Zavrieť

Porady

Čo sa stalo s uhorkami?

Dnes som išla po tyždni na zahradu a aké ma čakalo prekvapenie?Všetky uhorky vonku mali 4 listy a boli prikrité s fóliou po cely čas od zasadenia,uschnuté.Všetky som ich vykopala a zasadila nové.Aj v skleníku to isté,šalátovky pekne vädnú jeden za druhým.Pytala som sa aj iných záhradkárov a všetci to isté,uhorky majú už vykopané.Stalo sa to aj niekde inde alebo len na Starej Turej je nova choroba?
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Stalo sa to aj v Nitre .Uhorky sú ako spálené .Musia sa vysadiť znovu .Nie je to len náš problém, ale aj problém susedov v okolí .

Neviem,neviem.........či to nie je sopka na vine .... už sa o tom začína polemizovať .Proste niečo je vo vzduchu .
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Aj tu na juhu uhorky cosi spalilo, ale nie vsetky, a aj najmensie kvietky jahod su cierne ako po mraze, aj biely orgovan sa hodil do cierna a napr.aj zihlava je spalena, ale tiez len na niektorych miestach.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Aj ja mám uhorky "v čudu" .
Vysádzala som šalátové, vykapali behom 3-4 dní. Ešte sa mi to nestalo, myslela som, že je chyba u mňa...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
arizona Pozri príspevok
Aj ja mám uhorky "v čudu" .
Vysádzala som šalátové, vykapali behom 3-4 dní. Ešte sa mi to nestalo, myslela som, že je chyba u mňa...
Janka nie je chyba u Teba.To bude v niečom inom .My máme chytené aj hrozno , dokonca aj kôpor.
0 0
vierockak vierockak

vierockak je offline (nepripojený) vierockak

tiež mám uhorky chytené a ožltli mi rajčiny .... tak som ich pekne okopala a uvidíme čo spravia
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Tiez som vcera zistila, ze su napadnute uhorky, postriekala som ich roztokom z vapna a modrej skalice /5 l vody, 4 PL vapna, 1 PL modrej skalice/. Vyzera, ze uhorky preziju. Tymto roztokom som pre istotu postiekala rajciny aj hrozno. Susedove uhorky dnes boli uplne suche.
2 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Nuz dievcence, s nasimi uhorkami to dopadlo presne ako s Vasimi, hrozno taktiez, a dokonca i s niektorimy kvetmi a to som sa o to starala, aby sa mali ako v bavlnke.
Dnes som vysadila rajciny, papriku - tak uvidime co bude.
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

A to vapno má byť aké?Zo zahradkarskej predajne?Daj vedieť,či tie uhorky prežili po tom postreku.
0 0
mimo278 mimo278

mimo278 je offline (nepripojený) mimo278

Aj nam uhorky pomaly hynu. uz ked sa predpestovavali postupne zacali uvedat. Vlahu mali akurat, skusili sme dat i do polotienu aby neboli spalene, ale nepomohlo. Rajciaky zacinaju od spodu zltnut tak uvidime ako to dopadne. Som z okolia Trencina takze nieje taky problem len u vas.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

kamoska1 Pozri príspevok
A to vapno má byť aké?Zo zahradkarskej predajne?Daj vedieť,či tie uhorky prežili po tom postreku.
Kupila som ho v stavivach. Musis ho rozpustit aj so skalicou a aspon 3x precedit cez sitko a pancuchu. Vcera som ich postriekala a dnes vyzerali, ze to pomohlo.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Ja som od Prievidze a tiež som dnes stála ako obarená zo 100 koreňov mi zostalo 35 , ešte sa mi to nestalo , ked posadím nové- dokedy sa môžu sadiť? mám žlté dokonca aj cukety
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

milka 60 Pozri príspevok
Ja som od Prievidze a tiež som dnes stála ako obarená zo 100 koreňov mi zostalo 35 , ešte sa mi to nestalo , ked posadím nové- dokedy sa môžu sadiť? mám žlté dokonca aj cukety
My sme skusili vysadit nove uhorky vcera, cukety idem este len sadit dnes, dufam, ze nieco z toho vyjde, ale takyto rok nepamätam, aby takto vsetko vyslo na skazu.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Ja myslim ze to je celoslovensky problem,môj nazor-na vine su tie caste dazde spolu s chladom,u nas pri NZ aj studeny vietor.
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Aj v Topoľčanoch nám dali uhorky zbohom.
0 0
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

Tak to teda ziram.Ja som paradajky vysadila von asi pred dvoma tyzdnami, listy odspodu zltnu a vobec nesilneju, su take nejake nijake,ale kvitnu. Po ine roky su krasne. A ani do vysky nejak nejdu.Chystam sa vysadit aj uhorky, no ked vas tu citam, tak neviem...snad sa to pocasie konecne umudri. A to sme na vychode, okolie PO.
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

Ja som uhorky sadila na 2x. Prvé sú v poriadku, pekne rastú a tie druhé úplne zoschli. (Púchov)
0 0
Nina258 Nina258

Nina258 je offline (nepripojený) Nina258

aj v okolí Trnavy uhorky poschli, voda sa leje a leje, myslím, že v tom je chyba, sú zaliate, nie je kedy prevzdušniť pôdu, veď stále prší
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Predpestovala som uhorky na parapete, pred dvomi tyzdnami som ich vysadila na zahradu, lebo uz boli velke cca 25 cm a kvitli. Dnes z nich nezostalo vobec nic, vsetky vykapali. Pocula som, ze za to mozu sirne dazde, ktore boli sposobene vybuchom tej sopky. Nasadila som nove, som zvedava, ci z nich nieco bude, ale pre istotu hladam v obchode nakladane uhorky v akcii a postupne ich budem nakupovat.
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

Nina258 Pozri príspevok
aj v okolí Trnavy uhorky poschli, voda sa leje a leje, myslím, že v tom je chyba, sú zaliate, nie je kedy prevzdušniť pôdu, veď stále prší
Ja som mal kedysi kapustu.
Pršalo toľko, až zostali holé hlúby a na nich guľa - kapustná hlava (aj to vonkajšie listy zväčša začernuté.
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

durisovad Pozri príspevok
Predpestovala som uhorky na parapete, pred dvomi tyzdnami som ich vysadila na zahradu, lebo uz boli velke cca 25 cm a kvitli. Dnes z nich nezostalo vobec nic, vsetky vykapali. Pocula som, ze za to mozu sirne dazde, ktore boli sposobene vybuchom tej sopky. Nasadila som nove, som zvedava, ci z nich nieco bude, ale pre istotu hladam v obchode nakladane uhorky v akcii a postupne ich budem nakupovat.
Tie boli kedysi v Krušných horách.
Urob pokus - obetuj jednu črepníkovú kvetinu :
- ochlaď
- zalievaj / zatápaj
- uvidíš.
Ani fúkať nemusíš.
Naposledy upravil milláčikk : 26.05.10 at 20:30
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať