Zavrieť

Porady

AutoCredit???

Ahojte,

máte niekto skúsenosti so spotrebiteľským úverom AutoCredit od jednej nemenovanej firmy na kúpu auta ?
Šéf uvažuje o využití tejto možnosti namiesto úveru.


Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aron je offline (nepripojený) Aron

    Aron
    Autokredit je vlastne úver na kúpu auta. Má výhodu, že auto je vlastníkom toho, komu bol poskytnutý úver. Auto slúži len ako ručenie úveru. Podľa mňa je to výhodnejšie, lebo úver má iné podmienky ako leasing. Pri leasingu auto patrí leasingovej spoločnosti a ak náhodou užívateľ nespláca, tak si ho táto spoločnosť vezme späť. V prípade autokreditu ide predsa len o úver a ten sa môže splatiť skôr, alebo podľa dohody a auto zostane novému vlastníkovi. Mne sa táto forma páči viac.

    Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

    Jankaaa
    A ako je to s DPH. Mám faktúru na úžitkové auto /AutoKredit/. Príklad celková cena bez DPH 329000,- DPH - 62.510,-Sk
    DPH si uplatním celú však? A ako to dám do nákladov? Priebežne, tak ako pôjdu platby?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Skúsenosť nemám, ale ak sú podmienky také ako píše Aron a sú splnené ostatné podmienky pre odpočet DPH , DPH môžeš odpočítať.

    Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

    Jankaaa
    Ešte jedna otázka. Následne nato mi dodali splátkový kalendár. Viem, že mám rozdeliť istinu,úver a poistenie. Ale mám si to všetko zahrnúť do záväzkov? Alebo iba tú časť, čo sa týka roku 2005? /mám JÚ/.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Zamotala do niečoho s čím nemám skúsenosť a nerada by som niečo zle poradila. Podľa Jarina som to pochopila tak, že niekto Ti dá úver na auto, ktoré celé z tohoto úveru zaplatíš , je Tvoje a splácaš úver. V tom prípade si môžeš odpočítať celú DPH. Ale napísala si , že si dostala splátkový kalendár - to sú splátky za auto ? Skús mi to dovysvetliť , aspoň sa doučím a môžeme to ďalej riešiť.

    Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

    Jankaaa
    Máme s ŠkodaKredit uzatvorenú zmluvu o zabezpečovacom prevode vlastníckoho práva. Dostala som od nich faktúru na plnú sumu auta. Napr. auto-300.000,- /S DPH/. Zaplatená záloha -100.000,- Zostáva k úhrade - 200.000,-. Tých 200.000,- mám splatiť v 36 splátkach ako platná časť istiny. Plus je tam navyše v splátkovom kalend. splátky za úrok+povinné zmlu.poistenie+havarijné poistenie. DPH je vybavená tú si uplatnim celú hneď. Neviem ako je to s tými ostatnými splátkami. Mám si ich dať do záväzkov, alebo iba tie splátky, čo sa týkajú roku 2005? Vstupuje mi do nákladov aj úrok?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Zase som sa niečo dozvedela. Do záväzkov treba dať celú sumu, úrok je náklad. Odpisovala by som to klasicky 4 roky, nie časovou metódou ako pri leasingu.

    Bee je offline (nepripojený) Bee

    Bee
    ja tiež účtujem o Autokredite. Kamarátka ma zaskočila otázkou či som v technickom preukaze od vozidla vedená ako vlastník. Tak som zistila, že vlastník je poskytovateľ úverového autokreditu. Ostala som v pomykove, či to správne účtujem ako majetok firmy, teda klasické odpisovanie 4 roky. Nemá to byť účtované ako leasing???????
    mám ten isty prípad, ide o zmluvu o autokredite od volkswagen.
    cena auta je 363403,30 Sk, dph 69046,70 Sk. v hot. sme zaplatili cast auta vo výske 194603 Sk. navrhujem taketo uctovanie.
    21.12.05 Dfa nákup auta 363403,30 Sk 042/321, dph 19% 69046,70 Sk 343/321.
    21.12.2005 VPD úhrada časti faktury 194603 Sk 321/211.
    21.12.2005 IND preúctovanie závazku 237847 Sk (cena auta s DPH-ciastocná uhrada) 321/474
    splatkovy kalendar
    21.12.2005 zápis o zaradení-zradenie auta do pouzívania 363403,30 022/042
    1.spl.- spracovatelsky poplatok istina 3567,70sk 518/379
    VBU uhrada 1.spl. 3567,70sk 379/221
    1.spl-istina 8659 sk 474/379
    1.spl.-pov.zml.poist 653sk 568/379
    1.spl.-hav.poist 1106sk 568/379
    VBU uhrada 1.spl. 10418sk 379/221
    čo vy na to? a teraz mam otazku. uplatnujem v tomto prípade mesacny odpis po dobu splátok, t.j 36 mesiacov ako 1/36 zo sumy automobilu bez dph. Alebo uplatnujem rocny odpis vo vyske 1/4 zo sumy automobilu. pozn. majitelom automobilu som ja. ja som za rocny odpis vo výske 90851 sk.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Klient sa rozhoduje o kúpe auta - autocredit (autoúver) od finančnej spoločnosti alebo úver na auto od banky. Kto má túto problematiku nejako zmapovanú tento rok - vedel by mu pomôcť rozhodnúť sa, alebo zaslať kontakt na spoločnosť, resp. banku, s ktorou má dobré osobné skúsenosti cez moju SS ??? Ďakujem za pomoc.
    Naposledy upravil Janca : 13.11.07 at 12:56 Dôvod: gramatika

    Najka je offline (nepripojený) Najka

    Najka
    Ahojte, stale mie su jasne odpisy pri autokredite. V TP je ako vlastnik zapisana spol., ktora nam poskytla autokredit. Splatky mame na 36 mesiacov. Danove odpisy si vypocitam (rovnomerne) na 48 mesiacov alebo na 36?

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Najka Pozri príspevok
    Ahojte, stale mie su jasne odpisy pri autokredite. V TP je ako vlastnik zapisana spol., ktora nam poskytla autokredit. Splatky mame na 36 mesiacov. Danove odpisy si vypocitam (rovnomerne) na 48 mesiacov alebo na 36?
    Prečítaj si zmluvu... Ak sa jedná o úver, tak odpisuješ 4 roky.

    eva61 je offline (nepripojený) eva61

    eva61
    Predčasne splatený AutoKredit a daňový dopad.
    chcem sa opýtať, že či mám upravovať základ dane v DPPO podľa §17 odst. 26 písm. a) zákona ako pri finančnom prenájme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.