Zavrieť

Porady

lekári

Chcela by som sa opýtať, aké účtovanie je výhodnejšie pre lekárov. Podvojné alebo jednoduché. Ešte jedna otázka. Jedná sa o účtovníctvo stomatológa. Je potrebné evidovať skladovú evidenciu. Bude nakupovať materiál raz za dva mesiace , a postupne po míňa.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kristína je offline (nepripojený) Kristína

    Kristína
    Ja účtujem pre stomatológa v JÚ. Ale robí na cash. Spotrebný stomatologický materiál do zásoby účtujem hneď do spotreby - čiže do prevádzkovej réžie v PD. Mám na to takú jednoduchú internú smernicu.
    učtovníčka
    Kristína
    Ja účtujem pre stomatológa v JÚ. Ale robí na cash. Spotrebný stomatologický materiál do zásoby účtujem hneď do spotreby - čiže do prevádzkovej réžie v PD. Mám na to takú jednoduchú internú smernicu.
    Prosím Ťa nedala by sa tá smernica "okukať"? Asi by to zaujímalo aj viacerých.Prosím...

    bubibu je offline (nepripojený) bubibu

    bubibu
    Aj ja sa pripájam. Kristínka, nedala by sa tá smernica "zverejniť" na tejto našej stránke? Prosííííííím

    Kristína je offline (nepripojený) Kristína

    Kristína
    Priložila som tú smernicu, je veľmi jednoduchá. Možno to bude niekoho inšpirovať k vypracovaniu nejakej lepšej verzie .......



    Smernica č. 4/2005

    pre zaradenie a účtovanie spotrebného stomatologického materiálu (zákon o účtovníctve č. 431/2002 a v znení neskorších predpisov, opatrenie MF SR č. 23 856/2002-92 zo dňa 17.decembra.2002 a v znení neskorších predpisov)


    Názov a sídlo účtovnej jednotky: .................................................. ..............

    ................................................................................................. ...............

    Prevádzka: .................................................. ...............................................



    Spotrebný stomatologický materiál sa zaraďuje okamžite do používania a účtuje sa priamo do spotreby. Spotrebným stomatologickým materiálom na tieto účely sú všetky druhy zdravotníckeho stomatologického materiálu a ostatného pomocného spotrebného materiálu, ktorý sa používa pri úkonoch stomatologického ošetrenia a zoznam ktorého je uvedený v prílohe k uvedenej smernici.





    Vypracoval: .................................
    ............................. 2. januára 2005

    Schválil: .......................................
    ............................. 2. januára 2005


    Účinnosť odo dňa: 2. január 2005
    Naposledy upravil Kristína : 31.10.05 at 09:59

    koalko je offline (nepripojený) koalko

    koalko
    nezabúdajte, že lekár stomatolog pokiaľ je to FO môžete sa rozhodnúť či jednoduché alebo podvojné účtovníctvo, ale pokiaľ je PO tak výlučne len podvojné účtovníctvo.
    Teda v prípade, že je FO potom sa nemusíte trápiť so skladom. V JU všetko čo zaplatí je nákladom. Ani k 31.12. netreba skladové zásoby pripočítavať k základu dane. Treba však má inventúru k tomu 31.12. daného roka

    dada5 je offline (nepripojený) dada5

    dada5
    Internou smernicou môžeš určiť materiály, ktoré idú do spotreby trebárs v priebehu mesiaca, ale mala som aj materiály, ktoré nakupoval stomatológ na celý rok, v tom prípade som viedla skladovú evidenciu na tieto materiály kvôli kontrole Inšpektorátu práce, inak daňový základ v JU sklad neovplyvňuje

    Kristína je offline (nepripojený) Kristína

    Kristína
    Ten môj lekár nechcel viesť žiadnu skladovú evidenciu. Chcel to dať hneď do spotreby, že to tak robia aj jeho kolegovia.
    On robí totiž aj čeľustnú ortopédiu a má mnoho druhov rôzneho materiálu. Objednáva si to v menších množstvách priebežne, lebo to aj tak nemá kde skladovať.
    Mohla by si mi povedať, čo s tým má Inšpektorát práce?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.