Zavrieť

Porady

BECHTEREV

Má niekto z Vás skúsenosti s chorobou ankylozujúca spondilitída teda Bechterevova choroba. Poprípade či existuje nejaký klub. V Čechách ho majú no na Slovensku som ho nikde na internete nenašiel.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    simono je offline (nepripojený) simono

    simono
    Prave som sa chcela aj opytat na to iste, kto vie nieco o tejto chorobe?
    Čo s tym da robit?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Môj otec žije s touto chorobou cca. 35 rokov, ak nie viac.
    Ak som dobre pochopil podstatu choroby, tak sa jedná o zvápenatenie stavcov, čím sa obmedzuje ohybnosť chrbtice.

    atomika je offline (nepripojený) atomika

    atomika
    Aj môj svokor trpí touto chorobou dlhé, dlhé roky. Na začiatku mu povedali, že to má diagnózu s ktorou bude doživotne chodiť do kúpeľov a odporúčali mu prácu v záhrade. Vraj pomáha. To prvé padlo - už je dlhé roky na dôchodku a intenzívne pracuje v záhrade. Na bolesti sa nesťažuje, takže mu zrejme táto choroba iba znemožňuje určitý druh pohybu - napr. otáčanie hlavou, zohnutie sa (napr. pri zaväzovaní šnúrok na topánkach si musí vyložiť nohu na schodík, ...).

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Otec sa tak isto nesťažuje na bolesti. Má len problém s otáčaním hlavy, hlavne keď cúva autom (a ani zaboha nevie si zvyknúť používať vonkajšie spätné zrkadlá). Chodil do kúpelov 15 rokov pravideľne.

    miskin1 je offline (nepripojený) miskin1

    miskin1
    Založili sme diskusné fórum o tejto zákernej chorobe nechýba dobrá nálada a rôzne informácie bechterevik.sk

    martuli je offline (nepripojený) martuli

    martuli
    Ono nejde ani tak o zvápenatie, ako o to, že stavce spolu zrastajú a tým sa vlastne obmedzuje pohyb. Do kúpeľov začiatočné štádia chodia na Béčko a ťažšie na Áčko. Oco mmá niečo podobné a volá sa to Hyperostóza.

    kaivorus je offline (nepripojený) kaivorus

    radšej so servítkou, ale pravdivo, ...ten, ktorý hľadá správnosť riešenia odstranovania zdr. problémov, na rôznych úrovniach bytia... ...viac kaivorus
    Bol som človek, ktorý bol nositeľom Bechterevovho reumatického syndrómu. Viem čo , a ako trpia takíto ľudia.
    Školská medicína tvrdí, že to je autoimunitné ochorenie.
    Presne stanovenými postupmi, sa však dá Bechterev zmierňovať, až vyliečiť, záleží od človeka, ako pristúpi k tomuto dielu následnej možnosti zlepšenia svojho zdravotného stavu. Procesy v hrubom čreve, následne kostnatenie úponov..., vyrástol som z toho a žijem. Samozrejme, dodržiavam stanovený systém ozdravenia.Každý človek je však iný, každý človek postihnutý týmto syndrómom je v inom štádiu, preto univerzálne postupy na túto chorobu meexistujú. Viac cez súkromnú správu, alebo cez mail.
    Mám skutočne skúsenosti, ako si uľahčiť , voči tejto chorobe život.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.