Zavrieť

Porady

Kvalita gastronomických služieb na Slovensku :o(

drak ktorý lieta v oblakoch - ryba ktorá pláva proti prúdu - piraňa jedna !!!:o) ...viac
Rada by som v tejto téme s vami hovorila o kvalite služieb na Slovensku. Najviac ma poburuje hlavne kvalita v oblasti gastronómie, ale i služby všeobecne.
Naozaj nám to nevadí, že si často platíme
za nekvalitnú prácu,
za neochotu,
za neprofesionalitu,
za nemilý prístup,
za špinavú šálku,
za nechutné jedlo, za ...

Všetka česť tým, čo robia svoju prácu dobre a ponúkajú nám dobrú službu
a s úsmevom.
Pochváľte ich nahlas
a kľudne prejavte nahlas aj nespokojnosť.

Nech sa to zlepší.
Usporiadat
whisper whisper

whisper je offline (nepripojený) whisper

Nechutné vývary za veľa peňazí... a môj rok stravovania sa v meste namiesto domácej stravy mu dáva za pravdu...

Inak na sme.sk je o tom celkom dobrý (celkom kritický) článok...

bratislava.sme.sk/c/5147951/pavel-pospisil-bratislavske-restauracie-katastrofa-a-zlodejina.html
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
JarkaL Pozri príspevok
Raz mi priniesol čašník džús a pohár bol od rúžu. Samozrejme mi to vymenil, ale kamarát, čo s nami sedel, si spomenul, že sa mu stalo to isté a keď upozornil čašníka na ten špinavý fliačik od rúžu, čašník chytil okraj pohára medzi dva prsty a na mieste to zotrel!!!
No netes sa, pokial ho odniesol, tak ti to jednoducho prelial do cistejsieho.
0 0
Dobrotka Dobrotka

Dobrotka je offline (nepripojený) Dobrotka

Nemyslím si, že šefkuchár z TV Prima je synonymom "dobrého".....Vulgárny grobian ostane vždy vulgárnym grobianom!...To skor Jamie O. je pre mňa synonymom skutočne dobrého kuchára. Nielen že varí dobre a z čerstvých surovín, ale dokáže zhodnotiť aj svoj úspech v podobe pomoci iným...vďaka nemu odstránili vo V.Británii zo škol humusy v podobe fast foodového jedla. Učí nezamestnaných variť, aby sa postavili na vlastné nohy.

A čo sa týka situácie na Slovensku, vždy je to len a len o ľuďoch-dámy a páni.....nech bude človek variť, šiť, alebo učiť deti. Jeden,dvaja budú skvelí, traja priemer a zbytok nebude stáť za reč.
To máte ako s čínskymi obchodmi. Všetci vedia, že ich oblečenie má ďaleko od kvality,nehovoriac o zdravotnom riziku....ale čínske obchody sú plné ľudí...
Každý má právo výberu a zodpovednosti sám za seba...
0 0
cabada cabada

cabada je offline (nepripojený) cabada

drak ktorý lieta v oblakoch - ryba ktorá pláva proti prúdu - piraňa jedna !!!:o) ...viac
Dobrotka Pozri príspevok
Nemyslím si, že šefkuchár z TV Prima je synonymom "dobrého".....Vulgárny grobian ostane vždy vulgárnym grobianom!...To skor Jamie O. je pre mňa synonymom skutočne dobrého kuchára. Nielen že varí dobre a z čerstvých surovín, ale dokáže zhodnotiť aj svoj úspech v podobe pomoci iným...vďaka nemu odstránili vo V.Británii zo škol humusy v podobe fast foodového jedla. Učí nezamestnaných variť, aby sa postavili na vlastné nohy.

A čo sa týka situácie na Slovensku, vždy je to len a len o ľuďoch-dámy a páni.....nech bude človek variť, šiť, alebo učiť deti. Jeden,dvaja budú skvelí, traja priemer a zbytok nebude stáť za reč.
To máte ako s čínskymi obchodmi. Všetci vedia, že ich oblečenie má ďaleko od kvality,nehovoriac o zdravotnom riziku....ale čínske obchody sú plné ľudí...
Každý má právo výberu a zodpovednosti sám za seba...
Mne sa tá relácia celkom páči, aj keď je pravda, že hlavný predstaviteľ je ostrejší.
Ale oveľa ostrejšie je pre mňa nazretie za dvere kuchýň reštaurácií, poznanie, že sme mnoho krát klamaní a podvádzaní, že máme dať čoilen Euro za podvod a niečo, čo nám môže a častokrát ničí zdravie.
A páči sa mi, že sa o tom začalo hovoriť a niekedy možno ostrejšie...možno, aby sme sa prebrali.
Pracovala som v tejto sfére a mám "zážitky". Bola som tak znechutená, že som z nej na dlhší čas vypadla. A dodnes mám problém sa niekde najesť.

To, čo je v telke je vždy nejako vykreslené. Niekto zarába na tom, že je grobian a niekto, že sa prezentuje ako miláčik. Obom šéfkuchárom držím palce
Máš pravdu pravdúcu - je to o ľuďoch.
0 0
cabada cabada

cabada je offline (nepripojený) cabada

drak ktorý lieta v oblakoch - ryba ktorá pláva proti prúdu - piraňa jedna !!!:o) ...viac
Generalissimus Pozri príspevok
Pár mesiacov naspäť sme boli na čaj do reštaurácie pri topoľčanoch, čašník zakričal od pultu k nášmu stolu: "Ale musíte počkať, vyváram kanvicu"
otočka a preč...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Generalissimus Pozri príspevok
Pár mesiacov naspäť sme boli na čaj do reštaurácie pri topoľčanoch, čašník zakričal od pultu k nášmu stolu: "Ale musíte počkať, vyváram kanvicu"
otočka a preč...
No čo? Prekecol sa...
Vždy lepšie , keď ju občas vyvaria, ako keby Ti na dne šálky plávali usadeniny vodného kameňa
0 0
konti konti

konti je offline (nepripojený) konti

andreaS Pozri príspevok

predminuly vikend sme isli do nitry a tesili sa na jednu restiku cestou v lefantovciach... cuduj sa svete nebolo plno, ale za chvilocku sa to naplnilo...
Súhlasím, Lefantovce jednoducho SUPER, odporúčam každému už dlhšiu dobu. Síce ceny minulý rok tiež dvihli pri prechode na euro /niektoré položky hádam aj o 30%/ ale chodíme tam aj naďalej...
Ja osobne tam registrujem len 2 problémy - že je tam často plno, a smrad zo žumpy ktorá je pravdepodobne priamo pod vonkajšou terasou (alebo v tesnej blízkosti)
0 0
kačkapoliačka kačkapoliačka

kačkapoliačka je offline (nepripojený) kačkapoliačka

mne veľmi chutila pizza na dovolenke v SNV - "garáž" a príjemné prostredie, bolo to na námestí, a neďaleko bola pekná a chutná "cukráreň" v takom zvláštnom štýle
tak asi toľko
pa
0 0
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

cabada Pozri príspevok
A to už sú všetky prevádzky gastronomických služieb, s ktorými ste nespokojní ?
Asi ich je oveľa viac...napíšte

A tiež by určite bolo fajn spomenúť tie, ktoré je potrebné pochváliť, lebo "svietia" svojimi prístupom. Dajte...

Ja za moju rodinu spomeniem salaš pri oravskej priehrade. Milí ľudia, dobré jedlo, určite sa tam niekedy vrátime. A tá radosť majiteľa, keď som mu po návrate domov poslala pochvalu e-mailom. Tešil sa, myslím, že úprimne, tak ľudsky.
Nech žijú "ľudské podniky"
Reštaurácii, kam už moja noha nevkročí je veru dosť, ale vzhľadom na to, že skutočne do počtu prevláda viac tých zlých ako dobrých, tak dajme odporúčania na tie, ktoré chválime.... a nech sa tie ostatné poučia
Poprad - jednoznačne rodinná reštaurácia UTÓPIA. Je zastrčená medzi panelákmi, ale výborná obsluha, jedlo, miesto pre detí.... Bola som tam x-krát a zase pôjdem
Stará Ľubovňa- Reštaurácia u grófky Isabelly
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Bohužiaľ tie lepšie sú aj drahšie, ale tak:

Marlon pub, BA - robia tam najlepšie steaky za celkom dobré ceny

Bieta, Šahy - asi najznámejšia reštika v našom okolí. Za full menu so všetkým zalatíme často pod 10 eur.

Pizza grande, BA - donášková služba. Dobré ceny, sú rýchlí a pizza je dobrá

A nesmiem vynechať palacinkáreň v Poluse, ale musí tam byt ten tučnejší pán a keď sa mu prihovorím maďarsky, tak mi naloží 2x tak vela

Rozpisovat sa o zlych zazitkoch z reštík tu nebudem, to by asi ani nemalo zmysel... Hlavne podporte tie, ktoré za niečo stoja
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

My radi chodíme do motorestu Nezábudka v Orovnici, ktorý je po vybudovaní rýchlostnej komunikácie mimo hlavného ťahu z Banskej Bystrice. Ale keď ideme z Banskej Bystrice, tak sa vždy tam zastavíme, aj keď musíme odchádzať z hlavnej cesty. Zatiaľ sme boli vždy spokojní.
0 0
vmsux vmsux

vmsux je offline (nepripojený) vmsux

Ahojte.
Ked sme uz pri tej kvalite, mne sa v Bratislave celkom paci RIO v pesej zone (je to sice drahsie), slovak pub, zeleny vodnik na zlatych (velke porcie :-). Co by ste doporucili v BA, v centre?
A dalsia otazka, kde v BA sa da kupit kvalitna zelenina o ovocie, v ktorom obchode? Lebo z hypermarketov so dooost sklamany.
Inac, pred Tescom v meste zacali predavat cerstve ovcie syry a nepasterizovanu bryndzu, celkom odporucam.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
vmsux Pozri príspevok
Ahojte.
Ked sme uz pri tej kvalite, mne sa v Bratislave celkom paci RIO v pesej zone (je to sice drahsie), slovak pub, zeleny vodnik na zlatych (velke porcie :-). Co by ste doporucili v BA, v centre?
A dalsia otazka, kde v BA sa da kupit kvalitna zelenina o ovocie, v ktorom obchode? Lebo z hypermarketov so dooost sklamany.
Inac, pred Tescom v meste zacali predavat cerstve ovcie syry a nepasterizovanu bryndzu, celkom odporucam.
Možno čínske bistro na vysokej v centre. Aj ten slovak pub je dobrý. V lete chodievame do hyde parku, kde sa dá vonku posedieť. to je na obchodnej v pasáži. Teraz im to ale moc nejde a už som tam dlho nebol, tak neviem ako varia momentalne, ale v lete to bolo dobré. A čítam veľa chvály na steak house v centre mesta up side down, ale ešte som tam nebol.
0 0
cabada cabada

cabada je offline (nepripojený) cabada

drak ktorý lieta v oblakoch - ryba ktorá pláva proti prúdu - piraňa jedna !!!:o) ...viac
Tak téma nám trochu zaspala, bodaj by to znamenalo, že úroveň služieb je lepšia... Neverííím....
Ja by som dobrú skúsenosť, za moju 34ročnú existenciu, napočítala možno na prstoch jednej ruky...Takže nepíšem, lebo by to iba sťažovanie bolo, tak píšte vy.....
0 0
betak betak

betak je offline (nepripojený) betak

Ak máte dobré skúsenosti s kvalitou ponúkanej stravy v tej ktorej reštaurácii podelte sa prosím resp. zverejnite aj opačné skúsenosti a nedoporučenia.
Včera som bol s rodinou v penzióne Pod hradom v Podhradí okr. Topoľčany a jednoznačne nejedzte.
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

