Zavrieť

Porady

Dopustím sa trestného činu,alebo priestupku ak dám vypnúť elektriku?

Dobrý deň,neviem stále zabrániť tomu,aby mi manželka robila vysoké účty.
Som zatiaľ ženatý,mám dom nadobudnutý pred manželstvom-iba v mojom vlastníctve,manželka tam má tiež trvalý pobyt.Manželka je tehotná a máme ročného synčeka.Manželka si podala o predbežné rozhdnutie-zverenie syna do jej starostlivosti-vraj-som alkoholik,týram ju psychicky,nestarám sa....
Všetko bez dôkazov.Súd jej to v jednej časti zamietol nakoľko nedala dôkazy,v druhej časti mi prikázal platiť manželke každý mesiac 100eur a syna zveril do jej starostlivosti.Volal som tam a priznali že stala sa chyba pri písaní.Tak som sa odvolal a už je vyše mesiaca čo mi neprišlo zrušenie predbež. opatrenia.
Manželka ma z domu vysťahovala-zbalila mi veci s tým že sa už nemám vracať-do vlastného domu!Aby syn nemusel počúvať hádky a mohol som ako tak v klude pracovať-hasič,odišiel som.Nakoľko manželka spálila plyn za týždeň toľko čo za celý minulí rok a nedoplatok sa približuje k sume 1200 eur,neplatil som elektriku-finančne to už teraz nezvládam,aby ma odpojili a manželka odišla svojim ridičom,alebo do domu čo má jej mama-neobývaný toho času.Manželka to však vyplakala,neodpojili ma -ona to zaplatila.
Otázka:1.aká lehota je ak sa odvolám a je zjavné že súd pochybil,na odpoveď,prípadne zrušenie predb. rozhodnutia?
2.dopustím sa trest. činu,alebo priestupku ak dám odpojiť elektriku-nakoľko rastie dlh plynu a príjmy nepokrívajú výdavky-bojím sa aby som neprišiel o dom-možná exekúcia?
3.môžem podať trest. oznámenie za ohováranie-že napísala o mne že som alkoholik,nestarám sa...?
4. Ak manželka podpísala poistku-musí sa platiť 20E mesačne,mojím podpisom-ja som ju nepodpisoval lebo som bol proti nej-poistke , dopustila sa trest. činu?

Pre lepšiu orientáciu-ďalší opis môjho stavu je v príspevku-manželka mi robí vysoké účty
ˇ
Vopred ďakujem každému kto mi poradí.
Usporiadat
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

1. lehota je tuším dva mesiace
2. ako majiteľ môžeš zrušiť zmluvu o odbere plynu a elektriny
3. trestné oznámenie môžeš podať
4. ak poistku uzavrela v tvojom mene a sfalšovala tvoj podpis, je to žalovateľné, súčasne môžeš požiadať o zrušenie zmluvy s tým, že si ju neuzavrel. Či to bude posudzované ako trestný čin, alebo priestupok záleží na polícii ak podáš oznámenie, ktorá to bude posudzovať aj z hľadiska škody

Navyše dom je v tvojom výlučnom vlastníctve a nemám predstavu ako by ťa súd mohol zbaviť majetkových práv, resp. zakázať užívať tvoj majetok.
myslím, že by bolo vhodné navštíviť nejakého právnika, aby si bol v konaní pred súdom zastupovaný advokátom, ktorý bude hájiť tvoje záujmy. Určite to bude návratná investícia.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Najrýchlejší spôsob ako odpojiť plyn je požiadať nejakého" známeho " čo má na to oprávnenie aby z plnovej prípojky odborne odmontoval regulátor tlaku, od "hodín".
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Flinstone Pozri príspevok
1. lehota je tuším dva mesiace
2. ako majiteľ môžeš zrušiť zmluvu o odbere plynu a elektriny
3. trestné oznámenie môžeš podať
4. ak poistku uzavrela v tvojom mene a sfalšovala tvoj podpis, je to žalovateľné, súčasne môžeš požiadať o zrušenie zmluvy s tým, že si ju neuzavrel. Či to bude posudzované ako trestný čin, alebo priestupok záleží na polícii ak podáš oznámenie, ktorá to bude posudzovať aj z hľadiska škody

Navyše dom je v tvojom výlučnom vlastníctve a nemám predstavu ako by ťa súd mohol zbaviť majetkových práv Ja som si nikde nevšimla, že by ho súd zbavil majetkových práv. To ho len manželka zbalila a vysťahovala preč.
, resp. zakázať užívať tvoj majetok.
myslím, že by bolo vhodné navštíviť nejakého právnika, aby si bol v konaní pred súdom zastupovaný advokátom, ktorý bude hájiť tvoje záujmy. Určite to bude návratná investícia.
to Kisko,
hlavne klud. Pekne sa vráť domov a pobal manželku a pošli ju preč. Nie je vlastníkom domu, aj ked tam má trvalý pobyt.

2. Plyn elektrinu môžeš dať odpojiť nakoľko si vlastník domu, ale bacha znovuzapojenie bude čosi stáť... bud na to pripravený
3. môžeš podať trestné oznámenie za ohováranie, len to sa ťažko dokazuje
4. no a čo sa týka poistky, tak by som na tvojom mieste kontaktovala danú poisťovňu kde je uzavretá zmluva,
kontaktovala by som ich písomne, že podpis na návrhu poistnej zmluvy nie je môj, a že došlo k falšovaniu podpisu, a za toto podávaš trestné oznámenie na políciu.
Ak je seriozna poisťovňa tak tú zmluvu zruší sama.

Btw. nečudujem sa tvojej drahej mng., že si ťa poistila. Chce byť zabezpečená s deťmi keby sa Ti nedajboh niečo stalo ( obzeraj sa kade chodíš, ludí máš dnes rôznych ), a aj peniažky ku domu sa zídu.

A súhlasím s Flinstonom, najať si právnika, dobrého právnika lebo spejete s mng. k rozvodu. Ba priam myslím, si že v tvojom prípade to bude nevyhnutné.
A ešte by som podala na návrh na súd na zrušenie BSM, lebo ak TI mng. narobí dlhy tak ich budeš splácať ešte dlho po rozvode. Lebo dlh urobený kýmkoľvek počas manželstva spadá do BSM.
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Zrušenie predbežného opatrenia
Proti uzneseniu o nariadení predbežného opatrenia je prípustné odvolanie do 15 dní od jeho doručenia. Podľa § 217 O. s. p. je odvolací súd povinný rozhodnúť o odvolaní do 7 dní, resp. do 24 hodín od predloženia veci odvolaciemu súdu, a to v tých veciach, v ktorých O. s. p. ukladá súdu prvého stupňa rozhodnúť o predbežnom opatrení v osobitných lehotách 7 dní, resp. 24 hodín. V prípade odvolania voči ostatným predbežným opatreniam, o ktorých súd prvého stupňa rozhoduje vo všeobecnej 30-dňovej lehote, je odvolací súd povinný rozhodnúť o odvolaní najneskôr do 30 dní. Ak odvolací súd zruší rozhodnutie súdu prvého stupňa a vec mu vráti na ďalšie konanie, potom je súd prvého stupňa povinný opätovne rozhodnúť o návrhu na vydanie predbežného opatrenia vo všeobecnej 30-dňovej lehote alebo v osobitných lehotách (7 dní, 24 hodín), ktoré začínajú plynúť od vrátenia veci odvolacím súdom na súd prvého stupňa.
0 0
kisko@inmail.sk kisko@inmail.sk

kisko@inmail.sk je offline (nepripojený) kisko@inmail.sk

odvolanie proti predbežnému rozhodnutiu odišlo 1.2.
0 0
kisko@inmail.sk kisko@inmail.sk

kisko@inmail.sk je offline (nepripojený) kisko@inmail.sk

Teraz som sa dozvedel že predáva traktor ktorí sme nadobudli spoločne,ale ja som proti tomu.Môže ho predať aj napriek môjmu nesúhlasu?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

kisko@inmail.sk Pozri príspevok
Teraz som sa dozvedel že predáva traktor ktorí sme nadobudli spoločne,ale ja som proti tomu.Môže ho predať aj napriek môjmu nesúhlasu?
Má traktor evidenčné čísla? Na koho je napísaný? Môžeš kupujúceho informovať, že ty nesúhlasíš s predajom a napadneš tento predaj na súde.

Kisko,
najdi si právnika. Sám si s tým neporadíš, a určite v zbore máte nejakého právnika, ktorý Ti s tým pomôže. Ale mal by si to každopádne riešiť.
0 0
kisko@inmail.sk kisko@inmail.sk

kisko@inmail.sk je offline (nepripojený) kisko@inmail.sk

Traktor je bez papierov.Predáva ho hlboko pod cenu
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Kisko,
ešte raz bez právnika sa nepohneš.

Daj návrh na súd na predbežné opatrenie, na zákaz predaja majetku a rieš svoju situáciu. Myslíš, že sa to vyrieši samo? Nevyrieši.
Tak konaj lebo naozaj prídeš o strechu nad hlavou a ešte k tomu k obrovským dlhom.

Toto je extremne riešenie ... "Ak ho predá a ty "nevieš", že ho predala tak podaj na políciu trestné oznámenie o krádeži traktora."
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

K užitočným radám od Xanti niet čo dodať,určite Ti v mnohom pomôžu.

Napadlo ma iba jedno:
Asi by si sa mal do toho domu nasťahovať späť, aby si si ustrážil svoj majetok a neprišiel nenápadne o všetko.
Je to TVOJ DOM, tak sa nedaj z neho vyhadzovať a nenechaj si rozpredávať svoje veci.
Tým, že tam budeš bývať, máš všetko (nielen energie, ale aj iný osobný majetok ) viac pod kontrolou, príp. popros susedov, aby Ti zatelefonovali, ak by sa tam objavovali nejakí cudzí ľudia...
1 0
kisko@inmail.sk kisko@inmail.sk

kisko@inmail.sk je offline (nepripojený) kisko@inmail.sk

Pri žene ktorá je podľa mňa psychicky chorá a psychicky ma ničí sa bývať nedá,navyše nemôžem robiť prácu ako robím keď nemám aký taký kľud v hlave.Už som spravil pár kixov čo ma stálo aj peniaze-takže tam bývať neviem.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

kisko@inmail.sk Pozri príspevok
Pri žene ktorá je podľa mňa psychicky chorá a psychicky ma ničí sa bývať nedá,navyše nemôžem robiť prácu ako robím keď nemám aký taký kľud v hlave.Už som spravil pár kixov čo ma stálo aj peniaze-takže tam bývať neviem.
Kisko,
ruku na srdce ... ako si predstavuješ dalej svoj život?

Chceš sa rozviesť? Chceš to nechať tak a neriešiť?

A čo sa týka toho bývania, chod domov zbal jej veci a pošli preč. Aby ste sa nehádali kvôli synovi, a kedže je to tvoj dom, tak máš na neho oveľa väčší nárok ako tvoja žena.

Ale predbežným opatrením dosiahneš na súde toho aby nemohla rozpredávať majetok nadobudnutý Vami oboma spoločne počas trvania BSM.
Naposledy upravil Xanti : 12.03.10 at 15:14
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
kisko@inmail.sk Pozri príspevok
Pri žene ktorá je podľa mňa psychicky chorá a psychicky ma ničí sa bývať nedá,navyše nemôžem robiť prácu ako robím keď nemám aký taký kľud v hlave.Už som spravil pár kixov čo ma stálo aj peniaze-takže tam bývať neviem.
Ja by som to to vedel riešiť, ale to nemôžem napísať.By bola rada ,ak by z toho domu mohla dobrovolne odísť.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

220870 Pozri príspevok
Ja by som to to vedel riešiť, ale to nemôžem napísať.By bola rada ,ak by z toho domu mohla dobrovolne odísť.
Pls. napíš mi to do pošty. Dakujem
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

kisko
iba v mojom vlastníctve,manželka tam má tiež trvalý pobyt
Dom je v tvojom osobnom vlastníctve, máš teda právo jej zrušiť trvalý pobyt. Tak jej ho zruš a už tam bude bývať neoprávnene - a to už (tuším) spadá pod trestné činy - neoprávnené užívanie cudzieho majetku => oznámiť polícii.
To by mal byť 1. bod, od ktorého by sa potom mohli odvíjať tie ďalšie.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

misoft Pozri príspevok
kisko


Dom je v tvojom osobnom vlastníctve, máš teda právo jej zrušiť trvalý pobyt. Tak jej ho zruš a už tam bude bývať neoprávnene - a to už (tuším) spadá pod trestné činy - neoprávnené užívanie cudzieho majetku => oznámiť polícii.
To by mal byť 1. bod, od ktorého by sa potom mohli odvíjať tie ďalšie.
Myslím, že napriek tomu, že výlučným vlastníkom je len manžel, nemá právo zrušiť trvalý pobyt manželke a maloletým deťom. To bude možné až po rozvode a o úprave práv a povinností, ktoré vyplynú z rozvodu.

§ 7 ods. f) zákona o 253/98 Z.z. hovorí že:

Ohlasovňa záznam o trvalom pobyte zruší na návrh vlastníka alebo všetkých spoluvlastníkov budovy alebo jej časti alebo nájomcu, ak je budova alebo jej časť v nájme občanovi, ktorý nemá k budove alebo jej časti žiadne užívacie právo; návrh nemožno podať voči vlastníkovi, spoluvlastníkovi, manželovi alebo nezaopatrenému dieťaťu vlastníka, spoluvlastníka alebo nájomcu.
Naposledy upravil arizona : 12.03.10 at 16:15 Dôvod: doplnenie
1 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
to kisko,budem možno tvrdý,ale ako môžeš robiť hasiča,keď si nevieš poradiť ani s vlastnou ženou!
Jednoducho choď domov,buchni po stole a ukáž tvojej drahej polovičke,kto je doma pánom! Postav sa k tomu ako chlap! Predsa nie je možné,aby Ťa vysťahovala z vlastného domu,predávala tvoje veci a pod. Na takú mrchu treba len malý dvor a velký bič! Inak sa velmi lahko môže stať,že Ťa to psychicky prevalcuje a zatial čo ona bude vyrehotaná,ty budeš na dne!To chceš?

Naši starý otcovia by to určite vyriešili veľmi jednoducho!
0 0
kisko@inmail.sk kisko@inmail.sk

kisko@inmail.sk je offline (nepripojený) kisko@inmail.sk

Ver mi že by si to nevyriešil ani ty.Žena aj keď klame úradom,policajtom,dajú jej za pravdu-ani dôkazy predložiť nemusí.Ja aj ke´d predložím,nič sa nedeje.
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
kisko@inmail.sk Pozri príspevok
Ver mi že by si to nevyriešil ani ty.Žena aj keď klame úradom,policajtom,dajú jej za pravdu-ani dôkazy predložiť nemusí.Ja aj ke´d predložím,nič sa nedeje.

To vôbec nie pravda! Prepáč! Čo majú ženy,patent na rozum? Alebo sú zákonom chránené? Mám pocit,že sa jej viac bojíš,ako je zdravé!
0 0
kisko@inmail.sk kisko@inmail.sk

kisko@inmail.sk je offline (nepripojený) kisko@inmail.sk

ja mám pocit že je zákonom chránená,lebo je tehotná.
Som len opatrný lebo chcem vysúdiť aspoň jedno dieťa,milujem ich.A už teraz je vidieť ako negatívne vplýva výchovou na Syna
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať