Zavrieť

Porady

zabezpecenie wifi routera

Prosim o radu ,

ako nastavim heslo na mojom wifi routri (znacka belkin).
Aby sa mi tam nikto iny nemohol prihlasit.
Od poskytovatela internetu mam viacero IP adries na viac notebookov. Treba to nastavit na vsetky IP adresy?

Dakujem velmi pekne za pomoc
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Katarina_S Pozri príspevok
Prosim o radu ,


Od poskytovatela internetu mam viacero IP adries na viac notebookov. Treba to nastavit na vsetky IP adresy?

Dakujem velmi pekne za pomoc
To nechápem ? Viacero IP adries na viac notebookov.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Znova prilis malo informacii ... aky presne typ routera?
Cital si k nemu navod? V navodoch to vacsinou byva popisane.
Viacero IP? Staci jedna IP pre router, ostatne su lokalne.
Tym padom nejaky divny setup, tazko potom poradit.
0 0
Katarina_S Katarina_S

Katarina_S je offline (nepripojený) Katarina_S

Dakujem, pozriem tie ostatne linky
kupila som router individualne, k nemu nebola uvedena ziadna IP adresa
od poskytovatela internetu sme dostali 5 IP adries...preto neviem ktoru pouzit...resp ako to funguje
0 0
Katarina_S Katarina_S

Katarina_S je offline (nepripojený) Katarina_S

co sa tyka navodu...je k tomu jedine CD, kde sa vlastne nastavi router, aby sa k nemu mohol pripojit pocitac...a zadava sa tam IP adresa...a je to taky skor navod...ktory sa sam nastavi...okrem zadania IP adresy sa to nacitava samostatne
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

No nastavit Wifi aby sa tam nikdo iny neprihlasil je dost tazke.
Osobne sa do nastavovania nevyznam ale velmi dolezite v ramci zabezpecovanie je napr. sifrovanie.
Mozem odkazat na clanok kde su dobre uvedene kroky ako zabezpecit wifinu aby sa nepripajali iny ludia> http://myego.cz/item/jak-zabezpecit-...er-sit-wpa-wep (je tam aj navod ako zabezpecit wifi na jednotlivych pocitacoch i ked len pre Vistu)
Napr. ja co byvam v panelaku som vo svojom okoli nasiel okolo 10 wifin a 7 z nich by som to 2 hod.{dokopy} rozkodoval a pripojil.
Ak som poradil zle ospravedlnujem sa ale na otazku ako zabezpecit wifi aby sa na nu pripojil len dotycny clovek je na google vela odpovedi.

PS: Pisal som z otcovho profilu tak potom sa ho nepytajte na dodatocne veci
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Ak zapnes WPA2, vypnes SSID a vyfiltrujes MAC a zmenis heslo do administracie, tak sa ti do wifi nikto nedostane.
A ty machri co by to dokazali, tak 1000% nemaju zaujem o panelakove wifiny
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

kergulaan Pozri príspevok
Napr. ja co byvam v panelaku som vo svojom okoli nasiel okolo 10 wifin a 7 z nich by som to 2 hod.{dokopy} rozkodoval a pripojil.
Blbost, v p[ripade WPA2 je dekodovanie radovo v rokoch pokial nepouzijes farmu z PS3 na ktorej ako jedine bola prelomena WPA2 sifra ruskymi machrami.
Staci zapnut WPA2 a si na 99.99999% zabezpecena.
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

ako som sa aj ja sam pred nejakou dobou poucil vypinat SSID neni moc dobre riesenie. odhalit ho nieje ziadny problem, moze sposobit problemy s rychlostou pripojenia do siete, v ojedinelych pripadoch aj prenosovou
ako hlavny problem vidim ale ten ze ked niekto blizko teba spusti wifi a kedze tvoju nevidi tak kludne moze vysielat na tom istom kanali a krasne sa rusite
na wpa a wpa2 ak sa nemylim tak su vedene utoky slovnikove, takze to ciste zalezi od kvality hesla
nejake slabsie miesta vo wpa existuju, ale co mam vedomost tak to nevedie k zisteniu kluca, len dekryptovaniu urcitych paketov

treba sa urcite vyhnut WEP ktorej prelomenie je s vhodnou vybavou zalezitost 10-15min
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Fero11 Pozri príspevok
Ak zapnes WPA2, vypnes SSID a vyfiltrujes MAC a zmenis heslo do administracie, tak sa ti do wifi nikto nedostane.
A ty machri co by to dokazali, tak 1000% nemaju zaujem o panelakove wifiny
Ja si pre istotu zmením aj IP adresu routra.
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

Vlado40 Pozri príspevok
Ja si pre istotu zmením aj IP adresu routra.
tak toto nema naozaj nijaky zmysel
1 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Neviem co tu riesite ... akoze sorry.
Daj si WPA2 sifrovanie s nejakym slusnym heslom napriklad Jr3a2lk#!Hr a si za vodou.
MAC je len otrava a da sa lahko obist lebo sa da zmenit.
Heslo do routera si mozes zmenit ale to predpoklada prelomenie WPA2.
IP je o nicom, ked to desifruje zisti IP a prisposobi sa.
Staticka IP to iste ako o riadok predtym.
Jedine este VPN zabalit do toho ale to je uz paranoja a skor enterpise riesenie ako na doma.
Tu ide aj o to ze stale sa vynalozene prostriedky musia vratit a predpokladam ze asi nikto doma neprenasa az take dolezite data a napriklad internet banking aj tak musi byt SSL sifrovany (zo zakona ak dobre viem) takze teoreticky aj ked by niekto prelomil WPA2 musi ist aj cez SSL ked uz sa bavime o peniazoch.
Ale uplne kludne ludia pouzivaju pristup na maily priamo a nie IMAP/SMTP over SSL (alebo TLS) a to im nevadi. Este ze google mail bezi len cez SSL.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

salvosko Pozri príspevok
Neviem co tu riesite ... akoze sorry.
Daj si WPA2 sifrovanie s nejakym slusnym heslom napriklad Jr3a2lk#!Hr a si za vodou.
MAC je len otrava a da sa lahko obist lebo sa da zmenit.
Heslo do routera si mozes zmenit ale to predpoklada prelomenie WPA2.
IP je o nicom, ked to desifruje zisti IP a prisposobi sa.
Staticka IP to iste ako o riadok predtym.
Jedine este VPN zabalit do toho ale to je uz paranoja a skor enterpise riesenie ako na doma.
Tu ide aj o to ze stale sa vynalozene prostriedky musia vratit a predpokladam ze asi nikto doma neprenasa az take dolezite data a napriklad internet banking aj tak musi byt SSL sifrovany (zo zakona ak dobre viem) takze teoreticky aj ked by niekto prelomil WPA2 musi ist aj cez SSL ked uz sa bavime o peniazoch.
Ale uplne kludne ludia pouzivaju pristup na maily priamo a nie IMAP/SMTP over SSL (alebo TLS) a to im nevadi. Este ze google mail bezi len cez SSL.
Suhlasim hlavne s tou poslednou castou o SSL/TLS na mejli...

Aj na moj webhosting leziem zasadne cez SFTP a iba z povolenenho IP rozsahu...
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Vsade chodim kryptovane kde sa da okrem HTTP klasickeho
0 0
Artemis Fowl Artemis Fowl

Artemis Fowl je offline (nepripojený) Artemis Fowl

salvosko Pozri príspevok
Blbost, v p[ripade WPA2 je dekodovanie radovo v rokoch pokial nepouzijes farmu z PS3 na ktorej ako jedine bola prelomena WPA2 sifra ruskymi machrami.
Staci zapnut WPA2 a si na 99.99999% zabezpecena.
Preco blbost vsak prave tych sedem z desiatich wifin maju WEP...
Ale taktiez by om odpoucal WPa2 a silne heslo.

BTW> teraz uz pisem zo svojho profilu.
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

WEP a WPA ani nepouzival to je otazka 2 minut zlomit toot sifrovanie .. skor pouzivaj WPA2 s AES princip je ten ze pri dekodovani by musel dotycny najst take 2 provocisla ktore po ich vynasobeni tvorilo kod ktory sa sifruej spojenei ..a toto najst je takmer, teda este sa to enpodarilo rozlomit to ze si mas dat nejaky rozsh IP adries, alebo na MAC adresy spravit pripojenie je blbost ... kedze MAC adresa sa da odchytit za par sekund a ked mas MAC adresu tak zistit IP adresu zaraidenia je uz brnkacka
a este heslo si nastav take aby niekto nevedel desifrovat jedoducho teda aby si tam mala znaky, cislice a pismena napr !@3$12JaJ)(*& a si zahojena
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

sfinks Pozri príspevok
WEP a WPA ani nepouzival to je otazka 2 minut zlomit toot sifrovanie .. skor pouzivaj WPA2 s AES princip je ten ze pri dekodovani by musel dotycny najst take 2 provocisla ktore po ich vynasobeni tvorilo kod ktory sa sifruej spojenei ..a toto najst je takmer, teda este sa to enpodarilo rozlomit to ze si mas dat nejaky rozsh IP adries, alebo na MAC adresy spravit pripojenie je blbost ... kedze MAC adresa sa da odchytit za par sekund a ked mas MAC adresu tak zistit IP adresu zaraidenia je uz brnkacka
a este heslo si nastav take aby niekto nevedel desifrovat jedoducho teda aby si tam mala znaky, cislice a pismena napr !@3$12JaJ)(*& a si zahojena
tomu skutocne nerozumiem

Uz si skusal niekedy odchytit MAC adresy ? Ano ide to, robi sa to cez ethereal, ale taky obycajny uzivatel sa o to moc nezauma a napis nam co by sa stalo potom ak by sa v LAN ojavila 2x ta ista MAC
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

Mal som pocit ze sa bavime o WLAN ... ale to je vpodstate jedno .. az mas na sieti 2 pc ktore maju rovnake Mac adresy, vtedy ti DHCP server nevie pridelit IP adresu, ale ked ju nahoou prideli tak vacsinou je ot tak ze na danu MAC adresu prideli rovnaku IP a ked su 2 IP adresy rovnake v sieti tak oba pocitace halsia chybu na sieti .. lebo smerovac tym padom nevie kde mas smerovat data ci na zaraidenia 1 alebo zariadenie 2.
Tak az sa mame bavit o beznom uzivatelovi tak potom staci aj WEP sifrovanie ... bezny uzivatel nebude dekodovat ...
Pri AES je dlzka kluca vacsinou 128, 192 alebo 256 bitov.
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

ked si IP manualne z povoleneho rozsahu (ak nieje pevne naviazana MAC na IP) tak sa da funguvat v aj s rovnakou mac

WEP rozbije hocikto kto si najde na nete navod
ako rozbijes WPA za 2min?
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
mecky Pozri príspevok
WEP rozbije hocikto kto si najde na nete navod
Tak a teraz ste mi nasadili chrobáka do hlavy. Idem hľadať ten návod.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať