Zavrieť

Porady

Otvorenie kaviarne od zaciatku

Potrebujem poradit od sameho zaciatku pri otvoreni kaviarne. Mam priestory napad a hlavne obrovsku chut. Priestory su uplne nove potrebujem nejaku kolaudaciu mimo klasickej? Od koho vsetkeho musim mat vyjadrenie o sposobilosti prevadzky v novych priestoroch. AK SA TU NAJDE NIEKTO KTO NEMA PROBLEM PORADIT budem velmi vdacna.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ahoj Slavka.Ja som tiez pred mesiacom otvarala novu kaviaren a nikto mi neporadil co a ako mam robit.Hned na zaciatok potrebujes doklad o mietnosti.Ak ho vlastnis,tak list vlastnictva alabo kupnu zmluvu.ak miestnost prenajimas,tak najomnu zmluvu.Potom si zariadis miestnost podla svojich predstav,ale musis sa podriadit urcitym predpisom,ktoré nariaduje hygiena.Na hyg.odd.mozes konzultovat o tom,co a ako musis robit.ja som sa skontaktovala s hyg.projektantom a on mi vypracoval projekt na zariadenie a zároven mi vypracoval aj prevádzkovy poriadok.ak miestnost neni kolaudovana ako kaviaren,musis na Obv.urade na stavebnom oddeleni podat ziadost na zmenu v uzivani stavby,alebo casti stavby.tam ti poradia,co k tomu potrebujes.pred podanim ziadosti na zaradenie do prevádzky si budes musiet dat spravit zmluvu o odvoze komunálneho odpadu,zmluvu s firmou ktorá ti bude robit deratizáciu.Budes potrebovat osvedcenie odbornej sposobilosti HYG.MINIMUM,platny zdrav.preukaz.toto vsetko plati len vtedy,ak v kaviarni budes robit Ty.ak budes mat zamestnanca,tak to pozaduj od neho.ak más vsetko pozbiarané,podas na odd hygieny ziadost na zaradenie do prevádzky a pockás,kym ti hygiena dá rozhodnutie o povoleni prevádzkovania.potom mozes otvorit,ale bud pripravená na to,ze natrafis na pár nepredvidatelnych prekázok,ktoré ti troska rozmazu usmev na tvári.aspon mne sa to stalo.do dnes nemám kludnej chvile.tak vela stastia.TIMI

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Kabaka123, PARKER LOYD, taiko, Richard, pe-ha, Danielle369
    6
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kristína. Je otvorenie kaviarne (na úrovni) veľká finančná položka?
    Richard Kristína založ novú otázku, v komentároch sa nové otázky nezadávajú... je to tu stratené
    Kristína. vďaka moc za upozornenie
      zbaliť

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Stanislava H Pozri príspevok
    Potrebujem poradit od sameho zaciatku pri otvoreni kaviarne. Mam priestory napad a hlavne obrovsku chut. Priestory su uplne nove potrebujem nejaku kolaudaciu mimo klasickej? Od koho vsetkeho musim mat vyjadrenie o sposobilosti prevadzky v novych priestoroch. AK SA TU NAJDE NIEKTO KTO NEMA PROBLEM PORADIT budem velmi vdacna.
    Skús si prečítať, napr.
    http://www.porada.sk/t137792-co-je-p...dzky-baru.html
    http://www.porada.sk/t64329-otvorenie-prevadzky.html
    http://www.porada.sk/t109401-otvaram...obny-klub.html
    http://www.porada.sk/t98845-otvoreni...-ako-nato.html

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    A nezabudni aj nato, že ked budeš podávať ovocné poháre, nesmie sa tam fajčiť alebo oddeliť stenou kaviarenskych štamgastov

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Použi vyhľadávanie, pri kľúčovom slove "kaviareň" som našla napr. http://www.porada.sk/t112754-otvorenie-kaviaren.html

    Katte7 je offline (nepripojený) Katte7

    Katte7
    Ahoj Timi pozerám že sa ozaj dobre vyznáš chcela by som sa ťa spýtať na túto tému keď chcem otvárať kaviareň a podávať tam ovocné poháre musím byť vyučená?

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    zalezi ake ovocne pohare budes podavat? ze nakrajas ovocie a das do pohara zakaznikovi? v takom pripade nie
    ak by si vsak mala dopredu nachystane, jednalo by sa podla mna o cukrovinarsku vyrobu a uz by bol treba vyucny list napriklad

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    dan Pozri príspevok
    A nezabudni aj nato, že ked budeš podávať ovocné poháre, nesmie sa tam fajčiť alebo oddeliť stenou kaviarenskych štamgastov
    dan, opat zalezi od toho ako bude ovocne pohare podavat
    v pripade, ak ich bude mat od dodavatela dovezene, moze byt kludne cely podnik fajciarsky.
    kedze zakon o ochrane nefajciarov, ktory zakazuje fajcenie v prevadzkach spolocneho stravovania ich definuje ako prevadzky, v ktorych sa vyraba, pripravuje A podava jedlo (tzn. ze musia byt splnene vsetky tri podmienky sucasne)

    truhlicka82 je offline (nepripojený) truhlicka82

    truhlicka82
    Chcem sa opytat ak chcem otvorit bar musim byt vyucena? Alebo musia byt vyuceni len zamestnanci. Ide iba o podavanie alko nealjo....ziadne jedla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.