Zavrieť

Porady

Susedove okná, do môjho dvora.

Dobrý deň!
Kúpil som dom a mám problém z oknami do môjho dvora. Susedova stavba tvorí hranicu pozemku a z detskej izby má dva otváracie okná o rozmere cca 900mm x 900mm, z čírym sklom asi vo výške 1000mm nad zemou. V stavebnom zákonníku som vyčítal, že ani v tiesnených podmienkach to nie je povolené. Keď som suseda upozornil na túto skutočnosť, jeho odpoveď bola, že je to vecou ťarchy stavby, lebo tie okná tam boli skôr, ako vraj stál dom ktorý som ja zakúpil. No nechce sa mi veriť že tam boli takéto veľké okná a že tam bola obytná izba. Ako sa dá riešiť táto situácia? Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    ja by som si spravil drevenny plot co by tie okna prekryl. To by tak bolo aby mal sused "vchod" do mojej zahrady.

    jankazb je offline (nepripojený) jankazb

    Aktívny človek s technickým myslením, budúci stavebník ...viac jankazb
    Videla som pri jednom takom okne postavený niečo ako bilboard (asi plechová platňa na dvoch vysokých nohách). Keby sa nechal porásť brečtanom,... možno by to až tak zle nevypadalo z Tvojho dvora. Sused pravdepodobne skákať od radosti nebude.

    skrecok233 je offline (nepripojený) skrecok233

    som niekto, kto si nedal pozor a popálilsa. No som niekto kto teraz našiel zmysel života a vodítko v ťažkých situáciách. ...viac skrecok233
    no už som rozmýšľal nad všeličím. No mám úsky dvor asi tak na jedno auto a ak tam ešte niečo postavím, tak si tam budem môcť asi tak jedine opreť bicykel.

    skrecok233 je offline (nepripojený) skrecok233

    som niekto, kto si nedal pozor a popálilsa. No som niekto kto teraz našiel zmysel života a vodítko v ťažkých situáciách. ...viac skrecok233
    no to je pravda, len kdo najde riešenie, ked sa sused nechce dohodnúť
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    Tu možno konštatovať len jednu vec.

    Keby som mal mať s tým problém, tak by som nekupoval susedný RD vedľa domu s oknami do dvora.


    CIMOM

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    No postav mu tam latrínu a daj si záležať aby dobre ..... Efekt bude hneda jasny

    Susedove okná, do môjho dvora.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.