Zavrieť

Porady

Tlačiareň a skener alebo multifunkčné zariadenie

Zdravím Vás všetkých, chcem sa s Vami poradiť. Potrebujem kúpiť do domácnosti tlačiareň a skener. Uvažujem, ale či je lepšie kúpiť zvlášť tlačiareň a skener alebo kúpiť multifunkčné zariadenie. Je multifunkčné zariadenie také kvalitné, ako samostatné produkty ? A tiež je lepšie kúpiť laserové či atramentové ? Vďaka za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Všetko má svoje + aj -.Multifunkčné má najväčšie minus to , že keď sa pokazí tlačiareň , alebo naopak , bude 30 dní v servise a nemáš ani tlačiareň ani skener.Ak nepotrebuješ farebnú tlač tak jednoznačne laser.

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom
    Osobne laserové multifunčné. 2 v jednom doma nezaberú toľko miesta. Treba zvážiť pomer cena výkon, čiernobiele či farené, cena tonera, rýchlosť strán za min, obojstranná tlač.
    Napr.: http://www.tovar.sk/pocitace-a-prisl...cne-tlaciarne/
    http://www.samsung.com/sk/consumer/m...getype=subtype
    http://www.tpd.sk/katalog/pocitace-a...ne-zariadenie/

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    Multifunkcne - kopirovanie bez pocitaca. Niet co riesit.
    Samostatny skener jedine vtedy, ak potrebujes nejaku super kvalitu, alebo nadstavce pre skenovanie diapozitivov, filmov a podobne. To multifunkcie nemaju (niekde som to ale videl uz aj tam).

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Vlado40 Pozri príspevok
    Ak nepotrebuješ farebnú tlač tak jednoznačne laser.
    Jednoznačne!
    Pred rokom som riešil presne ten isty problem. Multifunkne lacne mašiny maju atrament. Nedoplatite sa! takže som volil lacnu laser tlačiaren a o čosi lepší skener s dianastavcom.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Nadviažem na túto tému...
    Mám ČB laserovú tlačiareň a niekedy mi treba kopírovať. Mám si dokúpiť skener alebo multifunkčné atramentové zariadenie, ktoré je lacnejšie a ak chcem iba kopírovať, nemusím zapínať PC... No kdesi som počula, že mi to bude blbnúť, ak budem mať k jednému PC dve tlačiarne. Čo veci znalí na to?

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    mám na jednom PC 3 tlačiarne jedna klasik, a dve multi - aj keď na jednej multi funguje už len skener nie je žiaden problém , akurát, že mám málo USB portov

    Tlačiareň a skener alebo multifunkčné zariadenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.