Zavrieť

Porady

zalozenie s.r.o. z prispevku UPSVaR

Dobry den,

zalozila som s.r.o., na ktoru som dostala prispevok z UPSVaR (dohoda o poskytnuti prispevku na SZC). Som jedinym konatelom a spolocnikom s.r.o., je podmienkou, aby som bola aj zamestnancom s.r.o. alebo mozem byt "dobrovolne nezamestnana"?
Usporiadat
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Mňa by skôr zaujímalo, aké podmienky si musela splniť a čo všetko doložiť, aby si takýto príspevok dostala. A k čomu ťa to zaväzuje. Vďaka.
0 0
miky64 miky64

miky64 je offline (nepripojený) miky64

bol som,som a ešte chvílku budem ...viac
je to iba moj nazor ale ako možeš byť dobrovolne nezamestnana ked si dostala príspevok z upsvar, pokial sa memylim tak jednou z podmienok je vykonavať činnosť na ktoru si dostala príspevok minimalne dva roky
0 0
moriteru moriteru

moriteru je offline (nepripojený) moriteru

miky64 Pozri príspevok
je to iba moj nazor ale ako možeš byť dobrovolne nezamestnana ked si dostala príspevok z upsvar, pokial sa memylim tak jednou z podmienok je vykonavať činnosť na ktoru si dostala príspevok minimalne dva roky
alebo aspoň neotravovať na ÚP
0 0
akina akina

akina je offline (nepripojený) akina

marianab Pozri príspevok
Dobry den,

zalozila som s.r.o., na ktoru som dostala prispevok z UPSVaR (dohoda o poskytnuti prispevku na SZC). Som jedinym konatelom a spolocnikom s.r.o., je podmienkou, aby som bola aj zamestnancom s.r.o. alebo mozem byt "dobrovolne nezamestnana"?
Ak si dostala príspevok z UPSVaR na SZČO predsa musíš mať živnosť na FO, sro-čka s dotáciou potom nemá nič spoločné.
1 0
marianab marianab

marianab je offline (nepripojený) marianab

mozes ziadat dotaciu aj na s.r.o., nielen na zivnost
0 0
marianab marianab

marianab je offline (nepripojený) marianab

Fany Pozri príspevok
Mňa by skôr zaujímalo, aké podmienky si musela splniť a čo všetko doložiť, aby si takýto príspevok dostala. A k čomu ťa to zaväzuje. Vďaka.
evidencia na UP min. 3 mesiace, vypracovat podnikatelsky zamer, absolvovat skolenie, presjt pisomnym testom a obhajit sa pred komisiou
0 0
akina akina

akina je offline (nepripojený) akina

Ak je dotácia určená pre sro-čku, tak to potom mení situáciu, priznám sa, že som nemala info, že sa poskytujú príspevky aj pre s.r.o. pri prvom otvorení živnosti.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Práve som riešila otázku, či s.r.o. môže dostať dotáciu, ďakujem za info. Vieš aj konkrétnejšie podmienky?
0 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
Podľa mňa nie je možné byť dobrovoľne nezamestnaná pretože predpokladám, že si v tej s.r.o. aj spoločník a to si už pre ÚP SZČO, takže sa musíš odhlásiť z evidencie na úp. to či je podmienka aby si bola vo svojej s.r.o. aj zamestnancom neviem, tiež počujem prvý krát, že úp dáva dotáciu aj na s.r.o..
1 0
marianab marianab

marianab je offline (nepripojený) marianab

michelle84 Pozri príspevok
Práve som riešila otázku, či s.r.o. môže dostať dotáciu, ďakujem za info. Vieš aj konkrétnejšie podmienky?
evidencia na UP min. 3 mesiace, vypracovat podnikatelsky zamer, absolvovat skolenie, prejst pisomnym testom a obhajit sa (podnikatelsky zamer) pred komisiou. Ide v podstate o rovnaky postup ako pri zivnosti. Zalozis s.r.o., vyradena si z uradu prace po zapise do obchodneho registra.
0 0
marianab marianab

marianab je offline (nepripojený) marianab

Dana1 Pozri príspevok
Podľa mňa nie je možné byť dobrovoľne nezamestnaná pretože predpokladám, že si v tej s.r.o. aj spoločník a to si už pre ÚP SZČO, takže sa musíš odhlásiť z evidencie na úp. to či je podmienka aby si bola vo svojej s.r.o. aj zamestnancom neviem, tiež počujem prvý krát, že úp dáva dotáciu aj na s.r.o..
ja som uz vyradena z up, ale zistila som, ze nie je podmienkou byt zamestnancom (pre UP) vo vlastnej s.r.o.
1 0
satanko satanko

satanko je offline (nepripojený) satanko

Dobry den, aj ja zakladam s.r.o z prispevku ÚPa chcel by som sa opytat par veci.

Ak budem vedený v s.r.o ako konatel tak podla vsetkeho budem odvadzat do ZP iba minimalnu ciastku (nieco okolo 40 eur) ak som dobre pochopil ale odvody do SP nie a nemusim byt ani zamestnany vo vlastnej s.r.o. Alebo musim byt spolocnikom? Ako to vlastne je?

A neviete ci sa to nejako meni ak som studentom (externista)?
0 0
marianab marianab

marianab je offline (nepripojený) marianab

satanko Pozri príspevok
Dobry den, aj ja zakladam s.r.o z prispevku ÚPa chcel by som sa opytat par veci.

Ak budem vedený v s.r.o ako konatel tak podla vsetkeho budem odvadzat do ZP iba minimalnu ciastku (nieco okolo 40 eur) ak som dobre pochopil ale odvody do SP nie a nemusim byt ani zamestnany vo vlastnej s.r.o. Alebo musim byt spolocnikom? Ako to vlastne je?

A neviete ci sa to nejako meni ak som studentom (externista)?
Dobry den,
ak zakladate s.r.o., budete konatelom a spolocnikom v s.r.o., nie je povinne byt zamestnancom a ako ste uviedli, budete samoplatitelom ZP (okolo 30 EUR), tym padom, ze nie ste zamestnancom, nemusite platit odvody do SP. Neviem, ako sa to meni, ked ste studentom.
0 0
satanko satanko

satanko je offline (nepripojený) satanko

ale druhy rok uz budem povinny platit odvody do SP?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

satanko Pozri príspevok
ale druhy rok uz budem povinny platit odvody do SP?
nie.. toto nie je ako pri zivnosti SZCO...

pokial nevznikne pracovny pomer tak do SP nie je povinnost platit...

avsak ak nebudes nikde inde zamestnany, tak by som rozmyslala o dobrovolnom plateni do SP.. pretoze budes PN, tak nedostanes nic... rovnako sa ti doba nepoistenia v SP nezapocitava do dochodku... budes ziadat o uver ako sukromna osoba, tak rovnako moze byt problem s preukazanim prijmu... tvoj status ako LEN spolocnik konatel bez akehokolvek ineho prijmu bude "dobrovolne nezamestnany" ...

kazda minca ma dve strany...
0 0
miramff miramff

miramff je offline (nepripojený) miramff

Dobry den,
prosim vas, pri navrhu sro do OR formou elektronickeho podpisu sa da sudny poplatok zaplatit v kolkoch, alebo len prevodom na ucet? Dakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
miramff Pozri príspevok
Dobry den,
prosim vas, pri navrhu sro do OR formou elektronickeho podpisu sa da sudny poplatok zaplatit v kolkoch, alebo len prevodom na ucet? Dakujem
Pri elektronickom podaní úhradou na účet, výzva Ti príde mailom z portálu.
0 0
Maria Bockova Maria Bockova

Maria Bockova je offline (nepripojený) Maria Bockova

žienka
Ešte som sa nestretla s tým, aby úrad poskytol príspevok na s.r.o. evidovanému nezamestnanému.Len na SZČO čo podmieňuje 2 rokmi trvania živnosti. Samozrejme popri tom si potom môžeš založiť s.r.o. a požiadať o ďalší príspevok ak by si chcela niekoho zamestnať. Prezraď ktorý úrad takýto príspevok dáva.
Maja
0 0
vavrica vavrica

vavrica je offline (nepripojený) vavrica

tak to by aj mna zaujmalo ci sa to da na srocku, lebo na zivnost ma to prechadza po vzhliadnuti vcerajsich sprav ako miklos pekne rozpraval o odvodoch zivnostnikov...
0 0
gunagu23 gunagu23

gunagu23 je offline (nepripojený) gunagu23

vavrica Pozri príspevok
tak to by aj mna zaujmalo ci sa to da na srocku, lebo na zivnost ma to prechadza po vzhliadnuti vcerajsich sprav ako miklos pekne rozpraval o odvodoch zivnostnikov...
v zákone je uvedené že sa dá podporiť spoločník v s.r.o., nie s.r.o. ako taká a tu je trochu rozdiel
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať