Zavrieť

Porady

POZNÁMKY r. 2009

Pripájam "Poznámky" k účtovnej závierke.
Ak to niekomu pomôže, budem rada.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Máš podobné poznámky ako ja
    Pripájam moje, trošku je tam popísané aj o prechode na €.

    Hlasovalo 1 pouzivatelov

    Užitočné (31)
    books, maribet, VladoaKatka, jessica, enter, Ľubica2, riakov, iris07, dalilada, Monika Kováčová, Ivuchak, Betina2, emmma, cdl, Paula, Cecilia, Dav, Tamila, evina, Katija, jacekova, Anja111, mgm, Lenka1979, Andyke, osh, JM1968, Gabriella, JarkaL, bea, Zoltán Kovács
    1

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Cecilia Pozri príspevok
    Prosím Vás a radu. Kde napíšem do poznámok stav účtu 112? Možno primitívna otázka, ale verím, že mi pomôžete. Ďakujem.
    Informácie k údajom vykázaným v súvahe na strane aktív

    Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

    Cecilia
    Prosím Vás a radu. Kde napíšem do poznámok stav účtu 112? Možno primitívna otázka, ale verím, že mi pomôžete. Ďakujem.

    Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

    Cecilia
    Ďakujem, je vidieť, že tie poznámky opisujem a chýbal mi tam riadok, ktorý tam dopíšem. Postupujem opačne, najprv píšem poznámky, lebo som chcela pochopiť zostatky na účtoch. Ďakujem ešte raz.
    Naposledy upravil Cecilia : 07.03.10 at 15:24

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    k bod 2.) treba si tam vsunúť z výpisu OR činnosti, ktorá spoločnosť čo vykonáva: napr. aj toto

    2. Hlavnými činnosťami Spoločnosti sú:

    - kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľných živností
    - kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) v rozsahu voľných živností

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    grammatika Pozri príspevok
    Máš podobné poznámky ako ja
    Pripájam moje, trošku je tam popísané aj o prechode na €.
    Pekné poznámky. Podobné mám aj ja za rok 2008, len navyše tam mám uvedené hlavné činnosti spoločnosti. Teraz práve idem robiť prvé za 2009. Môžem použiť svoje Poznámky za rok 2008 ako predlohu s tým, že doplním SK NACE, pokec o premene ZI, pokec o použití konv.kurzu pri prechode na menu Euro a samozrejme všade zmením SK na Euro? + to čo sa vo firme zmenilo oproti 2008? Nechce sa mi vymýšlať celkom nové a tie, čo sa predávajú hotové predtlačené na vpisovanie, tak tie mi nevyhovujú.
    A ešte otázočka - za rok 2008 sa všetko uvádzalo v SKK, teraz za rok 2009 treba v EUR. Stav na začiatku obdobia v Poznámkach uvádzate len v Eur (po prevedení z KS z r. 2008 v SKK) tak ako je to aj vo výkazoch, že? Nikde ani zmienka o stave v SKK na začiatku obdobia, že?

    A teraz trošku podivná otázočka - správne je mena Eur alebo mena Euro, premena na Eur alebo premena na Euro? V týchto slovných spojeniach som trošku vedľa

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Betina2 Pozri príspevok
    Pekné poznámky. Podobné mám aj ja za rok 2008, len navyše tam mám uvedené hlavné činnosti spoločnosti. Teraz práve idem robiť prvé za 2009. Môžem použiť svoje Poznámky za rok 2008 ako predlohu s tým, že doplním SK NACE, pokec o premene ZI, pokec o použití konv.kurzu pri prechode na menu Euro a samozrejme všade zmením SK na Euro? + to čo sa vo firme zmenilo oproti 2008?kľudne môžeš Nechce sa mi vymýšlať celkom nové a tie, čo sa predávajú hotové predtlačené na vpisovanie, tak tie mi nevyhovujú.
    A ešte otázočka - za rok 2008 sa všetko uvádzalo v SKK, teraz za rok 2009 treba v EUR. Stav na začiatku obdobia v Poznámkach uvádzate len v Eur (po prevedení z KS z r. 2008 v SKK) tak ako je to aj vo výkazoch, že?áno,uvádzaš len v mene euro.. Nikde ani zmienka o stave v SKK na začiatku obdobia, že? nie,uvádzaš len v novej mene..

    A teraz trošku podivná otázočka - správne je mena Eur alebo mena Euro, premena na Eur alebo premena na Euro? V týchto slovných spojeniach som trošku vedľa podľa tohto skloňovania by som skôr povedala že "premene na menu euro"

    ..v texte

    bredikova je offline (nepripojený) bredikova

    optimistka aj napriek veku bredikova
    Robím jedného FO v PU. Musím podávať poznámky? Prosím poraďte .

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    bredikova Pozri príspevok
    Robím jedného FO v PU. Musím podávať poznámky? Prosím poraďte .
    Ako účtovná jednotka účtujúca v sústave podvojného účtovníctva prikladáš k DP aj Súvahu, Výkaz ziskov a strát a tiež Poznámky k účtovnej závierke.

    Kuk sem
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov.../dpfo_09ot.pdf

    str.6

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.