Zavrieť

Porady

Zázračný liek

Pekný deň všetkým.

V súčasnosti sme nimi doslova bombardovaný, všetky nám ponúkajú za nemalé peniaze zaručený úspech... Poznáte to...chcete sa z niečoho vyliečiť, alebo niekomu pomôcť uľahčiť a ani neviete ako, po obdržaní zázračného štartovacieho balíčka za bezkonkurenčnú cenu sa z Vás postupne stáva obchodník...MLM...
Je to bludný kruh.

Ja som však presvedčený, že každý z nás pozná minimálne jeden skutočne zázračný liek, ktorý mu pomohol od nejakej ťažkosti či bolesti, alebo ktorý pomohol niekomu z jeho najbližšieho okolia.
Mám však na mysli iba viac - menej bežné, alebo aspoň celkom obyčajné a všetkým aj cenovo dostupné potravinové, respektíve prírodné produkty.
Lieky našich starých mám.

Rád by som touto témou prispel k našemu vzájomnému povedal by som odpútaniu sa od závislosti na všakovakých predražených "medicínskych preparátoch", ktoré sa i keď nie vždy, ale dosť často dajú nahradiť domácou lekárňou a ktoré sa dosť často míňajú zaručený úspech.

Zároveň chcem požiadať všetkých prispievateľov(ak nejaký budú), aby zverejňovali iba odskúšané a overené lieky:

Môj typ.

Med.

Asi sedem rokov nazad som sa škaredo porezal na cirkulári. Ľavú ruku mi dvakrát operovali. Po prvej operácii, keďže som ju mal ešte zdrôtovanú začala mi v okolí tohoto drôtu ruka vnútorne hnisať.
Raz keď som bol v nemocnici na preväze, som akoby "náhodou" stretol staršieho pána, ktorý sa ma opýtal čo sa mi stalo.
Spočiatku som bol skúpy na slovo, ako nás to naučila dnešná komplikovaná doba. Ale keď sa mi zdôveril on, opätoval som mu jeho úprimnosť.
Na oplátku mi prezradil jeden zázračný liek.
Povedal mi aby som si hnisajúcu ranu natieral Pravým včelým medom, keďže som vtedy býval na kopaniciach nebol problém takýto med zohnať.
On mal s týmto veľmi dobrú osobnú skúsenosť, vtedy keď si z hnisaním ani lekári nevedeli rady. Bola to zložitá nehojaca sa a hnisajúca pooperačná rana na bruchu. Med toho človeka vtedy zachránil!

Priznám sa však, že oveľa väčší problém, ako zdôveriť sa tomu neznámemu človeku, som mal s tým ako tento med na tú moju čerstvú ranu dostať.
Pochybnosti sa postupne stupňovali a v rodine nebolo nikoho kto by mi ich vyvrátil, práve naopak, skôr ma odhovárali.
Predstavoval som si med ako niečo extrémne sladké čo proces kvasenia v mojej rane iba znásobí.!?

Ale podstúpil som tento pokus a neľutujem. Už po prvom raze som ráno po zobudení pociťoval uľavu aj od bolesti. Med do rána z veľkej časti pokožka vstrebala. O týždeň po pravidelnom natieraní sa zázračne zastavilo aj vnútorné hnisanie v okolí drôtu. Hojenie rany sa urýchlilo, popri tom som si pred každým medovým obkladom vymočil ruku v repíku lekárskom. Ďalej som už začínal pociťovať príjemné a upokojujúce svrbenie znamenite sa hojacej rany.

Je to neuveriteľné, dá sa to iba vyskúšať.
Usporiadat
húžva húžva

húžva je offline (nepripojený) húžva

Hlavne sa upokojte korenoto.

Ja nie som kňaz, a ani keby som bol, by som Vás nepresviedčal.
Bola by to strata času aj pre mňa, aj pre Vás.
Hľadať odpoveď na tú otázku musíte iba Vy sám.
Ja som ju už našiel a nielen na ňu.

Hovorí sa, že všetky cesty vedú do Ríma, respektíve ten Rím by som preložil radšej, ako všetky cesty vedú k Bohu.
Ale nikto z nás nemôže ísť po všetkých cestách odrazu!
Každý z nás má tú svoju cestu ktorá ho tam môže --- , ale vôbec nemusí doviesť.
Záleží to od každého jednotlivca zvlášť, aj od jeho schopnosti absolútnej sebareflexie... či vôbec, a ako, respektíve v akom stave tam docestuje...

Ďakujem všetkým prispievateľom tejto témy som úprimne rád, že mnohých ani tá karma neodradila.
Naposledy upravil húžva : 07.12.09 at 18:02
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
húžva Pozri príspevok
Hlavne sa upokojte korenoto.

Ja nie som kňaz a ani keby som bol by som Vás nepresviedčal.
Bola by to strata času aj pre mňa aj pre Vás.
Hľadať odpoveď na tú otázku musíte iba Vy sám.
Ja som ju už našiel a nielen na ňu.

Hovorí sa, že všetky cesty vedú do Ríma, respektíve ten Rím By som preložil radšej ako všetky cesty vedú k Bohu.
Ale nikto z nás nemôže ísť po všetkých cestách odrazu!
Každý z nás má tú svoju cestu ktorá ho tam môže, ale vôbec nemusí doviesť.
Záleží to od každého jednotlivca zvlášť, aj od jeho schopnosti absolútnej sebareflexie... či vôbec, a ako, respektíve v akom stave tam docestuje...

Ďakujem všetkým prispievateľom tejto témy som úprimne rád, že mnohých ani tá karma neodradila.
...pre koho ako ...každý má toho svojho ....

Niekto aj do Mekky zájde ....
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Dostatok pohybu, pestra strava (obcas aj klobaska, slanina ), vela tekutin (caje), pozitivne myslenie.

Obcas aj dvojka vinka
0 0
kačer kačer

kačer je offline (nepripojený) kačer

Ano, moja svokra to robieva, dala aj nám, pomáha na rezné rany, vyrážky, popáleniny - tinktúra z ľalie
1 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Nevravím, že každému to rovnako by bolo, ale kedysi sa mame nezhojili za 2-3 roky vredy na predkolení (zavreli otvorili zavreli).
Tak si do bravčovej masti natrhala kvetov a zavreli sa natrvalo.
aké to boli kvety ? svokra má túto chorobu a už sa liečila rôznymi masťamia a vodičkami na lekársky predpis, ale choroba sa vždy vráti ,
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

hanelie Pozri príspevok
aké to boli kvety ? svokra má túto chorobu a už sa liečila rôznymi masťamia a vodičkami na lekársky predpis, ale choroba sa vždy vráti ,
Predpokladám, že nechtík lekársky. Ten sa robí v bravčovej masti.
1 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Na krvácajúce ďasná a afty v ústach:
do 2 dcl alpy dať asi 20-30 klinčekov a nechať vylúhovať. Ja tie klinčeky tam nechám dokedy neminiem tinktúru. Po umytí zubov naliať na kefku a ešte raz vyčistiť zuby.
1 0
bibus bibus

bibus je offline (nepripojený) bibus

Príprava:
350g očisteného cesnaku rozotrieme dreveným tĺčikom v keramickej alebo sklenenej nádobe. Cesnak nesmie prísť do styku s kovom ani pri čistení, ani pri miešaní! Po dokonalom rozotretí ho zalejeme 200ml 96%-ného liehu. Nádobu tesne uzatvoríme a uložíme do tmavej a chladnej miestnosti na 14 dní. Potom obsah precedíme cez ľanové plátno (alebo viac vrstiev gázy. Necháme 3 dni stáť a začneme užívať.
Dávkovanie:
Z cesnakového roztoku nakvapkáme vždy 10 minút pred jedlom do 50ml tvranlivého mlieka uvedený počet kvapiek:
raňajky
obed
večera
1. deň
1 kvapka
2 kvapky
3 kvapky
2. deň
4 kvapky
5 kvapiek
6 kvapiek
3. deň
7 kvapiek
8 kvapiek
9 kvapiek
4. deň
10 kvapiek
11 kvapiek
12 kvapiek
5. deň
13 kvapiek
14 kvapiek
15 kvapiek
6. deň
15 kvapiek
14 kvapiek
13 kvapiek
7. deň
12 kvapiek
11 kvapiek
10 kvapiek
8. deň
9 kvapiek
8 kvapiek
7 kvapiek
9. deň
6 kvapiek
5 kvapiek
4 kvapky
10. deň
3 kvapky
2 kvapky
1 kvapka
11. deň
15 kvapiek
15 kvapiek
15 kvapiek
12. deň
25 kvapiek
25 kvapiek
25 kvapiek

















Pokračujeme po 25 kvapkách pred raňajkami, obedom a večerou až do úplného minutia roztoku.
Účinky:
Organizmus sa prečistí od prebytočného tuku a vápenatých usadenín, zlepší sa látková výmena, upraví krvný tlak v cievach, ich steny sa stanú elastickejšími. Tento liek však podporuje liečenie aj týchto chorôb: hypertenzia, infarkt, stenokardia, skleróza. Z organizmu zmiznú zápaly, opuchy, bolesti a šumenie v hlave, hučanie v ušiach, zlepšuje zrak, omladzuje sa organizmus. Tiež sa mu pripisujú protirakovinové a preventívne účinky.

Upozornenie:
Liečebná procedúra sa môže opakovať až po piatich rokoch !!!

0 0
plada plada

plada je offline (nepripojený) plada

Jedna priateľka toto isté užívala pred tridsiatimi rokmi na vysoký krvný tlak, účinky nejako nevidela, nakoniec zomrela na rakovinu. Tlak mala stále vysoký, bez liekov sa nezaobišla.
Plada
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

sory,ale tie prispevky o karme,hoci su zaujimave,su nepravdepodobne.
ja som veriaca.neverim na reinkarnaciu.ziadny minuly,ziadny buduci zivot.Boh nam dava len jeden zivot.ako s nim nalozime,je len na nas.druhej sance niet.a to ze si deti vyberaju komu sa narodia,je podla mna uplna hlupost.
len tam hore niekto,pre nas veriacich Boh,rozhoduje o tom,ci budeme rodicmi,kedy a akych deti.
suhlasim s metodami napr.Dr.jonasa ,moze rozhodovat konstelacia hviezd pri narodeni.......moze to fungovat.ale je to dane z Hora.skratka je o tom rozhodnute-aky charakter budeme mat,ako budeme vyzerat......mame vsak svoju volu a podvedomie,ktorou mozeme mnohe ovplyvnit.zivot nam ponuka vzdy slobodnu volbu.o tom ako sa zachovame,nie je rozhodnute.

a k teme.ja suhlasim s medom,morskou solou,okrem toho pridavam veci,ktore doma jednoducho nesmu chybat:

neviem si predstavit zivot bez citronov-su lepsim rannym zivotabudicom ako kava,pomahaju pri nachladnuti,pri domacej skraslovacej kozmetike,hoja rezne rany ,doplnaju deficit vitaminu C-ked sa mi okolo nechtov objavia tzv.zadery,je to signal pre citronovu kuru..
dalej cesnak-prirodne antibiotikm na pouzitie vnutorne i vonkajsie,rovnako aj cibula.
olivovy olej je vybornym pozieracom zleho cholesterolu,v mojej kuchyni je pritomny denne.rovnako dobry je tekvicovy a lanovy olej pre ludi s vysokym krvnym tlakom.samozrejme,vsetky musia byt panenske.

biely jogurt-obycajny,ziadny nizkotucny.upokoji podrazdeny zaludok aj slnkom spalenu pokozku.s medom chuti vyborne .zabal na vlasy-1PL olivoveho oleja,2PL bieleho jogurtu,1 KL medu,2PL citron.stavy,1 zltok-vymiesat na hladko,naniest na vlasy,navliect igelitovu ciapkua a zabalit do nahriateho uteraka.nechat posobit aspon pol hodinu,mozeme i hodinu,potom vlasy bezne umyt.

bylinky,ktore mam vzdy po ruke:
levandula,medovka-odvar na dobry spanok;
salvia proti poteniu;
kamilky-vsestranne upokojujuce liecivo.
materina duska,tymian,majoran,sipky-pri nachladnuti/caj/;
bazovy a lipovy kvet pri horuckach/caj/.
rasca,yzop lekarsky-na podrazdeny zaludok/caj-je horky!/

Alpa-ked detom idu zubky a placu,dobre je potierat dasienka Alpou.ucinok zaruceny.
ked mam daku vyrazku,potieram Alpou,tiez ked sa vyhodi pri ustach horucka.
pri bolestiach hlavy ,napr.i pri horucke masirovat celo a spanky Alpou,pri horucke natierat i lytka.
pri podrazdenom zaludku na lyzicku trosku cukru,alebo 1 kocka a pokvapkat Alpou-zjest.pomoze to.

suchare alebo suche zemle-ak niekto ma podrazdeny zaludok tak ze zvracia
datle,figy alebo lanove semena- pri zapche zjest trochu
slane tycinky-pri hnackach/sol zabrani dehydratacii/

ocot-na modriny a opuchliny/obklad/
0 0
húžva húžva

húžva je offline (nepripojený) húžva

Vrelá vďaka osky za Váš príspevok.

Prepáčte, ale nedá mi to, a skutočne nechcem vyrývať a ani Vás presviedčať, iba ak povzbudiť Vaše uvažovanie.

Ak veríte v Boha, tak prirodzene veríte aj v dokonalú Božiu spravodlivosť.

A teraz uvažujme:

(?) akáže by to bola dokonalá Božia(!), spravodlivosť, ak berieme do úvahy iba jediný ľudský život,
keď si predstavíme všetkých narodených mrzákov, respektíve handycapovaných ľudí a zároveň ich šance na uplatnenie slobodnej vôle vo svojom živote!?
Takto si nedokážem predstaviť dokonalú Spravodlivosť ani so všetkými zatajenými zmyslami.

Pracoval som cca 2 roky v ústave pre mentálne postihnutých a verte mi mal som tam dosť času o všetkom popremýšľať.

Aj vtedy som bol "svojim spôsobom" veriaci, ale pochybnosť o spravodlivosti Božej moju vieru nahlodávala každý deň pri pohľade na v ústave najviac trpiace "ležiace" deti, ktorým zaživa odhnívalo mäso, pretože boli tak postihnuté, že sa nemohli pohybovať.

Odkedy som sa dozvedel o reinkarnácii tieto pochybnosti sa stratili a moja viera sa stala mohutnejšou, pretože v reinkárnácii, kto ju správne pochopí sa nedá neuzrieť Dokonalosť Božieho stvorenia...

Som úprimne vďačný všetkým tým, ktorý sa nebáli písať o reinkarnácii a všetkým ktorý ma na tieto myšlienky priviedli.
Ale musím zároveň podotknúť, že sa dištancujem od reinkarnácie, ktorá pripúšťa prevteľovanie do zvierat, alebo nebodaj rastlín...

Dôkazov na reinkarnáciu je veľa, dokonca aj v Biblii sa zachovali min. dva. Stačí len hľadať. Kto hľadá, ten nájde.
Kto hľadá pravdu, aj ten ju nájde.

Ešte raz vďaka za príspevky, aj som ich chcel oceniť, ale nezobralo mi to ... neodborná téma.
0 0
kattyb kattyb

kattyb je offline (nepripojený) kattyb

no,usmevne to je,ale....
mozno si ntreba uvedomit preco sa ta noha zlomila...
nie nadarmo sa hovori ze vsetko zle je na nieco dobre..
a mam to aj z vlstnej skusenosti...:-)

a doma mame velmi dobre skusenosti s domacou nechtikovou mastou...
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Uvedomujem si, ze som trochu, ale neda mi to . Vcera kolegynu bolelo velmi ucho a druha spolupracovnicka jej poradila stary a aj mne znamy recept, aby si do ucha dala cesnak, ked si ho uz chcela vybrat, tak sme ju presviedcali, ze len nech si ho tam necha. Kedze do rana ju ucho bolelo, navstivila usneho doktora a ten jej po vysetreni vravi, co ste si preboha davali do ucha, mate ho mimoriadne podrazdene, no a ona mu popravde vravi, ze cesnak. Tak a kto vam to poradil?!, ak to bol chlap, tak ho kopnite do g...i a ak zena, tak do r..i. Tak dopadla nasa alternativna medicina.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
húžva Pozri príspevok
Vrelá vďaka osky za Váš príspevok.

Prepáčte, ale nedá mi to, a skutočne nechcem vyrývať a ani Vás presviedčať, iba ak povzbudiť Vaše uvažovanie.

Ak veríte v Boha, tak prirodzene veríte aj v dokonalú Božiu spravodlivosť.

A teraz uvažujme:

(?) akáže by to bola dokonalá Božia(!), spravodlivosť, ak berieme do úvahy iba jediný ľudský život,
keď si predstavíme všetkých narodených mrzákov, respektíve handycapovaných ľudí a zároveň ich šance na uplatnenie slobodnej vôle vo svojom živote!?
Takto si nedokážem predstaviť dokonalú Spravodlivosť ani so všetkými zatajenými zmyslami.

Pracoval som cca 2 roky v ústave pre mentálne postihnutých a verte mi mal som tam dosť času o všetkom popremýšľať.

Aj vtedy som bol "svojim spôsobom" veriaci, ale pochybnosť o spravodlivosti Božej moju vieru nahlodávala každý deň pri pohľade na v ústave najviac trpiace "ležiace" deti, ktorým zaživa odhnívalo mäso, pretože boli tak postihnuté, že sa nemohli pohybovať.
Odkedy som sa dozvedel o reinkarnácii tieto pochybnosti sa stratili a moja viera sa stala mohutnejšou, pretože v reinkárnácii, kto ju správne pochopí sa nedá neuzrieť Dokonalosť Božieho stvorenia...
Som úprimne vďačný všetkým tým, ktorý sa nebáli písať o reinkarnácii a všetkým ktorý ma na tieto myšlienky priviedli.
Ale musím zároveň podotknúť, že sa dištancujem od reinkarnácie, ktorá pripúšťa prevteľovanie do zvierat, alebo nebodaj rastlín...

Dôkazov na reinkarnáciu je veľa, dokonca aj v Biblii sa zachovali min. dva. Stačí len hľadať. Kto hľadá, ten nájde.
Kto hľadá pravdu, aj ten ju nájde.

Ešte raz vďaka za príspevky, aj som ich chcel oceniť, ale nezobralo mi to ... neodborná téma.
Amen ....

http://www.duchovnapremena.sk/biblia/b10.php
0 0
Tara1 Tara1

Tara1 je offline (nepripojený) Tara1

Pamätám si z mojej mladosti, a vtedy mi to bolo veľmi smiešne, že moja mama skoro všetko liečila Lipovitanom. Bol to jej liek, ktorý jej pomáhal a ordinovala ho aj ockovi, či už pri chrípke, nachladnutí, bolestiach, akonáhle mal niekto nejaký problém, už ponúkala svoj všeliek a najneuveriteľnejšie je, že on vždy pomohol..a dnes je to presne tak so mnou..môj všeliek je propolis rozpustený v liehu..a tiež ho používam na všeličo a takisto ho ponúkam ako pomoc iným..a tiež veľmi pomáha..
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

húžva: budem offtopic, ale pokial viem, tak Biblia zrovna otvorene k reinkarnacii nehlasi ako ine nabozenstva. Ak to treba hladat medzi riadkami, tak sa to tam da najst ako aj milion inych veci.

Osobne som zaryty a presvedceny ateista, z omse v kostole sa mi jezia chlpy, ale myslienka reinkarnacie mi je celkom mila Aj ked to bude asi zbytocne, ked si clovek neuvedomuje svoje minule existencie, nevie sa z nich poucit ani nijako inak zurocit
0 0
Denisa Denisa

Denisa je offline (nepripojený) Denisa

optimista
TomasHC Pozri príspevok
Aj ked to bude asi zbytocne, ked si clovek neuvedomuje svoje minule existencie, nevie sa z nich poucit ani nijako inak zurocit
Dá sa to napríklad regresnou terapiou - mám to odskúšané, overené
Už kedysi dávno, tisíce rokov dozadu, hlavne východné kultúry, využívali rôzne takéto metódy na rozvoj a poznanie seba, a pochopenie všetkého na čo hľadali odpoveď.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Kto hľadá pravdu, aj ten ju nájde.
ale každý tú svoju - podľa svojho presvedčenia a viery

písať /hovoriť /o postihnutí človeka /mentálne, fyzicky ai./ako o akejsi forme spravodlivosti z minulých životov je prinajmenšom ,
neviem si predstaviť rodiča, ktorý sa na svoje ťažko postihnuté dieťa pozerá ako na bohom spravodlivo potrestaného za svoje skutky v predchádzajúcom živote

niečo podobné sa deje aj v kolektívnych predsudkoch a poverách - / v súvislosti s reinkarnáciami a minulými životmi / - jednoducho človek potrebuje mať akú takú istotu v odpovediach na otázky, ktoré sa nedajú celkom klasicky rozumovo vysvetliť
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

Zaujimave, ako sa tema zazracny liek, rychlo zvrtne az k samotnemu zakladu vesmiru - k Bohu. Nieco na tom bude. Cim hlbsie patrame, tym skor najdeme korene. A prave tam hlboko lezi najvacsi zazracny liek, liek na vsetko. Poznanie, viera a laska. To su korene.
Co je to vlastne zazrak? To je nasa nevedomost. Keby sme mali poznanie vsetkeho, tak ako Stvoritel nasho vesmiru, ziaden zazrak by nemohol existovat. Ked ale nemame poznanie, a nieco nas milo prekvapi, tym, ze to funguje, volame to zazrak. Zazrak je teda mozny len vdaka nasej nevedomosti. Pritom ale, zazrak je nieco, co je aj tak v sulade s prirodnymi zakonmi. Teda, na jednej strane stoji nevedomost, kde su zazraky mozne, na druhej strane stoji absolutne poznanie, kde zazraky mozne niesu. Medzitym su prirodne zakony, ktore platia vzdy. Ked chceme zazraky, mozeme ist na to dvoma cestami. Prva, je cesta nevedomosti. Ostaneme nevedomi a cakame, az budeme mat take stastie, az sa nejaky zazrak stane. Druha cesta, je cesta poznania. Ucime sa porozumiet prirodnym zakonom, a zistime, ze tie zazraky vlastne zazrakmi neboli, ale samotnymi prirodnymi zakonmi, ktore sme dovtedy nepoznali. Cim vacsie poznanie mame, tym viac zazrakom rozumieme, ale uz ich nevolame zazrakmi. Volame ich poznanim. Na druhej ceste, ceste poznania, teda ziadne zazraky neexistuju. Ked neexistuju ziadne zazraky, nemoze existovat ani nahoda, a teda nemoze existovat ani stastie, ani smola. Nahoda neexistuje. Vsetko je pricina-dosledok, to hovori poznanie prirodnych zakonov. Ked sa teda narodi niekto ako mentalne postihnuty, ci inak poznaceny, nemoze to byt nahoda. Pretoze ja som si vybral cestu poznania, viem, ze zazraky neexistuju, a ani nahody. Ten clovek si to zasluzi. Hladam chybajucu skladacku, ktora mi tam chyba. Najdem dusu, Boha a spravodlivost. Uverim na reinkarnaciu. Nedavam jej ziadnu formu, rovnako ako ani Bohovi. Nenecham sa zviest z cesty 100x prepisanymi a nedoveryhodnymi nabozenskymi textami v rukach cirkvi. Vybral som si cestu poznania, a vsetko poznanie lezi v mojom ludskom byti. Dostal som dar rozmyslat, aby som sa pytal na Boha, nie aby som sa snazil nanho zabudnut.
Moj zazracny liek je moje poznanie. Ale zazracny je len pre tych, co si nevybrali cestu poznania...
2 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
lofr vitaj na fóre -
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať