Zavrieť

Porady

Platba kartou a JU

Ahojte poraďaci,

nema nahodou z Vas niekto ID, alebo osvedceny postup ako uctovat trzby cez postterminal t.j. cez platobnu kartu.Stravila som na porade pri tejto teme asi dva večere , ale bohužial k ničomu som neprišla, nakoľko kžady z Vás má na učtovanie v JU na tieto tržby svoj nazor.Logicky sa priklaňam i k jednemu i k druhemu, je mi bližší cez ID, ale to sa mi zdá rozumnejsie pri PU, takze zaver som z toho jeleň. Mam totiž nového klienta s JU a tržbami cez platobnú kartu a priznam sa ešte som to nikdy nerobila a môj softwer to ani nepozna, takže hura na ručné učtovanie.
Prosíííím ak niekto má niečo pošlite.
Ďakujem!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Na registračnej pokladni máš aj položku " šek " a " kredit "...a ked mi ide platit kartou tak normálne nablokujem výslednú sumu, stlačím medzisúčet a nahodím to do položky kredit...tak máme potom na dennej a mesačnej páske aj vypísané čo sa platilo cez postterminál

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Na základe doporučenia KROSu -som účtovala :
    - celú tržbu ako príjem do pokladne - POZD
    (mesačne, jednou sumou)
    - príjem na BU - platba kartou od zákazníkov - cez priebežné položky
    - časť tržby platenej cez platobnú kartu - ako výdaj z pokladne - cez priebežné položky (mesačne - jednou sumou).

    Ak bola platba kartou v posledné dni mesiaca a nenabehla ešte na BU, priebežné položky vykazovali rozdiel.

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Velmi pekne dakujem,
    mam asi 15 zivnostnikov a kazdy je iny pripad, ale ani jeden este nemal platby cez kartu, myslim tym cez postterminal, v PU je to jednoduche.
    Este raz vdaka.

    Enyma je offline (nepripojený) Enyma

    Enyma
    Veronikasad, chcela by som sa Ta spytat, ci uctujes mesacnu trzbu v alfe do pohladavok ? Ja uctujem presne tak isto ako si napisala, ale mam problem, ked trzbu nauctujem priamo v pokladni ako PPD, tak mi pri kontrole programom vykazuje chybu
    doklad nema navaznost na knihu pohladavok.



    Za odpoved dakujem enyma

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Enyma Pozri príspevok
    Veronikasad, chcela by som sa Ta spytat, ci uctujes mesacnu trzbu v alfe do pohladavok ? Ja uctujem presne tak isto ako si napisala, ale mam problem, ked trzbu nauctujem priamo v pokladni ako PPD, tak mi pri kontrole programom vykazuje chybu
    doklad nema navaznost na knihu pohladavok.



    Za odpoved dakujem enyma
    Nie som síce Veronika, ale odpoviem ti. Ak účtuješ tržbu z ERP pri zadávaní nového príjmu si musíš v doklade "zakliknúť" - NEKONTROLOVAť. A tiež pri vstupe do DPH - NEKONTROLOVAť. Potom ti túto chybu nebude vyhadzovať.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Enyma Pozri príspevok
    Veronikasad, chcela by som sa Ta spytat, ci uctujes mesacnu trzbu v alfe do pohladavok ? Ja uctujem presne tak isto ako si napisala, ale mam problem, ked trzbu nauctujem priamo v pokladni ako PPD, tak mi pri kontrole programom vykazuje chybu
    doklad nema navaznost na knihu pohladavok.



    Za odpoved dakujem enyma
    Nie, neúčtujem ju do pohľadávok - účtujem tak ako píše Jarmilka v predch. príspevku.

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Jarmilka,
    este jedna otazka, SZČO, teda aspoň moja, neodklada bločky s postterminalu za predaj, len vytoci dennu pasku, samozrejme i bloky za predaj, len tam nema rozlisene co islo cez hotovost a co cez terminal.Co mi poradis, mam od nich ziadat , aby odkladali bloky denne , ktore isli cez terminal a sama si ich spracovat, alebo sa da na reg. pokladni pri dennej paske nastavit rozlisenie co islo v hotovosti a co cez terminal, pretože takto sa asi zblbnem az odkontrolujem kazdy jeden blok, ktorym im platili cez terminal a ci nabehol do banky ako platba. Vies, co chcem,co najviac to zjednodusit, len neviem ako.Poradis?
    Viera

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    VieraPopluharova Pozri príspevok
    Jarmilka,
    este jedna otazka, SZČO, teda aspoň moja, neodklada bločky s postterminalu za predaj, len vytoci dennu pasku, samozrejme i bloky za predaj, len tam nema rozlisene co islo cez hotovost a co cez terminal.Co mi poradis, mam od nich ziadat , aby odkladali bloky denne , ktore isli cez terminal a sama si ich spracovat, alebo sa da na reg. pokladni pri dennej paske nastavit rozlisenie co islo v hotovosti a co cez terminal, pretože takto sa asi zblbnem az odkontrolujem kazdy jeden blok, ktorym im platili cez terminal a ci nabehol do banky ako platba. Vies, co chcem,co najviac to zjednodusit, len neviem ako.Poradis?
    Viera
    Asi závisí od SW ERP - u klienta, ktorého som minulý rok účtovala, som tento údaj na mesačnej páske mala (nebola to mesačná uzávierka z ERP - tlačil mi nejaký iný doklad)

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Dakujem pekne za pomoc, moj klient to vyriesil tak, ze mi bude hadzat blocky od platby kartou do krabice a kazdy stvrtrok mi ich da, aby som si to odkontrolovala , takze super a ze uctovnicka praca je hracka si kazdy myslí.
    Takze sa tesim.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.