Zavrieť

Porady

omega - založenie s.r.o.

Prosím, prosím, ako v omege založiť novú s.r.o.? Ako účtovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    Renatka
    Prosím, prosím, ako v omege založiť novú s.r.o.? Ako účtovať?
    Cez Firma>Nová si vytvor v Omege túto novú s.r.o..podľa príručky. Vyplň si firemné iniciály cez Firma>Nastavenie>Firemné iniciály a ostatné číselníky tiež podľa príručky. Prvý doklad, ktorý sa týka založenia s.r.o., resp. vkladu do ZI zaúčtuješ ako predpis cez okruh ID - interné doklady, napr.
    vklad do ZI vo výške upísanej v OR 353/411.... podľa výpisu OR na túto tému sú už na porade určite bližšie informácie.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    prosim Vas poradi mi niekto, kde sa v omege urobi zaciatocna suvaha ku dnu vzniku novej s.r.o.?
    a zaciatocny ucet suvahovy sa vyhotovi internym dokladom, kde sa zauctuju pociatocne stavy na jednotlivych uctoch suvztazne so zac. uctom suvahovym?
    my sme mali v povodnom programe este v praci, ze sa nahodili stavy na poc. ucet suvahovy a tie sa automaticky preniesli do pociatocnych stavov jednotlivych uctov....

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    bui
    prosim Vas poradi mi niekto, kde sa v omege urobi zaciatocna suvaha ku dnu vzniku novej s.r.o.?
    a zaciatocny ucet suvahovy sa vyhotovi internym dokladom, kde sa zauctuju pociatocne stavy na jednotlivych uctoch suvztazne so zac. uctom suvahovym?
    my sme mali v povodnom programe este v praci, ze sa nahodili stavy na poc. ucet suvahovy a tie sa automaticky preniesli do pociatocnych stavov jednotlivych uctov....
    Máš 2 možnosti:
    1)
    cez ID, klasika Účtovné doklady, zašktni si hore ID, pridaj nový doklad a nahodíš si počiatočné stavy.
    2)
    ak nechceš cez ID otvor si ktorýkoľvek doklad (cez ukáž) chd na lupu pri čísle účtu a tu vojdeš do jednotlivých účtov. Každý sa dá otvoriť tlačítkom oprav a tu máš už otvorený účet s jeho popisom. Pôjdeš na záložklu vedľa nastavenia je záložka ZOSTATKY, ideš cez voľbu pridaj , otvorí sa Ti možnosť pridania zostatku. POZOR na obdobie pridávania a uvedomiť si že do oboch políčok meny musíš zadať sumu, aj CM aj TM a bacha na strany MD,DAL.
    Odporúčam keď si to nahodíš, vytlač si súvahu a porovnaj ju s tou zo starého SW či sedí.
    Ja som to tak spravila pri firmách ktoré som prebrala počas roku a je to v poriadku. Aj v Krose mi tento postup odobrili.

    ak budeš mať problém , kľudne sa ozvi...

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    Dakujem. Pocaitocne stavy asi nahodim cez ID. No stale neviem ako a kde zostavit pociatocnu suvahu ku dnu vzniku firmy....chcela by som si ju vytlacit..
    Ja som si ten program nainstaloval len pred tyzdnom...vypis z OR budeme mat na bud. tyzden....a nemozem to v tom prgrame najst...ani v prirucke...
    Mozno je to uplne jednoduche....len to nejako prehliadam....neviem

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    bui
    Dakujem. Pocaitocne stavy asi nahodim cez ID. No stale neviem ako a kde zostavit pociatocnu suvahu ku dnu vzniku firmy....chcela by som si ju vytlacit..
    Ja som si ten program nainstaloval len pred tyzdnom...vypis z OR budeme mat na bud. tyzden....a nemozem to v tom prgrame najst...ani v prirucke...
    Mozno je to uplne jednoduche....len to nejako prehliadam....neviem
    Tu je postup takýto:
    Ak už máš vygenerovanú firmu, nastav si vpravo hore účtovné obdobie OTVORENIE, potom ideš do účtovné doklady, okruh ID, nahodíš si Prvý ID ale POZOR vpravo hore už v doklade si nastavíš obdobie OTVORENIE, nahodíš si všetky položky, teda každý účet MD,D, doklad uložíš OK. Ideš na tlač prehľady, nájdeš si tam súvaha a vytlačíš si ju. Je tam možnosť rôznych formulárou súvahy.

    v tomto SW sa všetko zadáva cez doklady.
    no skús

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    dakujem...skusim to. nefungoval mi internet..takze az zajtra..

    sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

    sara-ke
    Prosim ako sa uctuje storno Fa, ale nie celej ale len jednej polozky z FA???
    napr. mam nakup PC zostavy za 51 208,- Sk a na fa je storno klavesnica za 857,-Sk takze suma je 50 351,-SK
    prosiiim poradte mi

    mam este jednu otazku ako sa uctuju preddavkove fa a ako sa zapocitavaju do dph?? ktory datum?
    napr.
    4.2. prisla preddavkova fa
    7.2. bola uhradena z uctu
    9.2. prisla uz riadna fa

    ako to mam zauctovat?? prosiiim je to surne. dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sara-ke
    Prosim ako sa uctuje storno Fa, ale nie celej ale len jednej polozky z FA???
    napr. mam nakup PC zostavy za 51 208,- Sk a na fa je storno klavesnica za 857,-Sk takze suma je 50 351,-SK
    prosiiim poradte mi
    mam este jednu otazku ako sa uctuju preddavkove fa a ako sa zapocitavaju do dph?? ktory datum?
    napr.
    4.2. prisla preddavkova fa
    7.2. bola uhradena z uctu
    9.2. prisla uz riadna fa
    ako to mam zauctovat?? prosiiim je to surne. dakujem
    Správne si mala naúčtovať pôvodnú fa:042/321,343/321
    Teda dobropis naúčtuješ: -042/-321,-343/-321
    Preddavkovú fa neúčtujeme, úhrada314/221, riadna 042/321
    ak ste plátcom DPH ešte k tomu343/321, odrátaš zapl.zálohu 321/314.

    omega - založenie s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.