Zavrieť

Porady

Podnikateľský účet - ktorá banka?

Ahojte

Potrebujem poradiť so zriadením účtu. Pozeral som cenníky ale vôbec sa v tom nevyznám. Rozhodujem sa medzi Slovenskou sporiteľnou, ČSOB a VUB. Ide mi hlavne o cenu, keďže ešte neviem ako sa podnikanie rozbehne a o prístup k zákazníkovi. Bude to môj prvý účet, takže ešte vôbec nemám s touto formou platenia skúsenosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    Bud mBank alebo FIO. Fio je financna skupina a ked si u nich otvoris ucet tak maju nastavenie:
    - minimalny zostatok 10 eur
    - poplatok je 1Kc

    Kedze FIO je investicna skupina tak zalozenim ziskas ucet v SK vedeny v EUR a aj cesky ucet vedeny v Czk. Vsetko ovladas cez svoj internet banking. Ziadne mesacne poplatky neplatis a pokial chces prijimat platby zo slovenska tak ako kod banky pouzivas xxxx a ked z ceska tak yyyy (prisom cislo uctu mas to iste). Takze neplatis ani poplatky ze prevody do CR.

    Maju pobocky v Bratislave, Ziline a Kosiciach.

    marian152 je offline (nepripojený) marian152

    marian152
    bohužiaľ, tie nemajú pobočky v mojom meste, ale ešte som pozeral Tatrabanku, oni majú celkom výhodný balík TatraBusiness...vraj na pol roka je zadarmo...

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    marian152 Pozri príspevok
    bohužiaľ, tie nemajú pobočky v mojom meste, ale ešte som pozeral Tatrabanku, oni majú celkom výhodný balík TatraBusiness...vraj na pol roka je zadarmo...
    Ved tak si mozes otvoti ten najlacnejsi ucet v inej banke a prevadzat z toho FIO uctu.

    Ja kedze mam kklientov aj v CR tak vyuzivam FIO a ked potrebujem peniaze tak si ich prevediem z FIO do SLSP. A mam pokoj. Otvorenie uctu FIO trva cca 20 minut a ked tam zavolas tak si mozes presne dohodnut cas, ja som max. spokojny. Jedina nevyhoda ze este neposkytuju vybery z banky, ale maju dohodu z CSOB a niekedy nabuduci rok sa bude dat aj z bankomatov vyberat.

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    marian152 Pozri príspevok
    bohužiaľ, tie nemajú pobočky v mojom meste, ale ešte som pozeral Tatrabanku, oni majú celkom výhodný balík TatraBusiness...vraj na pol roka je zadarmo...
    Ja mam ucet v TB a zatial som spokojny. Otvaral som ho pred rokom a nemal som ho na pol roka zadramo. Zrejme maju teraz akciu.
    Skus pozriet aj na VUB - maju flexi biznis ucet. Ten si vyskladas na mieru a podla toho aj platis. Na ich STRANKE sa da vyskusat nastavenie uctu a zobrazi sa ti aj cena, ktoru budes mesacne platit.

    Wes je offline (nepripojený) Wes

    Wes
    Neviem ci sa mylim alebo nie ale este som sa nestretol s bankou ktora by mala neobmedzene prijate platby uz od najmensich pausalov za ucet okrem mBank a VUB. Ak si podnikatel ktory viacej prijma platby ako plati jednoznacne VUB. Usetris peniaze na prijatych platbach. mBank by som si volil iba ak pri mensich ciastkach ja osobne potrebujem hmotnu pobocku a mat isotu rucenia vkladu a nie ako maju oni (myslilm ze este to nezmenili) rucenie len do +- 33 tis. eur.

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    ja mam TB niekolko rokov osobny ucet, 2 roky podnikatelsky, zatial bez zjadneho problemu... ak chces prist o nervy daj si VUB

    Wes je offline (nepripojený) Wes

    Wes
    padro Pozri príspevok
    ja mam TB niekolko rokov osobny ucet, 2 roky podnikatelsky, zatial bez zjadneho problemu... ak chces prist o nervy daj si VUB
    Ja mam 4 roky osobny, 2 roky podnikatelsky VUB.
    Ziadny problem.

    Takze nazory su cisto subjektivne.

    Musis si vybrat sam

    Podnikateľský účet - ktorá banka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.