Zavrieť

Porady

Suchá pokožka hlavy a padanie vlasov

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Mám 25 rokov a v poslednej dobe ma trápi nadmerné padanie vlasov a suchá pokožka na hlave. Nie sú to lupiny, len mám strašne suchú pokožku a ani to nesvrbí..A vlasy mi padajú hlavne pri umývaní, ale vo veľkom množstve. Treba ísť na kožné alebo existuje aj nejaký domáci recept ako napríklad olej alebo niečo podobné? Dakujem za rady..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Na vlasy je dobrá žíhľava-oplachovať pri umývaní, ale asi Ti najlepšie poradí kožný lekár...

    Fanny.G je offline (nepripojený) Fanny.G

    Fanny.G
    Môžeš skúsiť aj nejaké prípravky na suchú pokožku.Ja som mala taký istý problém,pomohli mi olejové zábaly a jeden prípravok...volá sa Subrína profesional a kúpila som ho v kaderníctve...nie je drahý,ale aspoň mne pomohol

    ubka je offline (nepripojený) ubka

    ubka
    kup si v drogérii Brezovú vodu a vtieraj si do pokožky hlavy denne, po týždni už príde výsledok, ale pokračuj aspoň tri týždne. Predpokladám, že nedržíš nejakú dietu, lebo môže ísť aj o deficit niektorého vitamínu, či minerálu.

    Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

    Silvernola
    Pozor, to môže znamenať aj narušenie hormonálnej rovnováhy v organizme. Napr. štítna žľaza ap.

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Doporučujem obyčajný žihľavový šampón, žihľavový čaj - pravidelne piť - dá sa, žihľavový prípravok na vtieranie do pokožky na hlave. Ide jar, neviem kedy začne rásť žihľava, ale určite by som pátrala po čerstvej - kvôli účinkom. Lekárka mi doporučila nejaké lieky /niečo tuším na R......./, tie kúry vyšli dosť draho, ale čo človek neurobí ...
    Napokon sme skúsili aj homeopatiká. Takže neviem, čo z toho nakoniec zabralo, hlavne, že zabralo - myslím, že spúšťačom celej patálie bol prežitý stres /smrť blízkeho človeka/ - iné zdravotné problémy neexistovali, rozbor krvi bol tiež v poriadku a pokožka na hlave ani nebola suchá - a organizmus sa s tým snažil vyrovnať týmto nečakaným spôsobom - bolo to strašné, dcére vypadávali celé chumáče dlhých vlasov. Neprežívaš aj Ty nejakú výnimočnú psychickú záťaž ?
    Naposledy upravil Oliwa : 14.03.10 at 14:49

    Suchá pokožka hlavy a padanie vlasov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.