Zavrieť

Porady

pracovná zmluva, dohoda o pracovnej činnosti

DominikaP

DominikaP je offline (nepripojený) DominikaP

DominikaP
dobrý večer,
chcem sa spýtať ak živnostník vykonáva okrem szčo aj prácu na pracovnú zmluvu + dohodu o pracovnej činnosti ovplyvnia tieto príjmy nejako daňové priznanie, ktoré podáva ako szčo?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Xanti

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    DominikaP Pozri príspevok
    dobrý večer,
    chcem sa spýtať ak živnostník vykonáva okrem szčo aj prácu na pracovnú zmluvu + dohodu o pracovnej činnosti ovplyvnia tieto príjmy nejako daňové priznanie, ktoré podáva ako szčo?

    dakujem
    Samozrejme,
    zo všetkých príjmov má nárok len na jednu nezdaniteľnú čiastku vo výške 4025,70 €. Preto sa aj príjmy z dohôd a pracovného pomeru uvádzajú v DP typ B.
    Timka1

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    v DP typ B - uvádzajú sa tam aj príjmy zo závislej činnosti podľa § 5 aj príjmy zo živnosti podľa § 6

    príjmy zo závislej činnosti sú tiež zdaniteľné príjmy
    DominikaP

    DominikaP je offline (nepripojený) DominikaP

    DominikaP
    ak sa smiem spýtať možno blbá otázka ale robím JU prvý krát akým spôsobom to zahrniem do DP, kam to mám dať do programu (používam pohodu)
    rodina1

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Príjmy zo závislej činnosti uvedieš v oddieli V. - riadok 34, 35 a riadok 37 -údaje nájdeš v potvrdení o príjme za rok 2009.
    DominikaP

    DominikaP je offline (nepripojený) DominikaP

    DominikaP
    potrebovala by som ešte vedieť príjmy z dohody medzi zamestnávateľom a zamestnancom sú tiež príjmami zo závislej činnosti? ak je dohoda o vykonaní práce uzavretá na osobu a nie na živnostníka??
    DominikaP

    DominikaP je offline (nepripojený) DominikaP

    DominikaP
    presnejšie fyzická osoba vykonávajúca činnosť stanovenú v dohode na vlastné meno a na vlastný účet??
    Timka1

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    DominikaP Pozri príspevok
    potrebovala by som ešte vedieť príjmy z dohody medzi zamestnávateľom a zamestnancom sú tiež príjmami zo závislej činnosti? ak je dohoda o vykonaní práce uzavretá na osobu a nie na živnostníka??
    odmeny z dohody o vykonaní práce sa rátajú medzi príjmy zo závislej činnosti

    DoVP sa môže urobiť len medzi zamestnávateľom a zametnancom, na živnosť sa nedá urobiť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.