Zavrieť

Porady

prasknuté sklo

ešte že sme nad tými Nórmi vyhrali- pozerám tak sám hokej a zrazu že kšŕr a prasklo vnútorné sklo, na pred rokom namontovanom eurookne (trojsklo), fakt bez zavinenia nejakou osobou. Výrobca ktorý okná aj montoval tomu neverí, že to nieje možné, a že firma čo mu dodáva sklá uznáva reklamáciu na prasknutie 24hod. Stretli ste sa z niečim takým? Ako to riešiť?
Ale ak by sme vyhrali nad Kanadou, dobijem ho nadobro zátkou od šampusu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    vemak Pozri príspevok
    ešte že sme nad tými Nórmi vyhrali- pozerám tak sám hokej a zrazu že kšŕr a prasklo vnútorné sklo, na pred rokom namontovanom eurookne (trojsklo), fakt bez zavinenia nejakou osobou. Výrobca ktorý okná aj montoval tomu neverí, že to nieje možné, a že firma čo mu dodáva sklá uznáva reklamáciu na prasknutie 24hod. Stretli ste sa z niečim takým? Ako to riešiť?
    Ale ak by sme vyhrali nad Kanadou, dobijem ho nadobro zátkou od šampusu.
    u teba sa asi zjavilo zjavenie,že vyhrajeme olympiádu-znamenie svatých...

    doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

    doktor01
    Niečo podobné sa stalo aj mňe (dvojsklo prasklo z vnútornej strany). Bohužiaľ s reklamáciou u dodávateľa okna som neuspel, ale vzniknutú škodu mi uhradila poistovňa.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Sklo môže puknúť ak je nesprávne osadené v ráme.Skúste pozrieť v ktorých miestach sú vymedzovacie podložky zasklenia.Ak je to v mieste pukliny možno uspejte.

    vemak je offline (nepripojený) vemak

    vemak
    žiaľ aj na mňa sa výrobca vykašlal, a to keď ma na výstave nalamovali tak mi tvrdili že ich záruka je prakticky doživotná, ale poisťovňa mi to preplatí, išlo mi skôr o prístup. Našiel som na inom fóre že pri plastových oknách to seriózne firmy vyreklamujú bez problémov.

    val007 je offline (nepripojený) val007

    val007
    Chcela by som sa spýtať, či je normálne, keď okná alebo rám platových okien praská, puká, myslím nie fyzicky, ale zvuk. V paneláku sme mali 5 komorové 2 sklo a v dome máme 8 komorové 3 sklo a stále to puká, malú dcérku to aj zobudí. Tak, že či aj nám sa nestane niečo podobné ako Tebe.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Môže sa stať všeličo.Dajte si to skontrolovať a opraviť.Zrejme bude stačiť vycentrovanie krídla ,alebo vypodloženie skla .

    Publicum je offline (nepripojený) Publicum

    Publicum
    vemak Pozri príspevok
    žiaľ aj na mňa sa výrobca vykašlal, a to keď ma na výstave nalamovali tak mi tvrdili že ich záruka je prakticky doživotná, ale poisťovňa mi to preplatí, išlo mi skôr o prístup. Našiel som na inom fóre že pri plastových oknách to seriózne firmy vyreklamujú bez problémov.
    Mozem len potvrdit, ze to zalezi od firmy - na nasom dome mame dokopy nejakych 22 okien. Po zhruba 2 mesiacoch sme museli zreklamovat 9 okien - presnejsie sklenenych vyplni. Jedna vypln nam praskla, na 7 sa vytvorili take duhove flaky (len opticka vada) a na jednom sa nam pocas tuhych mrazov spravili vnutri trojskla ''vlocky''.

    Na vsetky skla nam firma uznala reklamaciu, v priebehu 3 tyzdnov to vybavila so svojim dodavatelom a stihla komplet vymenit.

    Suma sumarum, zalezi to od firmy a jej pristupu.
    Ahojte poradťe mi prosím kúpili sme asi pred mesiacom plastové 6 kmorové okná a neviem ako je možné ale na vrchu okna nám sklo prasko ale z vonkajšej strany a prasklina je vo vnútri okna a nechcú nam uznať reklamačku ževraj nám niekto hodil do okna kameň poradte mi je to možné vôbec a bývam dosť vysoko ďakujem
    Na druhom a sú to Aluplast ideal 7000 6 komovove izolacne dvojsklo a dvojite tesnenie
    Naposledy upravil Evita 123 : 23.04.13 at 17:27 Dôvod: dokon4enie vety

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nie som fachman - ale pokiaľ prasklo sko - svedčí to o nekvalitnom výrobku, alebo nekvalitnej montáži - muselo tam byť silné pnutie. A pochybujem, aby niekto hodil tak vysoko kameň so silou aby takto poškodil okno (najmä tesne pri ráme). Trvaj ďalej na reklamácii a operuj aj tým, že asi sa jedná i o nekvalitnú motnáž okna.
    A ešte niečo - http://www.pravaspotrebitela.sk/inde...hures&itemid=9 - oni nemajú čo vyjednávať - pokiaľ je to do 6 mesiacov - je to jasná výrobná vada. Pokiaľ na to nereflektujú - SOI im to vysvetlí (i s pokutou). A na takéto zamietnutie potrebujú odborný posudok - teda porušili reklamačný poriadok.
    Ďakujem veľmi pekne za radu lebo som z toho neštastná ved oná nemám pomaly ani mesiac.

    erik555 je offline (nepripojený) erik555

    erik555
    Evita 123 Pozri príspevok
    Na druhom a sú to Aluplast ideal 7000 6 komovove izolacne dvojsklo a dvojite tesnenie
    Naozaj, ked sme uz pri tychto konkretnych oknach, tak mam otazocku. Ked Aluplast, tak ste neuvazovali o Aluplast 5000 SV? Nie je sice ram 6 komorovy, ale ma 3 tesnenia. Alebo vam ho vyhovorili, resp. ho ani nemali v ponuke?
    - prikladam obrazok toho Aluplast 5000 SV (kridlo 6 komorove s vlepenym sklom...spodny druhy obrazok)
    http://www.oknoland.cz/stranka/slova...o/#prettyPhoto[1]/2/
    o tých sme sa ani nebavili chcela som aby deti mali dobré okná v deckej aby tam mali teplo

    erik555 je offline (nepripojený) erik555

    erik555
    Evita 123 Pozri príspevok
    o tých sme sa ani nebavili chcela som aby deti mali dobré okná v deckej aby tam mali teplo
    A to su dobre okna s 2 tesneniami? ja si myslim, ze skor s 3 tesneniami a ci ma ram 5, alebo 6 komor hadam ani nezalezi, pretoze to nic neznamena a navyse je to mensia plocha ako skla! Ked uz malo ist o vyrazne teplo, tak ste sa mali bavit o oknach s trojsklom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.