Zavrieť

Porady

Priemerná spotreba Citroen Jumper a Iveco

Dobrý deň, do firmy sme zakúpili tieto auta:Citroen Jumper-N1, IVECO Daily 50 C13-N2
na techničskom preukazy nie je udaná spotreba viete mi poradiť ako si mám zadať priemernú spotrebu sú nato nejaké tabuľky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Kejt Pozri príspevok
    Dobrý deň, do firmy sme zakúpili tieto auta:Citroen Jumper-N1, IVECO Daily 50 C13-N2
    na techničskom preukazy nie je udaná spotreba viete mi poradiť ako si mám zadať priemernú spotrebu sú nato nejaké tabuľky?
    Ja Ti poviem svoju skúsenosť v jednej firme. Firma kúpila Fiat Ducato valník, kde tiež nebola v TP uvedená spotreba. Preto som písala žiadosť do spoločnosti FIAT SR o vystavenie dokladu spotreby tohto vozidla,kde som uviedla všetky údaje z TP. A odpísali mi toto:
    citujem:
    "pre schválenie technickej spôsobilosti vozidiel kategórie N1 nebola stanovená povinnosť výrobcu predložiť schvaľovacím orgánom k technickej dokumentácii údaje o spotrebe paliva. Z týchto dôvodov a tiež aj z väčšieho rozdielu pohotovostnej a celkovej hmotnosti vozidla než aký sa prejavuje v extrémoch u osobných vozidiel je obtiažné stanoviť zodpovedajúci spôsob merania spotreby paliva. Pre nákadné vozidlá nebola v Európe ani v SR stanovená predpísaná metodika na meranie spotreby paliva. Vzhľadom na uvedenú skutočnosť, výrobca tento údaj nedokladoval a ani neuvádzal k technickej dokumentácii a taktiež sa nezapisoval do technických preukazov".
    To bola ich odpoveď. Keďže sme ináč nevedeli určite spotrebu paliva, určili sme si ju sami a to tak,že sa uskutočnila skúšobná jazda z miesta "A" do miesta "B", kde sa urobili dve merania: - so záťažou, kde bola spotr. 12L
    - bez záťaže,kde bola spotr.11,5L
    priemerom týchto spotrieb vznikla priemerná spotreba paliva : 11,7L
    Pri kontrole nám to DU uznal.
    Skúste požiadať CITROEN aj vy, ako sa vyjadrí..prípadne si dajte urobiť tzv.prelitrovanie vozidla, neviem za aký poplatok to robia. Alebo to skúste urobiť ako uvádzam vyššie.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Ujo Google Ti prezradí všetko

    Z histórie - SONEZ AUTO, sro
    Kombinovaná priemerná spotreba bude podľa výrobcu 7,4 l/100 km a emisie CO2 195 g/km. ... CITROËN Jumper. Autá N1. CITROËN C3 Picasso. CITROËN C4 Picasso ...
    www.sonez.sk/historia.html - V pamäti - Podobné

    Auto.Server.sk - Autobazár - IVECO - predaj7. nov. 2009 ... IVECO Turbo Daily 35S11 V Daily 2.3HPi Dodávka ... Toyota Auris HSD - Hybridný Auris má udávanú priemernú spotrebu 3,8 l/100km (5) ...
    www.autoserver.sk/ponukaVozidiel.asp?...IVECO - V pamäti - Podobné

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    skúsim pripojiť určenie spotreby vozidla ako sme to robili my:

    Určenie spotreby vozidla.doc

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Lenka1979 Pozri príspevok
    , určili sme si ju sami a to tak,že sa uskutočnila skúšobná jazda z miesta "A" do miesta "B", kde sa urobili dve merania: - so záťažou, kde bola spotr. 12L
    - bez záťaže,kde bola spotr.11,5L
    priemerom týchto spotrieb vznikla priemerná spotreba paliva : 11,7L
    Pri kontrole nám to DU uznal.
    Prosím, vytvorili ste si na to nejakú int.smernicu? ak ANO, nemohli by ste ju sem prihodiť
    Ďakujem
    Kristina272 dobrý deň ja by som mala otázku či si môžme sami určiť spotrebu aj v tom prípade keď nám v renaulte povedali že je tam priemerná spotreba 6 litrov, ale nám to výchadza viac?... alebo sa musíme držať tých udajov čo nám oni poskytli ? ďakujem pekne

    Priemerná spotreba Citroen Jumper a Iveco

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.