Zavrieť

Porady

Pedagogický asistent - asistent učiteľa

Ak mám ukončené bakalárske štúdium Pedagogika - Sociálna pedagogika, môžem vykonávať funkciu "Pedagogického asistenta" ? Ak áno, v akej platovej triede ?
Vie mi niekto kompetentne poradiť ?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Jaro ban Pozri príspevok
    Ak mám ukončené bakalárske štúdium Pedagogika - Sociálna pedagogika, môžem vykonávať funkciu "Pedagogického asistenta" ? Ak áno, v akej platovej triede ?
    Vie mi niekto kompetentne poradiť ?
    Ďakujem.
    Kvalifikačné predpoklady pre asistenta učiteľa podľa 437/2009
    časť XVIII. Pedagogický asistent
    A. Vysokoškolské vzdelanie I. stupňa
    bod 3. v študijnom programe v študijnom odbore pedagogika

    Zaradenie do tried podľa kariérneho stupňa
    VŠ I stupňa začínajúci 8PT
    ( PP uzatvorený po 30.6.2009 a započítateľná prax menej ako 1 rok§ 61 ods. 10 zákona 317/2009)

    VŠ I. stupňa -samostatný 9PT
    ( PP uzatvorený najneskôr 30.6.2009 § 61 ods. 9 zákona 317/2009)

    ma_ta111 je offline (nepripojený) ma_ta111

    ma_ta111
    Ja som v tej istej situácii. Sociálna pedagogika - I. stupeň VŠ. pracujem ako asistentka už 4 roky. a podľa vyjadrenia vedenia našej školy mám nedostačujúce vzdelanie. Resp. nemám pedagogické vzdelanie.

    ďaľšie príspevky k tejto téme by zaujímali aj mňa.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    ma_ta111 Pozri príspevok
    Ja som v tej istej situácii. Sociálna pedagogika - I. stupeň VŠ. pracujem ako asistentka už 4 roky. a podľa vyjadrenia vedenia našej školy mám nedostačujúce vzdelanie. Resp. nemám pedagogické vzdelanie.

    ďaľšie príspevky k tejto téme by zaujímali aj mňa.
    Žiaľ nepoteším ťa ale vedenie má pravdu, podľa vyhlášky 437/2009 Časť XVII. Pedagogický asistent bod A - nespĺňaš kvalifikačné požiadavky pre asistenta učiteľa.

    Fany1000 je offline (nepripojený) Fany1000

    Fany1000
    Možno píšem od veci, ale môže sa mi ozvať učiteľ, riaditeľ materskej školy, kde máte asistenta učiteľa? Ďakujem, potrebujem radu a pomoc.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Fany1000 Pozri príspevok
    Možno píšem od veci, ale môže sa mi ozvať učiteľ, riaditeľ materskej školy, kde máte asistenta učiteľa? Ďakujem, potrebujem radu a pomoc.
    Myslíš v akej platovej triede?

    Fany1000 je offline (nepripojený) Fany1000

    Fany1000
    Nie celkom. Potrebujem radu, ako to prebieha od začiatku. Od stanovenia diagnózy a odporúčania, aby dieťa bolo začlenené. A potom, aj ako je zo s financovaním. V školskom zákone sa píše, že aj v MŠ môže byť asistent, ale v zákone o financovaní je zase napísané, že financovať sa z rozpočtu môže len asistent v ZŠ. Takéto praktické informácie, by som potrebovala. Ďakujem.

    Pedagogický asistent - asistent učiteľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.