Zavrieť

Porady

Strata Občianského preukazu - riešenie

Ahojte.

Dnes som stratil penazenku s veskerymi dokladmi. Doma mi zostal len pas a rodny list. Uplne rovnaka situacia sa mi stala aj pred cca 10 rokmi. Vtedy som siel na policiu a poziadal o novy OP. Este v ten den som vsak ziskal stary OP naspat, tak som mal dva: stary (neplatny) a o 30dni novy (platny). Ten dodnes platny som dnes stratil, zostal mi teda len ten neplatny.

Vytlacena platnost toho "neplatneho" je 14.01.2010. Cize zaciatok tohto roka.

Mam teraz otazku: myslite, ze obstojim na policii, ak tam zajdem s tym neplatnym a budem zan normalne ziadat novy? Teda klasicka vymena jedneho neplatneho za uplne novy.

Predpokladam, ze na policii maju cislo toho strateneho, ktory je oficialne platny. Ale spytat sa mozem

DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MatoB je offline (nepripojený) MatoB

    Dodnes nevyriešená záhada... ...viac MatoB
    To ti neodporucam lebo to je neplatny preukaz a jeho puzitie je trestne. Neviem ako na fizlarni ale neodporucam ti ho pouzit nahlas stratu.

    A prosim ta kde si stratil tu penazenku? a kolko si tam mal $$$??? Ale nee srandu si robim

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    A čo si myslíš? Načo majú doklady tie čísielká? Oi aj k evidencii. Podľa správnosti si mal ten strateno-nájdený preukaz vrátiť.

    Je možné, že Ti naparia pokutu za nevrátenie, či podvod ,tak moc nešpekuluj

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Worko Pozri príspevok
    Ahojte.

    Dnes som stratil penazenku s veskerymi dokladmi. Doma mi zostal len pas a rodny list. Uplne rovnaka situacia sa mi stala aj pred cca 10 rokmi. Vtedy som siel na policiu a poziadal o novy OP. Este v ten den som vsak ziskal stary OP naspat, tak som mal dva: stary (neplatny) a o 30dni novy (platny). Ten dodnes platny som dnes stratil, zostal mi teda len ten neplatny.

    Vytlacena platnost toho "neplatneho" je 14.01.2010. Cize zaciatok tohto roka.

    Mam teraz otazku: myslite, ze obstojim na policii, ak tam zajdem s tym neplatnym a budem zan normalne ziadat novy? Teda klasicka vymena jedneho neplatneho za uplne novy.

    Predpokladam, ze na policii maju cislo toho strateneho, ktory je oficialne platny. Ale spytat sa mozem

    DAKUJEM
    ak si stratu OP preed 10 rokmi nahlásil na polícii, pozri či nie je v tejto databáze
    http://www.minv.sk/?stratene-a-odcudzene-doklady-d

    Worko je offline (nepripojený) Worko

    Worko
    veronikasad Pozri príspevok
    ak si stratu OP preed 10 rokmi nahlásil na polícii, pozri či nie je v tejto databáze
    http://www.minv.sk/?stratene-a-odcudzene-doklady-d

    Toto mi vypisala databaza



    Občiansky preukaz číslo: XXXXXX , séria: XX

    [hore]Doklad je stratený.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Worko Pozri príspevok
    Toto mi vypisala databaza



    Občiansky preukaz číslo: XXXXXX , séria: XX

    [hore]Doklad je stratený.

    No bohužial, alebo našťastie si v evidencii. Tak s tým, že si ho potom našiel - ak si ho nevrátil - sa radšej nepriznávaj. Nahlás stratu aj súčasných dokladov. Poplatkom sa síce nevyhneš, ale podvod by ťa mohol stáť viac. Staré doklady radšej zoskartuj a nikde sa už nimi nepreukazuj. Náhodou si to niekde overia na tejto stránke a budeš mať problém na svete...

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Worko Pozri príspevok
    Ahojte.

    Dnes som stratil penazenku s veskerymi dokladmi.
    No na tvojom mieste bezodkladne navštívim políciu a nahlásim stratu.

    Čo ak niekto na tvoje doklady si vybaví úver? Alebo si vezme paušal u operátora s telefonom? Alebo podobné srandy. A tebe príde o rok list od exekútora, že máš také a také dlhy.

    No neviem nečakala by som, a nevymýšlala blbosti. Krásny večer prajem.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Worko Pozri príspevok
    Toto mi vypisala databaza



    Občiansky preukaz číslo: XXXXXX , séria: XX

    [hore]Doklad je stratený.

    Ten starý znič, alebo ho ukry tak, aby ho nikto nikdy nenašiel a nahlás stratu toho nového. Zaplatíš 16 EUR pokutu, ale budeš mať "čistý" nový OP.

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    ak je majitel toho "neplatneho " nebude mat na krku podvod ale pouzivat ho nesmie. je v evidencii pz vedeny ako neplatny a tento status sa neda zvratit. potrebuje novy.

    elaurie je offline (nepripojený) elaurie

    elaurie
    Presne ako napísala Xanti, stratu OP treba nahlásiť, aby si nebol zodpovedný v prípade, ak by došlo k jeho zneužitiu...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.