Zavrieť

Porady

PREDAJ ALKOHOLU

Ahojte poraďáci,
potrebovala by som poradiť. V prípade, že si chcem založiť živnosť na predaj alkoholu, nie rozlievať ho v bare, ale predaj plných fliaš, je potrebné dať žiadosť na colný úrad.. Pri predaji alkoholu sú nejaké poplatky, ktoré sa z predaja vzťahujú a odvádzajú sa štátu? (živnostník, neplátca DPH).
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Najlepšie urobíš ked napíšeš na colné riaditelstvo..aj my v obchodíkoch predávame alkohol a tiež sa mi nechce veriť že by nám to zrušili..ved štát aj z toho má peniazteky..

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...iastkaID=26080
    tu si čítaj..teraz som to našla
    Naposledy upravil Danielle369 : 06.01.10 at 11:38

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Želám pohodový deň. Daná téma je tu: http://www.porada.sk/t34097-povolenie-na-predaj.html

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    http://www.porada.sk/t121930-mate-pr...-nebudete.html

    caucico je offline (nepripojený) caucico

    caucico
    Už som hladala na porade témy, ale každá bola na predaj alkoholu v bare, že sa nalieva.. no neviem, aké povinnosti ma čakajú, keď si otvorim živnosť práve s alkoholom. hladam to aj na internete, ale nejak sa mi nedarí nič nájsť.

    caucico je offline (nepripojený) caucico

    caucico
    Colný úrad vydá povolenie na predaj spotrebiteľského balenia, ak žiadateľ spĺňa tieto podmienky:
    a) má živnostenské oprávnenie42a) a v rámci podnikania nakupuje a predáva spotrebiteľské balenie,
    b) skladovacia plocha skladovacích priestorov, v ktorých skladuje spotrebiteľské balenie presahuje 200 m2,
    c) má ročný obrat z predaja spotrebiteľského balenia minimálne 100 000 eur,
    d) minimálny počet zamestnancov v stálom pracovnom pomere presahuje 10 osôb,

    to vážne??? tak to si nemôžem otvoriť malý obchodik???

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    caucico Pozri príspevok
    Colný úrad vydá povolenie na predaj spotrebiteľského balenia, ak žiadateľ spĺňa tieto podmienky:
    a) má živnostenské oprávnenie42a) a v rámci podnikania nakupuje a predáva spotrebiteľské balenie,
    b) skladovacia plocha skladovacích priestorov, v ktorých skladuje spotrebiteľské balenie presahuje 200 m2,
    c) má ročný obrat z predaja spotrebiteľského balenia minimálne 100 000 eur,
    d) minimálny počet zamestnancov v stálom pracovnom pomere presahuje 10 osôb,
    to vážne??? tak to si nemôžem otvoriť malý obchodik???
    Tak toto určite neplatí. Ja som dostal povolenie na predaj SBL bez problemov a vo firme som sam.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    caucico Pozri príspevok
    Colný úrad vydá povolenie na predaj spotrebiteľského balenia, ak žiadateľ spĺňa tieto podmienky:
    a) má živnostenské oprávnenie42a) a v rámci podnikania nakupuje a predáva spotrebiteľské balenie,
    b) skladovacia plocha skladovacích priestorov, v ktorých skladuje spotrebiteľské balenie presahuje 200 m2,
    c) má ročný obrat z predaja spotrebiteľského balenia minimálne 100 000 eur,
    d) minimálny počet zamestnancov v stálom pracovnom pomere presahuje 10 osôb,
    to vážne??? tak to si nemôžem otvoriť malý obchodik???
    zrejme si tú priloženú tému nedočítala do konca

    tu je schválené znenie novely zákona o liehu

    http://www.porada.sk/1219002-post38.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.