v Podhradí som ešte nebola, ale keď nechutí...a čo ste si dali??
3 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ja som sa zatiaľ stále najlepšie najedol U zlatého vodníka na Zlatych Pieskoch v Blave, varia tam neskutočne dobre a porcie sú obrovské.
0 0
horka horka

horka je offline (nepripojený) horka

Ja rada chodim do Zvolena do Akademiku je to reštaurácia, kde sa cvičia študenti hotelovej školy ale na úrovni. V živote by som to nepovedala na "študentskú" reštauráciu. Jedlá sú chutné, ja ako vegetarián si nemám poblém vybrat jedlo, pekne naservírované, zaujímavé chute.... odporúčam
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

no ja teda asi budem najprv na opacnej strane-ked prideme na Slovensko,vzdy si skocime obdalec do nejakej restauracie a neboli sme este sklamani. jedlo chutilo skvelo.aj naservirovane pekne....no a cena,viac nez prijatelna.neviem kam chodite vy vsetci,co sa stazujete.
samozrejme,presne ako pisala Rozalka,v Rakusku je draho,ale dostanete kvalitu aj kvantitu.pokial na Slovensku ked si date napr. rezen,donesu vam jeden,v rakusku vzdy 2 a teda dost velke.casto sa to neda zjest a davame si to zabalit.
je vsak pravda,ze si nedavam jedla typu pica,pasta,lasagne.........talianska kuchyna by sa hrooooozne chcela na Slovensku ponukat,ale nevieme to,to musim uznat.neviem ako je to s inymi,ale mali by sme sa drzat nasich klasickych jedal,co vieme navarit.

ale mam aj otrasne zazitky,zo studentskych cias:
pamätam sa ako som raz docestovala z talianska a dosla som na bratislavsku stanicu.hrozne mi chutila pica tak som si ju v stanicnej restauracii dala.
pica margherita-bol hruby cca 5 cm kysnuty kolac,letmo posypany dakym syrom a oblozeny celymi mesiacikmi paradajok,omacka nebola paradajkova,ale chutila po gulasi alebo niecom takom.....skoro ako tescove paprikove chipsy-brrrrr......myslela som ze sa mi to sniva.spytala som sa casnicky,ci uz dakedy bola v taliansku a videla naozajstnu picu.....ona povedala-tu nie sme v taliansku.........no ,ved prave.vyreklamovali to,ale za peniaze ktore mali vratit sa mi snazili nanutit nieco ine.nedala som sa,na stanici v Blave by som si uz nedala ani obycajnu vodu.....
ja osobne mavam problem na Slovensku len s jedinou vecou:kedze nemam rada salaty a oblohy z verejnych jedalni,pytam si vzdy jedlo-bez oblohy-ale vzdy mi to tam chcu silou mocou davat,v lepsom pripade tam polozia par kuskov na ozdobu......mne to hrozne vadi,lebo ja vela veci nemusim,a ked to je pri tom jedle,odpadne mi to od chuti.pre mna je to ako ked by pri mne pri jedle dakto fajcil a pritom ja som nefajciarka.ale to nikto nechape,ze ked mi uz stava s nakladanej kapusty podtecie po ryzu,tak ju proste citim a pritom ju neznasam!!!!!!raz ,ako studentka som si dala opekane zemiaky a dali mi k tomu automaticky tu kapustu.reklamovala som to.priniesli mi nove-som si myslela.ked som sa prejedla blizsiek druhej strane taniera,videla som ze tam tie zemiaky v comsi plavaju-predstavte si,oni tu kapustu len vzali prec a zemiaky mi doniesli naspät.a na tom istom kapustovom tanieri.brrrrrr.

ale aj tak si myslim,ze to nie je vsad etake hrozne-mysklim ze to ide uz aj na slovensku k lepsiemu.zale zi to od ludi ktori to prevadzkuju.ja radsej chodim tam,kde to poznam a nove skusam len zriedkavo.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať