Zavrieť

Porady

Pohoda a otváracia súvaha, DP

Kontroľujem si súvahu. ÚJ bola zapísaná do OR 4.6.2009. V "Pohode" do "Počiatočné stavy účtov" som dala ZI cez 701/411 a 353/701.
Potosm som už cez ID doklad dala správcu vkladu 378/353 a ďalej som účtovala už v pokladni splatene imania a ostatné výdaje.
Prečo mi v súvahe neukazuje v kolónke "bezprostredne predchádzajúce obdobie vôbec nič? Mali by tam byť údaje .
Nemôžem ukončiť DP. Pomôžte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Ukazuje to správne, veď predchádzajúce obdobie je rok 2008, vtedy firma neexistovala.

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Mona Lisa Pozri príspevok
    Tak ako sa potom myslí par.2 ods.2 opatrenia k zostaveniu individuálnej účtov.závierke - kde by sa mali vykazovať v stĺpci "bezprostredne predch. účtovné obdobie" údaje z otváracej súvahy? Ak máte "cenigovú" tak je to str.326.
    Ty nakoľko účtuješ až v roku 2009 tak začínaš s rokom 2009 až po prevode do roku 2010 budeš mať otvár. súvahu a to ti samo dá program volá sa to začiatočný účet súvahový a vtedy už budeš mať aj predchádz. obdobie aj v súvahe. Teraz ani nesmieš vyplňovať predch. obdobie nakoľko firma neexistovala to by si mala zle. Budeš vyplňovať len bežné obdobie. Ty v roku neotváraš súvahu ale len účtuješ. Otvárať budeš až v roku 2010. Neviem či sa ma pochopila ?
    Naposledy upravil Monika C. : 28.03.10 at 19:59

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Nemôže Ti ukazovať bezprostredne predch. účtovné obdobie nakoľko si účtovala až v roku 2009. Bude Ti ukazovať a aj má byť len účtovné obdobie rok 2009.

    Mona Lisa je offline (nepripojený) Mona Lisa

    Mona Lisa
    Monika C. Pozri príspevok
    Nemôže Ti ukazovať bezprostredne predch. účtovné obdobie nakoľko si účtovala až v roku 2009. Bude Ti ukazovať a aj má byť len účtovné obdobie rok 2009.

    Tak ako sa potom myslí par.2 ods.2 opatrenia k zostaveniu individuálnej účtov.závierke - kde by sa mali vykazovať v stĺpci "bezprostredne predch. účtovné obdobie" údaje z otváracej súvahy? Ak máte "cenigovú" tak je to str.326.

    Mona Lisa je offline (nepripojený) Mona Lisa

    Mona Lisa
    Monika C. Pozri príspevok
    Ti nakoľko účtuješ až v roku 2009 tak začínaš s rokom 2009 až po prevode do roku 2010 budeš mať otvár. súvahu a to ti samo dá program volá sa to začiatočný účet súvahový a vtedy už budeš mať aj predchádz. obdobie aj v súvahe. Teraz ani nesmieš vyplňovať predch. obdobie nakoľko firma neexistovala to by si mala zle. Budeš vyplňovať len bežné obdobie. Ty v roku neotváraš súvahu ale len účtuješ. Otvárať budeš až v roku 2010. Neviem či sa ma pochopila ?

    Áno pochopila som, ale práve v par.2 ods.2 opatrenia sa hovorí, že pri prvej účtovnej závierke po vzniku ÚJ sa údaje z otváracej súvahy vykazujú v súvahe v tom stĺpci, ako som uviedla. Tak potom to je ako myslené.

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Mona Lisa Pozri príspevok
    Áno pochopila som, ale práve v par.2 ods.2 opatrenia sa hovorí, že pri prvej účtovnej závierke po vzniku ÚJ sa údaje z otváracej súvahy vykazujú v súvahe v tom stĺpci, ako som uviedla. Tak potom to je ako myslené.
    Áno pri prvej účt. uzávierke ale až po uzávierke čiže v ďaľšom roku budeš mať súvahu otváraciu momentálne ju nemáš len účtuješ v roku 2009 urobíš uzávierku kde prevedieš stavy na účtoch - konečný účet súvahový a na základe toho budeš mať začiatočný účet súvahový čiže otvoríš súvahu ale až 01.01.2010.

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    pozri toto:
    http://www.porada.sk/t105372-zdanova...iku-s-r-o.html, do pozornosti dávam príspevok 13 a ďalšie.
    Ja som v Pohode do Súvahy doplnila BPO /bezprostredne predchádzajúce obdobie/ ručne. A v poznámkach som dopísala, ktorého obdobia sa BPO týka: od založenia do vzniku s.r.o.
    Naposledy upravil Zdenka 0705 : 29.03.10 at 06:21 Dôvod: doplnenie údajov

    Mona Lisa je offline (nepripojený) Mona Lisa

    Mona Lisa
    Zdenka 0705 Pozri príspevok
    pozri toto:
    http://www.porada.sk/t105372-zdanova...iku-s-r-o.html, do pozornosti dávam príspevok 13 a ďalšie.
    Ja som v Pohode do Súvahy doplnila BPO /bezprostredne predchádzajúce obdobie/ ručne. A v poznámkach som dopísala, ktorého obdobia sa BPO týka: od založenia do vzniku s.r.o.

    Tak som to spravila všetko, ale ja to mám v súvahe riadne v období 2009. Oni tam mali len ZI, ktoré som účtovala najprv cez 701/411, 353/701 a potom už riadne 378/ 353 a 211/378 .
    Takže musím si vytlačiť výkazy a doplniť ručne perom? Ale tam by malo byť len r.66 - 69 v súvahe vyplnené, áno?

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    Asi som sa zle vyjadrila, "ručne" som myslela, že som si v súvahe nastvila BPO podľa seba, /riadky a sumy/,nič som nedopisovala ručne. Nešla som cez 701, tú budem mať až teraz, v r. 2010.
    V stĺpci BPO musíš mať vyplnené v súvahe aj aktíva a pasíva, tak, ako sú súčtové riadky, ináč to nebudeš mať dobre.
    Naposledy upravil Zdenka 0705 : 29.03.10 at 08:23

    Mona Lisa je offline (nepripojený) Mona Lisa

    Mona Lisa
    Zdenka 0705 Pozri príspevok
    Asi som sa zle vyjadrila, "ručne" som myslela, že som si v súvahe nastvila BPO podľa seba, /riadky a sumy/,nič som nedopisovala ručne. Nešla som cez 701, tú budem mať až teraz, v r. 2010.
    V stĺpci BPO musíš mať vyplnené v súvahe aj aktíva a pasíva, tak, ako sú súčtové riadky, ináč to nebudeš mať dobre.

    Hovorila som s pracovníkom z Pohody. Do výkazov minul.obdobia sa dá na r.68 ZI a na r.72 znamienkom mínus sa dá suma pohľadávky voči spoločníkom, v roku 2008 bol v aktívach r.02 teraz už nie je/.
    To je za rok 2009.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.