Zavrieť

Porady

Ocistenie zehlicky

Ako spolahlivo ocistit zehlicku
a) od vodneho kamena z vnutra
b) od pripalenin zvonku
?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JaDo je offline (nepripojený) JaDo

    JaDo
    My predávame "BÜGELEISENREINIGER" (IRON CLEANER) od firmy PRYM za cca 2,4€. Je to tyčinka, ktorou sa ponatiera žehliaca plocha žehličky nastavenej na 2 bodky a potom sa to utrie do handry.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    V žehličke by sa mala používať destilovaná voda. Keď už máš vodný kameň, skús kúpiť
    a) ocot
    b) nejaký "decalco" prostriedok
    Na vonkajšie pripáleniny - nie je to moja skúsenosť, niekde som čítala, že je vhodné prežehliť vstvu soli.

    PS:
    Píšeš knižku pre začínajúce domácnosti?

    alenkam je offline (nepripojený) alenkam

    alenkam
    Sol som skusala uz davnejsie a ani to tym nehlo. Skusim este raz.

    Neposkodi to ten ocot?

    Knizku nepisem, len sa stahujeme z podnajmu do vlastneho a snazim sa urovnat katastrofi na nasich veciach sposobene vsetkymi najomnikmi.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    alenkam Pozri príspevok
    Sol som skusala uz davnejsie a ani to tym nehlo. Skusim este raz.

    Neposkodi to ten ocot?

    Knizku nepisem, len sa stahujeme z podnajmu do vlastneho a snazim sa urovnat katastrofi na nasich veciach sposobene vsetkymi najomnikmi.
    Ocot nemusíš, stačí potravinárska kyselina citrónová.

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    alenkam Pozri príspevok
    Ako spolahlivo ocistit zehlicku
    a) od vodneho kamena z vnutra
    b) od pripalenin zvonku
    ?
    Dakujem

    Tak toto viem veľmi dobre, v pondelok som čistila tú svoju - použila som prípravok KRONSTAR - čistič na žehličky presne podľa návodu, ale nie 1x ale viac krát a funguje to, je úplne čistá.
    Tá moja žehlička bola veľmi nešťastne pripečená a odhadujem, že niekoľko krát. Som na dlhodobejšej PN a doteraz žehlila dcéra
    Kúpila som ho na Slovensku ale nepamätám si kde.

    http://www.drogeriemartina.cz/uklid-...::1004815.html

    alenkam je offline (nepripojený) alenkam

    alenkam
    naozaj ocot nie je nebezpecny?
    radyanavody.sk/radyanavody/rady/nakupovanie/ked-kupujeme-zehlicku-%E2%80%93-co-je-dolezite

    alenkam je offline (nepripojený) alenkam

    alenkam
    Ja som to skusila tu zehliacu plochu vycistit octom a tak 30% zislo... mozno po viacerych opakovaniach ...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Za posledných cca 20 rokov mám svoju druhú naparovaciu žehličku.
    Prvú (nerez. povrch )som vymenila iba kvôli tomu, že som chcela modernejšiu, po 13tich rokoch, druhá (teflón.povrch) slúži asi 7 rok.
    Nikdy som nepoužívala destilovanú vodu, vždy iba obyčajnú z vodovodu, ani žiadne čističe, alebo ocot. Zvnútra ju čistím vždy tak, že na začiatku a na konci žehlenia (asi pol nádobky vody) vypustím v "rôznych polohách" paru. Medzitým pretrasiem.
    Pri silnejšom znečistení asi treba opakovať, pokým spolu s parou "vystreľujú" drobnučké čiastočky usadeniny. Pri pravidelnom čistení sa toho veľa nenazbiera.

    A pripáleniny zvonku? Pri novších typoch (teflón ) neviem poradiť, to sa mi zatiaľ nestalo.
    Ale ak je to starší typ (nerezový povrch) a nepomáha nič iné, skús pripáleninu zľahka vyšmirgľovať jemným (bielym) šmirgľom.Pomáha, vyskúšané
    Naposledy upravil arizona : 10.01.10 at 13:47 Dôvod: doplnenie

    Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

    Cecilia
    Súhlasím, kvalitná žehlička /Braun/ sa nepripaľuje a používam podobne iba vodu z vodovodu /a máme veľmi tvrdú/. Žehličku s teflonom nechcem ani vidieť. Som svedkom toho, koľko sa ženy navláčia destilovanej vody domov do žehličiek.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Predsa ako v tej reklame !

    Počas umývania auta stiahneš okienko,vystrčíš žehličku von, medzi umývacie kefy a je to !

    alenkam je offline (nepripojený) alenkam

    alenkam
    Neposkriabe to zehlaicu plochu? Ci tej to uz je jedno?

    Si happy, ze Tvoju zehlicku nepouzivalo tolko chlapov "zrucnych v domacich pracach"

    dassenka je offline (nepripojený) dassenka

    dassenka
    linka nefunguje, zrejme ide o nasledovny prispevok

    radyanavody.sk/radyanavody/ked-kupujeme-zehlicku-%E2%80%93-co-je-dolezite-rada

    Lina4442 je offline (nepripojený) Lina4442

    Lina4442
    na pripáleniny je dobré potrieť mydlom (tvrdým) a kým je to horúce otrieť o nejakú starú handru, najlepšie o roh stola.

    0123misa je offline (nepripojený) 0123misa

    0123misa
    ahojte...no osobne by som ocot nepouzívala,,,nenormalne to smrdi este aj par dni po tom ako si vyvetrate celý dom, a zehlicka sa mi kus zadrela,, tym myslim ze sa mi tazko stlacaju gombíky na naparovanie,,,radsej obycajnou vodou je najlepsie....

    elpka je offline (nepripojený) elpka

    žena vo svete mužov elpka
    ja používam čistidlo na vodný kameň ETA-AKTIV, mám s ním super skúsenosti, som z tých čo tiež nepoužívajú destilovanú vodu a tak raz za šesť mesiacov ju s týmto prípravkom vyčistím....pri čistení s chemickými prípravkami je dobré potom žehličku aj dva krát doplna napustiť vodou a nechať nahriať na najvyššiu teplotu zohriať a pomocou tlačítka naparovanie asi štvrtinku vody takto nechať prejsť cez všetky súčastí naparovania.....lebo aj keď sem tam Vám cez žehliacu plochu povypadáva zopár kúskov kameňa, tak to neznamená, že žehlička je od neho vyčistená...

    vankusik29 je offline (nepripojený) vankusik29

    vankusik29
    Ja pouzivam do mojej zehlicky obycajnu tvrdu vodu. Moja zehlicka ma taky vytahovaciu tycinku ktora na seba viaze kamen, tuto tycinku treba raz za cas vybrat a namocit do octu. Ak sa pripali nieco na tu keramicku zehliacu plochu staci kvapnut Cif a bavlnenou handrickou vycistit ako sporak. Nikdy som sa nebala ze by mi Cif poskriabal zehliacu plochu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.