedno dievčatko s triedy a ďalší deň mu dala facku. A rozdávanie pätoriek u pani učiteľky samozrejmosťou.To je motivácia čo?
To je motivácia pre riaditeľa školy. Silné ruky treba na vyplienenie zeliny. Z pani učiteľky by bola lepšia školská záhradníčka. A synovi samozrejme želám v novej triede len tie láskavé tety.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Beella Pozri príspevok
Podľa mňa Váš problém vyrieši len otvorený a kľudný rozhovor s učiteľkou.
Treba ju osloviť, v čom vidíte problém, nechať si vysvetliť prečo tak robí a koná voči Vášmu synovi. Uvidíte ako zareaguje. Už len podľa gestikulácie, mimiky sa dá veľa odsledovať (či sa priamo na Vás pozerá, či uhýba pohľadom). Tak uvidíte, či jej Váš chlapček "nesadol", nie je jej sympatický a preto je aká je alebo sa mu snaží pomôcť, snaží sa i keď zvláštnymi metódami niečo docieliť.

Zažívala som to so sestrou. Jej dcérka bola nesympatická pani učiteľke, prišlo k nepríjemným stretom a malá bola v permanentnom strese. Sestra sa snažila situáciu pol roka nejako riešiť a pani učiteľka nespolupracovala. Až to vyriešili prestupom na inú školu. Podotýkam, že musela ísť do iného mesta.... "Pani učiteľka" bez hanby sestre v potravinách po prestupe malej povedala "Viete, ona je taká dobrá, že je až blbá. A ja to na deťoch neznášam." Sestra sa nezmohla na slovo.

Stačilo odpovedať pani učiteľke: " A viete že máte pravdu, ja mám ten istý pocit z Vás" a popriať príjemný zvyšok dňa
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

ĎAKUJEM za povzbudenia všetkým.
[obrazky.4ever.sk] babatko, ciapka, postel, deka 2099505.jpg  
0 0
mata5 mata5

mata5 je offline (nepripojený) mata5

.....a čo triedny aktív rodičov?....možno sa to netýka len vášho syna....to budú rodičia prekladať deti a učiteľka zostáva a naďalej bude pokračovať vo svojom "výchovnom" pôsobení? ja navrhujem riešiť problém: učiteľka - rodičia - vedenie školy
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Človeku sa rozum zastavuje, keď číta, že aj takýto učitelia učia prváčikov.Takéto malé dieťa, ktoré sa predtým hralo v škôlke a teraz mu začínajú povinnosti, potrebuje nesmierne veľa trpezlivosti a lásky od učiteľa. Sem nepatrí podceňovanie, zlé známky, trhanie strán zo zošita. Nič lepšie si spraviť nemohla ako to, že si dieťatko preložila do inej školy. Želám Vám, aby tu mal dobrú učiteľku - učiteľa a cítil sa dobre a do školy chodil z radosťou.
0 0
elaurie elaurie

elaurie je offline (nepripojený) elaurie

mata5 Pozri príspevok
.....a čo triedny aktív rodičov?....možno sa to netýka len vášho syna....to budú rodičia prekladať deti a učiteľka zostáva a naďalej bude pokračovať vo svojom "výchovnom" pôsobení? ja navrhujem riešiť problém: učiteľka - rodičia - vedenie školy
Mata5, bolo by to ideálne, keby sa takto niečo dalo vyriešiť. Lenže učiteľka, ktorá deťom vytrháva strany v zošite podľa mňa nie je psychicky v poriadku a preto si myslím, že pohovor zo strany rodičov na jej prístupe k deťom nič nezmení... To potvrdzuje aj skutočnosť, že "pani učiteľka" začala používať telesné tresty... Vedenie školy by sa samozrejme o takýchto praktikách malo dozvedieť, lenže ochotní hovoriť budú asi len rodičia tých detí, ktorých už táto učiteľka neučí, inak riskujú pomstu... lenže týto rodičia už nemusia mať záujem sa do problému miešať.... Je preto v prvom rade na rodičoch, aby svoje dieťa ochránili a nedopustili, aby ho učila psychopatka... Vedenie školy sa možno spamätá až potom, keď v triede zostane podozrivo málo detí...
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Ako by som čítala o "našej pani učiteľke". Začnem škôlkou. Syn bol plachý, viac utiahnutý, ale celkovo patril medzi šikovných. V prvej triede vyfasoval pani učiteľku, ktorá od počiatku na mňa neurobila dobrý dojem. Jej spôsoby boli presne také isté, ako v príspevku. Syn nedostával slniečka asi prvé tri mesiace, zošity vytrhané, musel veľa vecí prepisovať. Po asi dvoch týždňoch školy sa uňho začali prejavovať žalúdočné problémy, absolvovali sme veľa vyšetrení. Výsledok, žiadna potvrdená zdravotná príčina, ale psychologický problém. Odporučenie detského lekára-zmeniť učiteľa. Predebatovali sme to s ním, chlapec plakal, že nechce ísť inde. Keďže syn ťažko znášal zmeny kolektívu, ostal v tejto triede. Našťastie, v tretej triede dostali normálnu učiteľku. Ale prvácka učiteľka v ňom stihla vypestovať totálny odpor voči škole. Teraz je siedmak, má problémy v učení, je ľahostajný voči úlohám, voči učiteľom, učí sa len nasilu.
Preto som dávala veľký pozor na učiteľku, keď išla do prvej triedy dcéra. Tá mala šťastie a jej pani učiteľka je učiteľka s veľkým U.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

rozum Pozri príspevok
Syn je prváčik treba s ním sedieť trošku viac.Dosť je citlivý a potrebuje povzbudiť a aj od učiteľky.Učiteľka mi jeden deň povedala že sa nechcel prezliekať na telesnú ale potom na druhý deň mi hovorila že to ona mu to nedovolila lebo mu išla krv z nošteka.Od začiatku roka ho ešte nepochválila vytrháva mu strany v zošite. To čo napísal doma lebo myslela že to nepísal on a my sme doma najprv cvičili do cvičného a potom písal do školského.Máte nejaké skúsenosti alebo rady?V triede je ešte jedno dieťa ku ktorému sa správa podobne.
rozum Pozri príspevok
Tak je to vyriešené syna sme preložili do inej školy.Pani učiteľka po mesiaci povedala manželovi že nasadila rýchle tempo na prvákov. A dnes som počula že zbila po rukách jedno dievčatko s triedy a ďalší deň mu dala facku. A rozdávanie pätoriek u pani učiteľky samozrejmosťou.To je motivácia čo?
Beella Pozri príspevok
... Zažívala som to so sestrou. Jej dcérka bola nesympatická pani učiteľke, prišlo k nepríjemným stretom a malá bola v permanentnom strese. Sestra sa snažila situáciu pol roka nejako riešiť a pani učiteľka nespolupracovala. Až to vyriešili prestupom na inú školu. Podotýkam, že musela ísť do iného mesta.... "Pani učiteľka" bez hanby sestre v potravinách po prestupe malej povedala "Viete, ona je taká dobrá, že je až blbá. A ja to na deťoch neznášam." Sestra sa nezmohla na slovo.
Preloženie dieťaťa na inú školu, by malo byť posledným riešením, keď zlyhajú všetky ostatné možnosti. Prečo?
Jednoducho preto, lebo:
- je potrestaná obeť a nie vinník
- problém zostáva vo svojej podstate nevyriešený
- agresor (v našom prípade "p. učiteľka") má možnosť ďalej pokračovať vo svojich praktikách
- v neposlednom rade učiteľ, ktorý používa podobné praktiky, by sa mal dať vyšetriť - minimálne psychotesty

Na strane druhej chápem rodiča, ktorý nemá chuť ( čúrať proti vetru), .....
0 0
Aďka S Aďka S

Aďka S je offline (nepripojený) Aďka S

asimetrická personalistka, matka 2 detí ...viac
rozum Pozri príspevok
Tak je to vyriešené syna sme preložili do inej školy.Pani učiteľka po mesiaci povedala manželovi že nasadila rýchle tempo na prvákov. A dnes som počula že zbila po rukách jedno dievčatko s triedy a ďalší deň mu dala facku. A rozdávanie pätoriek u pani učiteľky samozrejmosťou.To je motivácia čo?
Gratulujem. My máme tiež školáčku, ktorej to ide ťahšie, ako ostatným. Ale my sme mali šťastie na pani učiteľku. Je už dôchodkyňa a je neskutočne tolerantná a trpezlivá. Boli sme s malou u psychologičky s podozrením na dislexiu (teraz už potvrdenou) a sama pani učiteľka nám povedala, že ona bude brať zreteľ na diagnózu, ale aby sme s ňou zbytočne nebehali po odborníkoch, aby malá nenadobudla pocit, že je iná - horšia ako iné deti. Učí ich aj tento rok a stále je fajn. Prajem Vám, aby ste aj vy mali šťastie na pedagóga.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať