Zavrieť

Porady

akú vstavanú rúru

ideme rekonštruovať kuchynu, rozhodli sme sa pre vstavané spotrebiče/samozrejme/ a chcem vedieť aké má kto skúsenosti nie s konkrétnou značkou to ma nezaujíma , ale s typom rúry lebo ich je nepreberné množstvo od 199 do 1999 € teda:
multifunkčná
s grilom či bez
ohrev
ventilátor
časovač
samočistiaci email /nie e-mail/
dvojsklo, trojsklo
plnovýsuv
internet, rádio, tv video hifi/to už srandujem.../
je jasné že čím drahšia tým lepšia ale nechcem zbytočne preplatiť technické finesy ktoré potom možno nikdy nevyužijem...
poprosím konkrétne skúsenosti so spomenutými aj nespomenutými TF/technické finesy/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    finis je offline (nepripojený) finis

    finis
    ano.fukcia, kedy rura sama vypne je na nezaplatenie.aj moja pipa a vola ma aby som prisla, kazdych par minut, na rozdiel od umyvacky kt.zapipa a dost.niekedy jej kricim, ze ved uz idem, ale pipa dalej.inak ja si na rure casujem vselico - aj napriklad dokedy mi bude prat pracka (mam ju na inom poschodi).
    je to malickost, ale potesi.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    maximalne som si zvykla a mozem odporucit teleskopicke vysuvy... (az tak som si nato zvykla, ze ked som bola u mamy a vyberala nieco z jej rury, tak mi to skoro spadlo, kedze ona ich nema) ... pre opisanie: rost alebo plech drzi v rure na tychto teleskopickych vysuvov... ked potrebujem preliat kura, tak si zufankou zachytim rost a jemnym tahom ho vysuniem von pokial sa da a ten teleskop drzi cely rost... a ja mam stale obe ruky volne... bez teleskopov by som musela jednou rukou drzat rost a druhou prelievat...

    a funkcie ktore vyuzivam najcastejsie je teplovzdusne pecenie, vrch spodok, alebo spodok s ventilatorom... ostatne funkcie len velmi malo... este mam infragril, tak ten sem-tam pouzijem...

    co sa tyka cistenia, tak je tam program na precistenie, ale to je nieco na system pary... dam tam plech s vodou, ta sa zohreje a para uvolni spinu v rure a potom ju musim rucne pretriet...

    mandyla je offline (nepripojený) mandyla

    mandyla
    My máme Elektrolux, s funkciami ako píše andreaS, som s ňou spokojná ale v bytovke sme mali (nový) šporák INDESIT s elektrickou rúrou, s motorčekom na grilovanie, také vidlice sa nakrúcali do zadnej časti rúry ktoré otáčali mäso dookola. Krásne sa dalo ugrilovať aj kačka. Pri zariaďovaní novej kuchyne v dome som na túto funkciu akosi pozabudla a nehľadala som rúru ktorá by mala aj túto funkciu a je mi veľmi ľúto. Kuru musím otáčať ja( Už som potom nepátrala či aj vstavané rúry majú túto funkciu.

    finis je offline (nepripojený) finis

    finis
    ja mam vstavanu ruru zn.Whirpool FCSM6 (ak som spravne pochopila co pisu na stitku )mame ju nieco viac ako 6 rokov a sluzi k plnej spokojnosti. pripajam sa k pochvale teleskopickeho vysuvania.dost to pomaha pri kontrolovani alebo podlievani.nemusi sa jedlo vyberat iba sa vysunie.je mensia moznost urazu a je to aj samozrejme pohodlnejsie.je tiez super ked je rura vstavana tzv.vo vyske oci.setri to chrbat.
    ja dalej pouzivam hlavne funkciu dolny a horny ohrev, teplovzdusnu, zapekanie a z casu na cas pizzu a tiez casovac.ma aj myslim katalyticke cistenie takze sa tak nemusi casto cistit.este mozno by bolo dobre mat v nej funciu pary.ale zase aj bez toho sa da.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    ja som casovac objavila len nedavno dovtedy som si stopovala na inych hodinkach ...

    teraz si pekne nastavim cas a ked uplynie, tak rura zhasne a pipa... pridem, skontrolujem a bud vypnem, alebo stlacim jeden gombik a pokracuje v peceni... a opat mozem nastavit cas...

    je to super hlavne ked chodievame vencit a nemusim kvoli tomu vypinat ruru, lebo viem, ze sa vypne sama po uplynuti casu.. takze keby sa nam cokolvek cestou prihodilo, tak nic v rure nezhori

    inak moja rura ma aj vnutorny teplomer... je to prislusenstvo navyse, vnutri v rure je otvor, kde strcim koniec teplomeru, teplomer potom do masa, kt. sa bude piect v celku a ked dosiahne pozadovanu vnutornu teplotu, tak ma upozorni pipanim... toto som este neskusala...

    ja mam gorenje B50PP v dizajne pininfarina I... maximalna spokojnost tiez uz zopar rokov...
    KEJKA nadväzujem na túto diskusiu po rokoch
    chcem vymeniť vstavanú rúru, ponúkli mi tiež ako je v poslednom príspevku pred mojím gorenje B50PP, neviem však, kde by som ju mohla vidieť "naživo".
    http://kuchynskespotrebice.sk/produc...dovatelna-rura

    máte niekto s týmto typom skúsenosť?
    má aj spomínané teleskopické vysúvanie?
    odporučili by ste nejaký iný typ?
    dizajnovo - má prevládať čierna farba, nechcem nerez ani bielu.
    Vďaka
    KEJKA nikto nič, či mám zadať súvisiacu otázku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.