Zavrieť

Porady

České koruny na eurá

Dobry den, rada by som sa dozvedela odpoved na moju otazku: Z dedcstva v Cechach mame ceske koruny. Zdanime ich v Cechach, vie mi niekto poradit, kde mam ceske koruny zmenit na eura? Nemozem sa vymotat z vupoctov tych krizovych kurzov. V ceskej, alebo slovenskej banke. Dakujem, Hena
Usporiadat
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

henrieta3 Pozri príspevok
Dobry den, rada by som sa dozvedela odpoved na moju otazku: Z dedcstva v Cechach mame ceske koruny. Zdanime ich v Cechach, vie mi niekto poradit, kde mam ceske koruny zmenit na eura? Nemozem sa vymotat z vupoctov tych krizovych kurzov. V ceskej, alebo slovenskej banke. Dakujem, Hena
Si si istá, že ste povinní zaplatiť daň? Aj v ČR bola daň z dedičtva zrušená. Povinnosť platiť daň majú dediči 3. skupiny. Platí to od 1.1.2008
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Povedal nam to advokat, ktory sprostredkoval predaj, vraj nam posle sek
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

henrieta3 Pozri príspevok
Povedal nam to advokat, ktory sprostredkoval predaj, vraj nam posle sek
Nie je to poplatok za spracovanie dedičského konania notárovi? Sumu na šeku diostanete, alebo budete platiť?
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Nie, dedicske konanie prebehlo davno, teraz sa predal dom, odniesli sme si peniaze a neviem, kde ich zamenit, chcem ich ulozit na Slovensku. Sumu udajne mame zaplatit, uvidim, co presne pride.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Teraz som sa pytala rodiny, udajne v Cechach sa plati ded. dan, u nas nie.
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Aj mna ceka nieco podobne, dedicske este neprebehlo. Tak isto mi rodina z CZ povedala, ze sa v CZ plati dan z majetku nadobudnuteho v dedickom konani.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Len stale nezvladam ten prepocet
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Asi som sa zle vyjadrile,ked sa dom predal, nie je to dan zo zisku?
Bolo tam vela dedicov, kazdy z inej skupiny, uvidim, co posle ten advokat. Ja som ale zalozila prispevok kvoli vymene ceskej koruny na euro, v tom potrebujem poradit, lebo v kazdej kalkulacke je to inak.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

henrieta3 Pozri príspevok
Teraz som sa pytala rodiny, udajne v Cechach sa plati ded. dan, u nas nie.
Tak ako som písala, daň z dedičstva je aj v ČR zrušená, platia ju iba na tom, so akej skupiny patrí dedič.
Poguglila som a zistila som, že môj názor bol správny. Povinnosť platiť daň z dedičstva majú iba osoby 3. skupiny, ako som písala.

http://www.malina-reality.cz/aktuali...-bez-dane.html

Tu je možné aj vypočítať daň.

http://kalkulacky.idnes.cz/cr_dan-z-dedicstvi.php?zaklad=2+500+000%2C00&skupina=1&typ= hnutelny[/URL]
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

henrieta3 Pozri príspevok
Nie, dedicske konanie prebehlo davno, teraz sa predal dom, odniesli sme si peniaze a neviem, kde ich zamenit, chcem ich ulozit na Slovensku. Sumu udajne mame zaplatit, uvidim, co presne pride.
V takom prípade sa ale nejedná o daň z dedičstva, ale daň z predaja nehnuteľnosti.
V prvom príspevku si sa však na to nepýtala a z tvojej otázky vyplynulo, že ide o daň z dedičstva. Preto treba vždy správne formulovať otázku, aby sme nevyvíjali energiu zbytočne nesprávnym smerom.
Naposledy upravil Evanka : 20.02.10 at 11:22
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Ano, predal sa dom, dedicom sa rozdelili peniaze a chcem ich zamenit, v ceskej kalkulacke mi vychadza iny vypocet, ako v kalkulacke slov. banky. To je moj problem, lebo ich nechcem mat doma v pancuche, ale odniest do banky.
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

Vypocet kurzu vymeny z CZK na EUR je pomerne jednoduchy, vzdy mas v banke dane kurz ze 1 EUR = xxx CZK (napr. podla NBS stred je to 1 EUR = 25,765 CZK, kazda banka si nasledne urcuje vlastny kurz odvijajuci sa od kurzu slovenskej, resp. ceskej narodnej banky / podla toho, v ktorej krajine budes menit). To, ktory kurz je pre teba vyhodny, vypocitas tak, ze ak napr. mas na vymenu 10tis CZK, to sa podla vyssie uvedeneho kurzu rovna 388,12 eur (vzorec 10000 / 25,765 = )

Cize si uz len pozriet podmienky konkretnych bank, kazda si ich urcuje samostatne a vybrat pre vas tu najvyhodnejsiu..
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

najlepší kurz dostaneš v zmenárni.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

henrieta3 Pozri príspevok
Ano, predal sa dom, dedicom sa rozdelili peniaze a chcem ich zamenit, v ceskej kalkulacke mi vychadza iny vypocet, ako v kalkulacke slov. banky. To je moj problem, lebo ich nechcem mat doma v pancuche, ale odniest do banky.
Veď na začiatku sa vyvíjala téma smerom či je povinnosť platiť daň z dedičstva, alebo nie. Ufff.

Teraz zisťujem, že asi ti ide o to, aby si najlepšie vložila české koruny z predaja dedičstva. Na to je potrebné sledovať denné kurzy jednotlivých bánk, resp. sledovať vývoj kurzu českej koruny voči euru.
Ak vložíš české koruny a chceš ich zameniť na eurá, sleduješ sumu Valuta nákup.
Záleží na sume, o ktorú ide. Ak nie je dostatočne vysoká, tie rozdiely nie sú až také vysoké....
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Dáša_ Pozri príspevok
najlepší kurz dostaneš v zmenárni.
Ešte to zdupľujem, v zmenárni. Lepší kurz a na rozdiel od banky, aj bez poplatkov.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Určite v zmenárni a ak máš väčší obnos tak sa dá dohodnúť aj výhodnejší kurz. Na Slovensku pozeráš CZK nákup a v Českej republike EUR predaj.

Len pre porovnanie:

http://www.kalken.sk/

http://www.broadwaychange.cz/
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Ospravedlnujem sa, ale hned na zaciatku som sa pytala na vymenu penazi
jedna sa o 300 000 CK, viem, ako je to u nas, nemozem najst cesku kalkulacku z koruny na eura, vacsinou su v nich len svetove meny
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Mas na mysli napr. zmenaren niekde na ulici? V obchodnom centre?
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Pozri veď nepotrebuješ českú kalkulačku. Jednoducho si vydelíš CZK kurzom. Teraz sa kurz pohybuje približne okolo 26 t.z. že 300 000 CZK : 26 = 11 538,46 EUR. Samozrejme v ČR kurz EUR predaj.
Ale ako som ti napísala tak pri takom obnose peňazí určite dohodneš lepší kurz ako oficiálne zmenáreň udáva.
Naposledy upravil betka631 : 20.02.10 at 15:11
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
henrieta3 Pozri príspevok
Mas na mysli napr. zmenaren niekde na ulici? V obchodnom centre?
Áno....tak ako ti napísala Marína ...oproti banke lepší kurz a bez poplatku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať