Zavrieť

Porady

Otvorenie novinovy stanok

Dobry den!
Chcela by som Vas poprosit o pomoc...
Budem otvarat novinovy stanok,chcela by som opytat co vsetko budem potrebovat.Zivnost uz mam,aj schvalenie od mestsky urad,poziarny technik.Teraz idem na hygienu..ked budem predavat aj chipsy,cukriky,zuvacky, aj vtedy potrebujem hygienicke minimum?A ked stanke nemam umyvadlo?Musim pisat aj na veterinarnu a potravinarnu spravu,ze co vsetko predavam?ma niekto nejaky vzor?A este chcela by som opytat,ze ake knihy budem potrebovat? penazny dennik,pokladnicna kniha,kniha pohľadavok a zaväzkov...?Ako to vyplnit?Som velmi zaciatocnik! Velmi pekne dakujem za odpoved!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Keďže si začiatočníčka odporúčam, aby si si našla dobrú účtovníčku a všetky tie knihy čo si vymenovala nebudeš vôbec potrebovať.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mysimis Pozri príspevok
    Keďže si začiatočníčka odporúčam, aby si si našla dobrú účtovníčku a všetky tie knihy čo si vymenovala nebudeš vôbec potrebovať.
    Súhlasím s Miškou a doplním, že keď nebudeš chcieť aby účtovníčku bolela hlava z tvojich tržieb za predaj tlače, blokuj všetky tržby za tlač cez ERP, aj keď ti táto povinnosť zo zákona o reg.pokladniach nevyplýva

    Edina25 je offline (nepripojený) Edina25

    Edina25
    Dakujem velmi pekne za odpoved..A ked pride daňova kontrola nemusim mať tie knihy v stánke,stači ked mam učtovničku,a ona všetko urobi?A okrem hygiene nevie niekto ake podmienky musim schvaliť?

    gabriess je offline (nepripojený) gabriess

    gabriess
    Ja sa chystam otvorit prevádzku/laky,miešanie farieb/a z hygieny žiadaju vypracovať prevádzkový poriadok.Ale to asi nebude tvoj prípad.Ale z hyg.možeš požiadať o bezplatnu konzultáciu a to ti už povedia čo a ako.Musíš podať písomnu žiadosť.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Edina25 Pozri príspevok
    Dakujem velmi pekne za odpoved..A ked pride daňova kontrola nemusim mať tie knihy v stánke,stači ked mam učtovničku,a ona všetko urobi?A okrem hygiene nevie niekto ake podmienky musim schvaliť?
    Uvedené knihy vôbec nemusíš mať na prevádzke. Na hygienu si musíš vypracovať prevádzkový poriadok a dať si žiadosť na schválenie prevádzky. Keď si odnesieš žiadosť na schválenie prevádzky, oni Ťa usmernia čo všetko má byť v prevádzkovom poriadku a ako vlastne má vyzerať.

    Edina25 je offline (nepripojený) Edina25

    Edina25
    Dobre,dakujem pekne..Zajtra idem na hygienu.Musim aj pre novinovy stanok vypracovat prevadzkovy poriadok?A musim ešte pisat na veterinarnu a potravinarsku spravu,čo všetko predavam?
    Pekny večer!

    Otvorenie novinovy stanok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.