Zavrieť

Porady

elektronické mýto - účtovanie

Ako sa bude účtovať tento nový výmysel?? Konateľ to bol vybaviť a doniesol mi 3 doklady:
Poplatok za službu - 1,- €
Predplatenie mýta pre rok 2010 - 200,- €
Potvrdenie o prijatí depozitu - 50,- €

tých 200 + 1 € by som asi zaúčtovala na 381 - náklady budúcich období a budúci rok preúčtujem na 538.

ale čo s tými 50,- € ?? to fakt netuším... je to zhodnotenie vozidla, alebo drobný majetok, alebo len nejaká záloha???

Ak ste to už niekto riešil, poraďte, prosím.
Usporiadat
Alexandra777 Alexandra777

Alexandra777 je offline (nepripojený) Alexandra777

Pokiaľ by sme chceli preddavkové platby účtovať v priebehu roka po správnosti, tak ako sa poskytnuté preddavky účtujú, malo by to byť 314/211, 343/314 - odúčtovanie DPH. Ako často by sme potom mali preúčtovať spotrebované mýto do nákladov? Každý deň alebo stačí raz mesačne? Je to niekde legislatívne upravené?
0 0
ingrid.stelarova ingrid.stelarova

ingrid.stelarova je offline (nepripojený) ingrid.stelarova

Dobrý večer dámy a páni
Mám jednu otázočku k účtovaniu mýta v JU. Ja som potvrdenia o prijatí platby, faktúry, platené kartou dávala celý rok 2010 do faktúr a likvidáciu som robila interným dokladom, predkontácia réžijný výdaj/peniaze na ceste. Ale rozmýšľam či by som si to nemohla zjednodušiť a tieto potvrdenia/faktúry zapisovať len do ID
Ďakujem za radu
0 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

Prosím kto má skúsenosti s účtovaní mýta "Slovinsko" v JÚ. Vodiči kamiónov nám nosia doklady o dobití mýta na kartu a potom aj lístočky kde sa odrátava mýto podľa trás. Otázka:
1. Dobitie mýta je VNZD
2. Úbytok mýta (lístočky) VOZD - PR.
Na konci roka spočítam nespotrebované mýto do zásob, alebo zaúčtujem k 31.12.2011 ID mínus VOZD - PR (zostatok mýta).
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Prosím Vás ako zaúčtovať v JÚ vrátenie depozitu, pri vrátení palubnej jednotky a vrátenie necyčerpanej časti mýta.
Vrátenie depozitu -účtovať to ako výdavok s mínusovou hodnotou a vrátenie nespotrebovaného mýta ( je to dobropis ) -ako opravu základu dane, tiež výdavok s mínusovou hodnotou?

ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať