Zavrieť

Porady

číslovanie strán - word 07

najprv takto - potrebujem očíslovať strany - ale som dosť prekvapený, že verzia wordu 2007 sa od starších v tomto teda moc "nepochlapila"

narazil som len na klasické staré číslovanie bez dalších možností (malá tabulka - formát, zahrnúť čísla kapitol, číslovať od)

ja proste potebujem napr. aby prvé 4 strany neboli číslované vôbec, dalšie 2 áno, ale bez toho, aby sa to tam zobrazilo, a potom už aby pokračovalo dalej klasicky (3,4,5...)... a potom posledné 3 strany taktiež vôbec nečíslovať....

ako na to?.... či chcem veľa?...

no 4 samostatné dokumenty z toho robiť nemôžem.... musí to byť v kope....

hmm?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom
    NO pozeral som do knihy zrovna včera som si požičal z knižnice Word 2007, a je to podobne ako pri 2003-kách. Šiel som podla nápovedy F1, je tam toho dosť.
    Rozdeliť na 4 sekcie a dať sekciu tri číslovať od čísla 3.
    Číslovanie ( keby som si už nevedel rady) bez toho aby sa tam zobrazilo, by som jednoducho dal farbou bielou, je tam ale nevidno ho. Čo som skúsil a funguje.
    Skôr si myslím, na rozdiel od Teba, že tých možností má 2007- viac ako 2003. ( Vec názoru a pohľadu).

    Jurho je offline (nepripojený) Jurho

    Jurho
    jojom Pozri príspevok
    NO pozeral som do knihy zrovna včera som si požičal z knižnice Word 2007, a je to podobne ako pri 2003-kách. Šiel som podla nápovedy F1, je tam toho dosť.
    Rozdeliť na 4 sekcie a dať sekciu tri číslovať od čísla 3.
    Číslovanie ( keby som si už nevedel rady) bez toho aby sa tam zobrazilo, by som jednoducho dal farbou bielou, je tam ale nevidno ho. Čo som skúsil a funguje.
    Skôr si myslím, na rozdiel od Teba, že tých možností má 2007- viac ako 2003. ( Vec názoru a pohľadu).
    no komplexne áno. - súhlasím. viac... ale NIE v "kolónke" číslovanie strán.,.. - to je v podstate úplne prebraté z 2003..
    ono... podla mna. - napr. 10 rokov, od 97´ sa napr. nič nerobilo s editorom rovníc.. - tak sa s tým pohrali a vylepšili to.. ale na všetko nevyšlo.. asi tak.....
    ale celkovo som s nim (07) spokojny.....
    ( až na to, že to "žere" ram-ku ako nejaká hra na plné kotle..

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Jurho Pozri príspevok
    najprv takto - potrebujem očíslovať strany - ale som dosť prekvapený, že verzia wordu 2007 sa od starších v tomto teda moc "nepochlapila"

    narazil som len na klasické staré číslovanie bez dalších možností (malá tabulka - formát, zahrnúť čísla kapitol, číslovať od)

    ja proste potebujem napr. aby prvé 4 strany neboli číslované vôbec, dalšie 2 áno, ale bez toho, aby sa to tam zobrazilo, a potom už aby pokračovalo dalej klasicky (3,4,5...)... a potom posledné 3 strany taktiež vôbec nečíslovať....

    ako na to?.... či chcem veľa?...

    no 4 samostatné dokumenty z toho robiť nemôžem.... musí to byť v kope....

    hmm?
    TO, čo chceš, sa dá pekne urobiť aj v 2007- ke pomocou tých sekcií. NA každú sekciu si môžeš osobitne definovať spôsob čislovania strán.

    Pozri si priložený dokument, tam som to urobil presne tak, ako si požadoval. Ako text som zobral kópiu zákonníka práce. (Len som to musel zmeniť na dokument Wordu 2003, lebo nedajú sa priložiť dokumenty typu .docx).

    Pozri aj sem, tam som o tom písal viac:

    http://www.porada.sk/t80652-vkladani...de-2003-a.html
    Naposledy upravil Chobot : 12.02.10 at 13:26

    Jurho je offline (nepripojený) Jurho

    Jurho
    Chobot vďaka... ok. takto sa mi to páči....

    ale taký detail - ako to rozdelím na tie sekcie?...

    vdaka..

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    jojom Pozri príspevok
    Prečítaj si túto diskusiu: http://www.porada.sk/t41570-cislovanie-stran.html
    Tam to chobot vysvetlil celkom pekne.
    V tej odkazovanej diskusii som popisoval rozdelenie na sekcie vo Word 2003. Vo Word 2007 je to podobné, akurát sa k tomu ide cez iné položky menu. Konkrétne sa ide cez "Rozloženie strany" , potom "Zlomy" tam sa vyberie v časti "Zlomy skecií" položka "Nasledujúca strana".

    A máš vloženú novú sekciu.

    číslovanie strán - word 07

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.