Zavrieť

Porady

Zmena sudcu

Dobrý deň,potrebovala by som objektívny názor človeka so skúsenosťami v tejto téme.Súdne prieťahy sú v tejto oblasti už niekoľkokrát popísané aj v iných rubrikách nielen v rodinnom práve.Už niekoľkokrát som sa sťažovala na prieťahy počas 8mich rokov vo veci výživného na maloletú dcéru.Naposledy som podávala návrh na zvýšenie nakoľko sa zmenili pomery a súd začal konať až po sťažnosti s vytýčením termínu pojednávania takmer po roku.Po dvoch rokoch od podania návrhu mi sudkyňa návrh zamietla čomu predchádzalo druhé konanie za tento celý čas na ktorom sa zmienila že je vzdialená rodina povinného a je jej známa celá rodina i keď podotkla že nie je na jeho strane.Pýtam sa teda:Má význam žiadať o zmenu sudcu i ked výživu súdi len táto sudkyňa a je oboznámená zo spisom už 8 rokov?Zaváži fakt,ktorý nemám čím dokázať o zaujatosti?Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Mgr.Shrek Pozri príspevok
    V tomto prípade by som odporúčal kontaktovať kanceláriu verejného ochrancu práv.

    http://www.vop.gov.sk/

    Na verejného ochrancu práv sa môže obrátiť každý , kto sa domnieva, že pri konaní, rozhodovaní alebo nečinnosti orgánu verejnej správy boli porušené základné práva a slobody v rozpore s právnym poriadkom alebo princípmi demokratického a právneho štátu.
    Nečinnosťou je možné charakterizovať nekonanie v prípade, kedy orgán konať mal.

    A určite je dobré podať aj námietku zaujatosti.
    Zákon č. 757/2004 Z.z. o súdoch
    SŤAŽNOSTI NA POSTUP SÚDU A PODNETY
    Sťažnosti
    § 62
    (1) Sťažnosť môže podať účastník konania alebo strana v konaní. Sťažnosť na postup súdu môže smerovať proti porušovaniu práva na verejné prerokovanie veci bez zbytočných prieťahov alebo porušovaniu zásad dôstojnosti súdneho konania sudcami, súdnymi úradníkmi alebo zamestnancami súdu, ktorí plnia úlohy pri výkone súdnictva.
    § 63
    Vybavovanie sťažností
    (1) Sťažnosti vybavuje predseda príslušného súdu, ak osobitný zákon3) neustanovuje inak.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    zdenka131, wagner, jozka56, Danielle369, Mgr.Shrek, Lubaba
    6

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    V tomto prípade by som odporúčal kontaktovať kanceláriu verejného ochrancu práv.

    http://www.vop.gov.sk/

    Na verejného ochrancu práv sa môže obrátiť každý , kto sa domnieva, že pri konaní, rozhodovaní alebo nečinnosti orgánu verejnej správy boli porušené základné práva a slobody v rozpore s právnym poriadkom alebo princípmi demokratického a právneho štátu.
    Nečinnosťou je možné charakterizovať nekonanie v prípade, kedy orgán konať mal.

    A určite je dobré podať aj námietku zaujatosti.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Mas pravo podat namietku zaujatosti a potrebne opatrenia je povinny urobit predseda sudu.

    samuelovic je offline (nepripojený) samuelovic

    samuelovic
    takýto problem je aj vo ZV s pani sudkyňou.
    riešia to aj takto:
    Podaš 3 krát, 5 krát ten istý návrh na súd každý návrh pridelí počítač inému sudcovi.
    Keď uvidíš ktorý navrh dostal sudca ktorý ti vyhovuje, tak tie ostatné stiahneš.

    GOPAS je offline (nepripojený) GOPAS

    GOPAS
    Ďakujem všetkým za rady a reakcie,mám len podotázku:ak sa stane,že predseda súdu moju námietku zaujatosti zamietne ako neopodstatnenú ako ďalej postupovať pri zmene sudkyne?Podotýkam,že nemám znalosť o inom sudcovi ktorý sa zaoberá "Výživou na deti" a všetkým s tým spojené.A ak to dostane späť dotyčná sudkyňa ,tak si neviem predstaviť tie prieťahy potom.Ešte raz ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.