Zavrieť

Porady

Aky typ DHP - dodanie sluzieb do Ciech

Ako sa zauctuje vystavena faktura za prenajom priestorov ceskej firme, platcovi DPH v Cechach? My sme platcovia DPH a faktury za prenajom vystavujeme najomnikom-platcom DPH s DPH a neplatcom bez DPH, takze uplatnujeme koeficient.

My musime vystavit fakturu tejto ceskej firme bez DPH alebo s DPH?
Aky typ DPH sa uvedie pri nahodeni medzi vydane faktury - 39 alebo iny?

Kedze ide o dodanie sluzieb zahranicnemu odberatelovi je potrebne podavat aj suhrny vykaz? Predpokladam, ze nie, kedze by to malo byt len za dodanie sluzieb s miestom dodania v inom clenskom state ale my prenajimame priestor tu na Slovensku ...

Dakujem za rady ...
Naposledy upravil Bambi23 : 07.04.10 at 08:09
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Prenajímaš priestory na Slovensku zdaniteľnej osobe z CZ.
    Miesto dodania sa určí podľa miesta, kde sa nehnuteľnosť nachádza.
    Je to Slovensko.

    A máš dve možnosti:
    a) nájom môže byť oslobodený
    b) nájom môžeš zdaňovať (stačí, že ide o zdaniteľnú osobu, nemusí byť platiteľ Dph)

    Postupuješ podľa zmluvy, ako maš dohodnutú cenu -

    či ako nájom oslobodený ............ak oslobodený....je to podľa § 38/3
    alebo ako nájom zdaňovaný.........ak zdaňovaný....je to podľa § 38/5

    Typ Dph uvedieš taký istý, ako by si uvádzal pri faktúre pre zdaniteľnú osobu z SK. (nie je v tom rozdiel.)

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Bambi23 Pozri príspevok
    dakujem ... v zmluve ma uvedene, ze mu bude fakturovana suma bez DPH, takze vystavim fakturu bez DPH a typ 39 ako klasicky neplatcovia v SK ... este raz dakujem
    Kód 39 rieši prijaté dodávky, nie uskutočnené. Hovoríte, že vystavujete faktúru za prenájom. To nie je kód 39 (a MRP Vás ani nepustí).

    Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

    Bambi23
    dakujem ... v zmluve ma uvedene, ze mu bude fakturovana suma bez DPH, takze vystavim fakturu bez DPH a typ 39 ako klasicky neplatcovia v SK ... este raz dakujem

    Ivuchak je offline (nepripojený) Ivuchak

    Ivuchak
    Fakturujeme do Čiech za služby , typ DPH dám 13, dátum dodania zadám, dátum daňovej povinnosti nie - odberateľ s tým mal problém. Zrejme z tohto dôvodu mi nenačíta tieto faktúry do súhrnného výkazu. Vie niekto poradiť ? Vďaka.

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    pre načítanie do súhrnného výkazy musí byť v položke faktúry zadaný Typ položky - T - tovar, S - služba

    Ivuchak je offline (nepripojený) Ivuchak

    Ivuchak
    To som mala, aj kód štátu. Proste ak som nemala zadaný dátum daň.povinnosti, nebral to výkaz do úvahy. Neviem, prečo odberateľovi vadilo, že tam dátum je, keď sadzba dane bola 0.Ale to je asi

    helas je offline (nepripojený) helas

    helas
    Dobré ráno,
    vie mi prosím niekto povedať aký kód triedenia DPH mám dať pri dodaní služby z iného štátu EU v Pohode,
    ďakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    helas Pozri príspevok
    Dobré ráno,
    vie mi prosím niekto povedať aký kód triedenia DPH mám dať pri dodaní služby z iného štátu EU v Pohode,
    ďakujem
    Otázku treba zadať do sekcie programu POHODA. Tu je MRP.

    Aky typ DHP - dodanie sluzieb do Ciech

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.