Zavrieť

Porady

Príjmy futbalového rozhodcu

Živnostník s remeselnou činnosťou, ktorého učtujem na paušal 60% mi toho roku priniesol Zmluvu o spolupráci na základe ktorej vykonáva činnosť futbalového rozhodcu. Má pravidelné mesačné príjmy, ktoré nie sú zdanené.
Prosím o radu, kde zaradiť tieto príjmy v daňovom priznaní do príjmu podľa § 6 alebo 8. Ako to potom bude s paušalom. Za skorú odpoveď ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Podľa mňa príjem ako rozhodca je podľa § 6 ods. 2 písm.b. A tu sa môže uplatniť paušál 40%. A teda aj na ostatné príjmy z remeselnej činnosti musí uplatniť 40% paušál.

    Tento príjem podľa mňa nespadá pod §8 ZoDP.

    matuma je offline (nepripojený) matuma

    matuma
    Prosím o radu. Na základe príkaznej zmluvy dostal rozhodca odmenu, ktorá bola zdanená 19%. Vyplatené mu boli taktiež cestovné náhrady a stravné, ale to zdanené nebolo. Nemám s týmto skúsenosti. Zrátam brutto odmenu + cest. náhrady + stravné a budem mať príjem. Odpočítam 40%, vypočítam daň, znížim o už zaplatenú daň. Je to tak správne? Vopred ďakujem za pomoc.

    est je offline (nepripojený) est

    est
    Táto príkazná zmluva javí príznaky zo závislej činnosti, - dala by som príjmy do par. 5 bez príjmov za cest.náhrady a stravné, na daňovom by som znížila o zaplatenú preddavkovú daň.
    Ak nejaví príznaky, dala by som do par. 6, spomínaný odsek 2, písmeno b, do výdavkov by som dala buď 40% paušál alebo preukázateľné výdavky. Tiež to práve dnes rieším, na daňovom mi odpovedajú veeeľmi šalamúnsky - "musíte to sama posúdiť ak si nie ste istá, zaplaťte si daňového poradcu.... "

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Ja mam tiez nieco podobne. Ide o rozhodcu pri spoločenskom tanci. Ma asi 7 prikaznych zmluv - od roznych organizacii spolu v sume cez 500 EUR, takze tiez by to malo ist do §6 odst.2 b? Klient je inak SZCO - len nema v zivnosti "rozhodca". Pri tomto paragrafe netreba nikde zahlasovat, staci to vyplnit v DP? Asi netreba nic prikladat k DP k tomuto prijmu?
    Naposledy upravil nika.sum : 16.03.11 at 10:21

    milenia je offline (nepripojený) milenia

    milenia
    Ahojte, nechcem zakladať novú tému, ale som trochu na pochybách:
    Zmluva o výkone funkcie rozhodcu /na súde/, príjmové pokladničné doklady s vyplatenou odmenou - sú príjmy podľa par. 5? či 6 - príjmy, ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním? Má nárok na paušálne výdavky?

    Osoba nemá IČO, iba DIČ - ale to kvoli príjmom z prenájmu.

    est je offline (nepripojený) est

    est
    treba posúdiť zmluvu, či činnosť javí znaky závislej činnosti... ak má cestné náhrady, stravné, činnosť je pravidelná na tom istom mieste, je to par. 5, inak par. 6 a môže si dať paušál ako výdavky.

    Príjmy futbalového rozhodcu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.