Zavrieť

Porady

Nehoda a havarijné poistenie

Zdravím,
mal som menšiu nehodu, zavinená mnou, bez iného účastníka, ktorej výsledkom sú poohýbané dvere.

Mal som volať políciu, aj keď som nehodu zapríčinil sám, bez iného účastníka, čiže škoda sa stala iba mne? Kontaktoval som poistovňu, zajtra idem na obhliadku, kedže auto je pojazdné. Niekde som čítal, že ak nebola k nehode privolaná polícia, poisťovňa si môže odrátať z ceny, ktorú by mi mala zaplatiť v rámci havarijného poistenia, nejaké to nezanedbateľné percento - 20 až 30 %.

Máte s tým nejaké skúsenosti? Mal som volať políciu?

Za skoré odpovede ďakujem
Usporiadat
lu_lu lu_lu

lu_lu je offline (nepripojený) lu_lu

preboha Pozri príspevok
viem si predstaviť ešte horšiu kombináciu poisťovní, ale tento výber vám doporučil predajca, takže v prípade problému aspoň viete komu pôjdete poďakovať.....
Ja som havarijnu v AXA este nezaplatila, tak preto sa teraz snazim zistit, ci to nebola blbost uzavriet ju s nimi (v zmluve stoji, ze po neuhradeni do troch mesiacoch je zmluva neplatna, pokuta je administrativny poplatok necelych 33eur). Vsetko to bolo na poslednu chvilu, nenasla som si cas do kupy auta obehat poistovne osobne, tak som to nechala na samotneho predajcu: sice nevyzeral, ze sa v poistkach velmi vyznal, ale argumentoval, ze maju s nimi dobre skusenosti, ako servis maju s nimi zmluvu.... Teraz som si vsimla, ze v kolonke spoluucast nie je nic vyplnene, hmm, super...

Dakujem za reakciu. Prispevkami ste prinosom pre poradu, drzte sa!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať