Zavrieť

Porady

mliekomat

Ahojte poraďáci !!!

Chcel by som počuť Vaše reakcie, názory nato,že chcel by som kúpiť a prevádzkovať automat na mlieko. Mám dohodnutú kúpu automatu od výrobcu a taktiež mlieko od prvovýrobcu mlieka. Dokonca mám aj priestor, predajňu kde by som ten automat mohol umiestniť. Myslíte si, že je to dobrý nápad??? Máte jejaké skúsenosti s automatmi??? Aké sú okolo toho ešte náklady zo zisku??? Ďakujem veľmi pekne za Vaše odpovede.

Tomáš.
Usporiadat
Generalissimus Generalissimus

Generalissimus je offline (nepripojený) Generalissimus

Ja myslím, že veľmi dobrý nápad

raz to niekde dávali, že v rakúsku nakupuje z mliekomatov až 30% spotrebiteľov mlieka, či to je pravda neviem, ale ja by som si určite kúpil

dodatok: a inak všimli ste si, že dnešné mlieko z krabice vydrží v chladničke otvorené aj dva týždne? Ani nechcem vedieť čo tam je okrem tej vody...
Naposledy upravil Generalissimus : 22.12.09 at 12:19 Dôvod: dodatok
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Tomiku: hlavne si davaj pozor na skepsu ludi. Automaty su totiz povazovane za dost podradne, obzvlast kavove a cajove. Skratka niekedy mas pocit, ze tam davaju riadne svinstvo, necistia hadice, rurky atd.. Staci jednoducha nalepka na automate (najlepsie cez cely automat), ktora by tuto skepsu odburala. Aj to by mohlo trosku pomoct..
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Sú na to dotácie, prípadne si to vyzisti. Ak si z okolia BA, možno by som vedel dohodnúť dodávateľa mlieka.
Náklady sú z dopĺňaním a s tým, že predávaš nebalené potraviny.
Držím palce.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Máme v NR taký mliekomat, mlieko si "čapuje" stále veľa ľudí.
Bližšie tu: http://www.patriot.sk/2009/11/prvy-a...lieka-v-nitre/
0 0
cabada cabada

cabada je offline (nepripojený) cabada

drak ktorý lieta v oblakoch - ryba ktorá pláva proti prúdu - piraňa jedna !!!:o) ...viac
rickman Pozri príspevok
Tomiku: hlavne si davaj pozor na skepsu ludi. Automaty su totiz povazovane za dost podradne, obzvlast kavove a cajove. Skratka niekedy mas pocit, ze tam davaju riadne svinstvo, necistia hadice, rurky atd.. Staci jednoducha nalepka na automate (najlepsie cez cely automat), ktora by tuto skepsu odburala. Aj to by mohlo trosku pomoct..
Väčšie "svinstvo" ako mlieko v supermarkete to nebude.

V Bánovciach je taký mliekomat, mlieko z neho som už kúpila a kúpila by som častejšie, ak by boli Bánovce bližšie. Bolo dobré a chutilo aj deťom.
Len si udržať kvalitu.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Aj v PD už máme mliekomat - neďaleko železničnej stanice
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
cabada Pozri príspevok
Väčšie "svinstvo" ako mlieko v supermarkete to nebude.

.....
Nielen to, TOTO mlieko konečne "sadne".
0 0
george303 george303

george303 je offline (nepripojený) george303

urcite je to dobry biznis ked si zoberes za nakupna cena mlieka je cca 20centov a v automate ho budes predavat za 50c jeden znamy stym tiez chcel zacat podnikat len potom zistil ze buducnost tych automatov nieje ista kedze dost kazia obchod velkym spolocnostiam s mliekom a vraj je dost mozne ze si najdu nejaku vyhovorku ze to nieje hygienicke alebo co a zakazu to..
0 0
spilo spilo

spilo je offline (nepripojený) spilo

takýto automat máme u nás v BB a stale je tam rada osobne som ho nebol nikdy kupovat lebo sa mi nechce stat v tej rade ak si z väčšieho mesta nemusis sa bat staci dobre miesto niekde v strede sidliska kde byva viac starsich ludi a bude sa urcite predavat, automat co je u nas tak stoji cca 10centov litrova flasa a 40 centov liter mlieka. alebo dat 40centov dietatu džban do ruky a postavyt ho do rady ako niekedy
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Rozalka Pozri príspevok
Nielen to, TOTO mlieko konečne "sadne".
To fakt je také kvalitné ?
Musím sa tam mrknúť a načapovať.
0 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Držím ti palce,aby ti to vyšlo. Pracujem na PD ako zootechnička, a z vlastnej skúsenosti viem, že surové kravské mlieko je kvalitné a chutné. Škoda, že vedenie nášho PD sa zriadeniu automatu na mlieko bráni. Daj potom vedieť, ako ti to ide.
0 0
Miwoslav Miwoslav

Miwoslav je offline (nepripojený) Miwoslav

Ja som si vyskúšal mlieko z automatu a myslel som ze za 50 centov dostanem kvalitne mlieko surové z ktorého si vyrobím aj mliečne výrobky ale bol som sklamaný to iste čo v obchode polotučné.
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

Aj v Topoľčanoch máme mliekomat, ako spotrebiteľka vrelo doporučujem, konečne som objavila mlieko, ktoré sa vyrovná tomu, ktoré som pila ako dieťa.
0 0
wildwind wildwind

wildwind je offline (nepripojený) wildwind

Mna by zaujimalo, ci su druzstva ochotne pre takyto biznis. Neprevadzkuju si to radsej sami?
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Dotáciu na automat dostane iba chovateľ kráv. Iní si ho môže kúpiť okolo 30 000 €. Vraj aj kontrola mlieka a nejaký certifikát o kvalite mlieka sú pre chovateľa poriadnou položkou.
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Cecilia Pozri príspevok
Dotáciu na automat dostane iba chovateľ kráv. Iní si ho môže kúpiť okolo 30 000 €. Vraj aj kontrola mlieka a nejaký certifikát o kvalite mlieka sú pre chovateľa poriadnou položkou.
Žijeme v oriente, pravidlá sú na to, aby sa obchádzali, treba sa dohodnúť s niekým, kto na dotáciu má nárok ale mliekomat prevádzkovať nechce.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

wildwind Pozri príspevok
Mna by zaujimalo, ci su druzstva ochotne pre takyto biznis. Neprevadzkuju si to radsej sami?
V Diviakoch nad Nitricou si družstvo predáva mlieko samé, tri krát do týždňa. Kamrátka hovorila, že je veľmi kvalitné. Stále sa mieša a každému sa tak dostane aj smotana. Chodia tam nakupovať s bandaskami. Dobré mlieko sa dobre predáva, keby začali šmejdiť, tak stratia zákazníkov. To isté platí aj o automatoch na mlieko. Keď bude kvalitné, bude sa predávať, keď nie, nebude sa predávať. Trh to vyrieši.
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
V Moste pri BA je to to isté. Kvalita tiež super.
0 0
pablito123 pablito123

pablito123 je offline (nepripojený) pablito123

Ahoj Tomas, mam podobny zaujem ako Ty prevadzkovat automat na mlieko, taktiez som oslovil prvovyrobcu mlieka, ako aj distributora automatov, chcel by som bližšie s Tebou prekonzultovat tuto problematiku.
S pozdravom Pablo
0 0
warrior warrior

warrior je offline (nepripojený) warrior

ja by som šiel do toho tiež , v momente, kapital mam
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať